PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by MarcusTulliusCicero »

@adi

Molim te obrati pažnju kada citiraš nekoga. Svaki put tvoje pitanje završi u citatu jer obrišeš zadnji [/''quote''] tag i onda poruke nemaju nikakvog smisla.

Ne znam o kakvoj skripti govoriš? Imaš knjigu Nikole Viskovića i imaš ova pitanja u skriptarnici. Ne bi bilo loše da malo idete i na predavanja i vježbe, pa da vidite kako sve to funkcioniše ove godine.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by MarcusTulliusCicero »

[quote="jomu_"]
jel ona pitanja koja su na pfsa.unsa. valjaju?
[/quote]

To su ti ova pitanja iz skriptarnice, samo što su kod nas odgovorena.

mirelab
Posts: 24
Joined: Thu Jul 02, 2009 7:45 pm

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by mirelab »

:D Hvala

sele_unlikeable
Posts: 113
Joined: Tue Sep 29, 2009 10:01 am

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by sele_unlikeable »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
@adi

Molim te obrati pažnju kada citiraš nekoga. Svaki put tvoje pitanje završi u citatu jer obrišeš zadnji [/''quote''] tag i onda poruke nemaju nikakvog smisla.

Ne znam o kakvoj skripti govoriš? Imaš knjigu Nikole Viskovića i imaš ova pitanja u skriptarnici. Ne bi bilo loše da malo idete i na predavanja i vježbe, pa da vidite kako sve to funkcioniše ove godine.
[/quote]

Tek smo imali jedno "predavanje" , 15-ak minuta.. Zato ništa ne znamo  :dunno: U ponedjeljak ćemo opet imati predavanja, nadam se 3 sata, koliko i treba da budu..  :mrgreen:

codecivil
Posts: 638
Joined: Wed Sep 23, 2009 12:35 pm

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by codecivil »

[quote="sele_unlikeable"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
@adi

Molim te obrati pažnju kada citiraš nekoga. Svaki put tvoje pitanje završi u citatu jer obrišeš zadnji [/''quote''] tag i onda poruke nemaju nikakvog smisla.

Ne znam o kakvoj skripti govoriš? Imaš knjigu Nikole Viskovića i imaš ova pitanja u skriptarnici. Ne bi bilo loše da malo idete i na predavanja i vježbe, pa da vidite kako sve to funkcioniše ove godine.
[/quote]

Tek smo imali jedno "predavanje" , 15-ak minuta.. Zato ništa ne znamo  :dunno: U ponedjeljak ćemo opet imati predavanja, nadam se 3 sata, koliko i treba da budu..  :mrgreen:
[/quote] izvini nece se ponoviti :(

selmicaaa
Posts: 471
Joined: Thu Oct 01, 2009 10:10 pm

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by selmicaaa »

eh da vas pitam neshto...kad je vama bio prvi rok iz ovog predmeta?neki mi sada kazu da ce nam vec biti za 4 sedmice ispit prvi?!

DE_integro_ED
Posts: 226
Joined: Mon Sep 07, 2009 1:35 am

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by DE_integro_ED »

[quote="selmicaaa"]
eh da vas pitam neshto...kad je vama bio prvi rok iz ovog predmeta?neki mi sada kazu da ce nam vec biti za 4 sedmice ispit prvi?!
[/quote]

Da i iz ekonomije ... heh ja ni knjigu nisam nabavila !!!

Da li se ovdje moze proci ukoliko se samo uci iz skripte ?? Jel neko prosao na taj nacin ...

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by TinkerBeLL »

[quote="selmicaaa"]
eh da vas pitam neshto...kad je vama bio prvi rok iz ovog predmeta?neki mi sada kazu da ce nam vec biti za 4 sedmice ispit prvi?!
[/quote]

Necete imati za 4 sedmice ispit na kojem morate spremiti citavo gradivo, vec samo pismenu provjeru znanja onog dijela gradiva koji do tada predjete, tj. to je parcijala prilikom koje mozete da se oslobodite polaganja jednog dijela gradiva u daljem radu, ukoliko osvojite na testu prolaznu ocjenu.

Ako vam je prof. rekla da ocekujete tada test, onda budite pripravni. Racunaj da imate dva semestralna testa prije januarskog ispitnog roka, i ko polozi na oba ta testa, ima priliku kod profesorice prije redovnog januarskog roka, u terminu u kojem vam ona odredi, doci na zavrsni razgovor i poloziti predmet u cjelosti. Sretno i bez panike, nije strasno :)

vecaveca
Posts: 694
Joined: Tue Sep 29, 2009 4:53 pm

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by vecaveca »

Znaci ja polozim oba testa i ponovno idem kod nje usmeno odgovarati  :h035: ne svidja mi se  :D ako sam polozio oba testa sta me ima ona opet pitati i to jos usmeno da je bar pismeno lakse mi je  :D

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by TinkerBeLL »

[quote="vecaveca"]
Znaci ja polozim oba testa i ponovno idem kod nje usmeno odgovarati  :h035: ne svidja mi se  :D ako sam polozio oba testa sta me ima ona opet pitati i to jos usmeno da je bar pismeno lakse mi je  :D
[/quote]

Usmeni razgovor nije strasan. Uglavnom je to vise stvar potvrdjivanja ocjene koju zasluzis kad polozis oba testa. Prof i ass predloze ocjenu, odgovoris na dva-tri pitanja usmeno (i to opet uglavnom budu pitanja sa testova, pa ako si ih vec polozio nece biti belaj). Ako naucis i polozis oba testa, za usmeni razgovor samo ponovis to sto si vec savladao, ne trebas spremati nikakvo novo, niti dodatno gradivo. Ali nemojte se ni rukovoditi principom da npr. polozite prvi test sa ocjenom 8, drugi test ocjena 8, i prof predlozi ocjenu 8 kao zavrsnu, ta ocjena stoji garantovano. Desavalo se da ljudi tako ne ponove i izadju na zavrsni razgovor misleci "boli me briga, meni je 8", tamo prof pita neko bezvezno pitanje npr. "Sta je drzava"? a ljudi blijedo gledaju i shute...tako da je bilo situacija gdje je nekom ocjena osvojena testovima i smanjena. No, ipak bilo je puno vise slucajeva gdje su ljudi zahvaljujuci usmenom razgovoru uspjeli svoju ocjenu povecati, nego sto je bilo onih kojima je smanjena.

P.S. Mi smo ulazili na zavrsni razgovor u nekim grupicama od 5-6 ljudi, tako da imas malo vremena da napises neki koncept ako zelis :)
Last edited by TinkerBeLL on Tue Oct 06, 2009 3:17 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “I godina”