PFZE: Institucije rimskog prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
ernacosa
Posts: 7
Joined: Thu Dec 10, 2009 5:19 pm

Odg: INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA

Post by ernacosa »

ucite rim to vam je osnova svega

miRZa88
Posts: 280
Joined: Wed Jul 01, 2009 6:12 pm

Odg: INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA

Post by miRZa88 »

jel' se rim polaze usmeno ili pismeno ?

Dizda
Posts: 12
Joined: Mon Sep 21, 2009 10:32 pm

Odg: INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA

Post by Dizda »

Biras, a mi smo na predroku imali samo usmeno.. Na redovnom prvo da 1h za pismene (ko hoce), a onda idu usmeni
Last edited by Dizda on Mon Jan 30, 2012 4:07 pm, edited 1 time in total.

dunYa90
Posts: 2
Joined: Wed Feb 10, 2010 6:36 pm

Odg: INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA

Post by dunYa90 »

Pismeno je uvijek,a usmeno zavisi od broja studenata koji hoce i njegovog raspolozenja,vecinom :) Usmeni ti je dosta tezi,moras biti max spreman,jer vecinom otvara knjigu pa koje ti pitanje ispadne.. ali ako vidi da znas i da si spreman onda vec malo popusti,i daje dosta dobre ocjene,vecinom preko 7 :) a pismeno su uglavnom ocjene 6,7 ali moras odg apsolutno sve da bi polozio :) sretno uglavnom!

Zerinna7
Posts: 1
Joined: Wed Jun 22, 2011 8:01 pm

Odg: INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA

Post by Zerinna7 »

[quote="Anastasia"]
U Ze Rim predaje Doc.dr. Dževad Drino. Odličan predavač i čovjek. Nije zahtjevan, a i korektan je. Skripta je bila na kopirnici, ako je nema obrati mi se na privatnu poruku pa ćemo se dogovoriti da ti ja dam svoju koju sam pisala na I godini.
[/quote]



hahahahahhha Drino najveca stela na fakultetu, svi misle da je dobar ali kad ti ga sukne ne mozes se povratiti 3 dana.-.

delicate
Posts: 19
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:16 pm

Odg: INSTITUCIJE RIMSKOG PRAVA

Post by delicate »

jel se moze doci do tih skripti... ja polazem sada kod prof. drine na pf kiseljak i ne djeluje mi bas jednostavno... on zahtjeva da se uci po horvatu i sve u detalje...pa zanima jel tako strog i na ispitu ili nas samo bezveze zastrasuje  :|

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: PFZE: Institucije rimskog prava

Post by otpravnik »

Da li neko moze napisati pitanja sa usmenog dio obvezno pravo....MOLIM VAS ili sa pismenog iz tog dijela sta bude
hitno je.... Hvaaalaa  ;(

Pravnik92
Posts: 17
Joined: Thu Jan 10, 2013 12:18 am

Odg: PFZE: Institucije rimskog prava

Post by Pravnik92 »

Rim jeste najtezi ispit na I godini, ali vazno je da ne smatrate nekim baukom sve se moze.Trebat ce vam kasnije sigurno.SRETNO

KOSARKAS
Posts: 5
Joined: Wed Nov 02, 2011 12:17 pm

Odg: PFZE: Institucije rimskog prava

Post by KOSARKAS »

Moze li se profesoru na konsultacije,kako doci do njega?

student111
Posts: 8
Joined: Mon Jul 01, 2013 12:33 pm

PFZE: Institucije rimskog prava

Post by student111 »

može li mi reći neko šta se sada koristi  za rimsko pravo u školskoj 2012/13 i ubuduće (koja knjiga, skripta,pitanja), ima li neko skriptu i koju skriptu ili knjigu, tražiti na kopirnici, i jesu li aktualna još ta pitanja za studente. Unaprijed zahvalan.

e usput ako se ko sjeti šta se ući iz latinskog i šta koristiti za učenje-da li knjigu ili kakvu skriptu. sory to mi je razlika predmeta jer na svom faksu nisam imao ova dva predmeta. UNAPRIJED ZAHVALAN.
Last edited by student111 on Mon Jul 01, 2013 1:51 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Prva godina”