PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dincica_

Post by Dincica_ »

Ne mozes, jer je socijalni za one kojima su ostala 2 ispita i to im je mogucnost ako poloze jedan da daju uslov za drugu.

sdada

Post by sdada »

[quote="Dincica_"]
Ne mozes, jer je socijalni za one kojima su ostala 2 ispita i to im je mogucnost ako poloze jedan da daju uslov za drugu.
[/quote] Tako sam i mislio, ali eto opet na fb grupi neki "nad prosjecno" inteligentni tvrde da se moze polagati  :S, hvala u svakom slucaju!

Nejra4

Post by Nejra4 »

To se još ne zna sigurno, manite se priča nego pitajte ass. ili prof. može li se izaći.

rukajja

Post by rukajja »

Može li neko napisati pitanja koja su bila u srijedu. hvala

mahiii53

Post by mahiii53 »

Pitanja 2 parcijala rađena 11.09.2013 god.    1- Legati i vrste legata?  2. Objasni pojmove :  heredes iacens , delatio,collatio bonorum, beneficium separationis. 3.Objasni pojmove : actio emti, actio venditi, actio minoris, actio redhibitoria,  actio auctoritatis.  4. Vrste legisakcije. 5. Pretorske  tužbe. 6. Pacta  praetoria. 7.Depositum 8. Delikti pretorskog prava. 9. Condicio sine causa. 10. Mora

Zanima me kakav je profesor na dodatnom usmenom ? Pegla li puno ?  Šta najčešće  pita  iz 2 parcijale ?  Hvala

Stuudent

Post by Stuudent »

Ima li neko slikane rezultate iz 2 parcijale komisijski, izasli su rez.a nema na internetu, a ja nisam u Sa.

Dincica_

Post by Dincica_ »

Na fb imaju od integralno, i od prve i druge parcijale. Komisijski niko nije slikao ili su sve zajedno stavili. Provjeri ima li te :D

nedefenisani

Post by nedefenisani »

Ukoliko nismo u Sarajevu, a moramo na dodatni usmeni, da li postoji mogucnost da zamolimo profesora/asistenticu da odgovaramo naknadno? Da li je neko imao slican slucaj?

mahiii53

Post by mahiii53 »

Nećeš moći izaći naknadno, ako se ne pojaviš, ostaje ocjena 5. :)

mahiii53

Post by mahiii53 »

Za sve jedna  informacija : Poslala sam mejl  asistentici, da je pitam za ovaj socijalni rok,  može li se  izaći bez obzira što imam uslov. Ili ovi kojima je ostalo više od 2 ispita,  čišto da se riješi što  više ispita.  Odgovorila je  da  čitam odluke NNV-a,    što znači da ne možemo. :) 

Post Reply

Return to “I godina”