PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
massa
Posts: 85
Joined: Sun Jun 07, 2009 10:28 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by massa »

Ne znam neko kaye dva se prenose,a ja nayovem studentsku i oni kazu 54 ECTS boda su uslov,a ja sad imam
52,ejbga onda opet neko kaye 2 se mogu prosvercati u drugu,tako da ne znam,al ako neko zna nek kaze???

massa
Posts: 85
Joined: Sun Jun 07, 2009 10:28 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by massa »

Pa jeli iko zna gore trazenu informaciju??? :f040:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by MarcusTulliusCicero »

Ne zna. Sve ćemo znati krajem septembra, a do tada uživajmo u ljetnim vrućinama. :)

Nina_M
Posts: 724
Joined: Sat May 23, 2009 12:20 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by Nina_M »

Ima li ko iskustva s pisanjem molbe za ovjeru semestra?  :D

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by sentinel »

[quote="massa"]
Ne znam neko kaye dva se prenose,a ja nayovem studentsku i oni kazu 54 ECTS boda su uslov,a ja sad imam
52,ejbga onda opet neko kaye 2 se mogu prosvercati u drugu,tako da ne znam,al ako neko zna nek kaze???
[/quote]
Prije (po starom "bolonjskom" sistemu) je bilo da se mogu prenijeti dva predmeta, odnosno 4 ispita (mogla su biti i od 4 razlicita predmeta). Sada, po novom "bolonjskom" sistemu je slucaj da se moze prenijeti samo jedan predmet, tj. jedan ispit. I to mora biti jedan laksi, s tim da sada postoje i neki uvjetni predmeti (Rimsko pravo, Teorija drzave, Teorija prava na prvoj). Uvjetni su i zato sto netko kaze da ih moras poloziti i zato sto se bez njih ne moze skupiti dovoljan broj bodova, ali ima i drugih predmeta koji nose po 5 bodova, pa onda ne znam zasto i oni nisu uvjetni.

Po nekom bolonjskom procesu uvjet za prijelaz u sljedecu godinu bi trebalo biti 60 ECTS (30 po semestru), medjutim ja kada sam sabirao da vidim koliko mi jos treba primjetio sam da nemam odakle skupiti 0 bodova, nego su tako tih nekih 54-56, cini mi se.

Ovo je slucaj na tuzlanskom fakultetu, pa samo da se malo dotaknem problema, mozda sam u nekom smislu barem malo pomogao.

@NINA_M:
Imam ja. Koji je problem?

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by MarcusTulliusCicero »

Nema kod nas u Sarajevu uslovnih predmeta na prvoj godini i svi predmeti nose isto ECTS bodova! Koliko će se ispita moći prenijeti zavisi od toga koliko će raje uspjeti da očisti prvu godinu, tako da će se više znati tek u septembru. Još je i novi dekan tu.

massa
Posts: 85
Joined: Sun Jun 07, 2009 10:28 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by massa »

Nista,hvala svima,zadnji info govori da mozemo upisati drugu ako imamo 54 ects boda,ja trenutno na 52... :cupo:

Nista valja jos jedan poloziti,al onaj najgljuplji i najdosadniji,ona metodologija!!! :dunno: :dunno:

Damir89
Posts: 297
Joined: Mon Jul 06, 2009 10:40 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by Damir89 »

[quote="Nina_M"]
Ima li ko iskustva s pisanjem molbe za ovjeru semestra?  :D
[/quote]

Ja sam zaboravio ovjeriti semestar, zakasnio nekih 20 dana... nije bila potrebna nikakva molba, lijepo zamoliš momka na studentskoj da ti pomogne, ja sam tako. Lijepo objasniš (tj. izmisliš) zašto nisi ovjerila na vrijeme i gotova priča (H)

Nina_M
Posts: 724
Joined: Sat May 23, 2009 12:20 pm

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by Nina_M »

Hehehe... pokusat cu i tako, ali napisat cu ja tu molbu za svaki slucaj :)
Last edited by Nina_M on Mon Apr 18, 2011 12:10 pm, edited 1 time in total.

Nessa
Posts: 434
Joined: Wed May 27, 2009 11:00 am

PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Post by Nessa »

Zna li neko kako ide prebacivanje sa paralelnog na redovni?  :mrgreen:

Post Reply

Return to “I godina”