GRADJANSKO PROCESNO

Još malo, pa gotovo!
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

GRADJANSKO PROCESNO

Post by Dama Pikova »

Kao što sam naziv kaže, sva diskusija o ovom predmetu ide ovdje...  :p031:

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by Metal Heart »

Je li iko skoro polagao kod nove profesorice, kakvi su utisci?

matko13
Posts: 3
Joined: Sun Aug 02, 2009 8:26 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by matko13 »

ko predaje u BL gpp?

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by Metal Heart »

Dr Ranka Račić, mislim da je prije predavala u Istočnom Sarajevu. Ne znam ništa o njoj, došla je prošle godine kad sam već odslušala sva predavanja tako da nisam išla kod nje. Rijetko je na fakultetu, gostujući je profesor.
GPP je prije bio najlakši predmet na godini... sad je postao skoro najteži :S. Odmah je promjenila literaturu, izdala je knjigu, čak je nekima poništila ispit jer ih je bivši profesor ispitivao u otkaznom roku (navodno zato).
Namjeravam uskoro izlaziti, pa javljam čim saznam nešto. Možda nije ni tako strašno :).

DANIJEL BL
Posts: 4
Joined: Mon Oct 12, 2009 12:43 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by DANIJEL BL »

Na svu sreću ja položih kod Žileta....mislim da je sad daleko teže.....

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by Metal Heart »

Ne da je teže... :O. Učila sam za 16. X ali kad sam vidjela kakav je ispit odustala sam. Na sreću ima u novembru rok. Profesorica nije loša, nije tip da zada pitanja i ćuti već malo pomogne, razgovara. Samo traži puno i stavri iz zakona se moraju dobro i konkretno znati. Osim parničnog i vanparničnog pita izvršni postupak. Sve u svemu ispit je jaaako obiman ali kad se dobro nauči nije problem.

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by Metal Heart »

Evo nekoliko pitanja što sam 'pohvatala' na ispitu, nema ih puno pa nisu za skriptarnicu ali možda i ovo nekom pomogne. Nema skoro ništa iz parnice, ovo je vanparnični i izvršni jer je većina ovih što su odgovarali imala položenu parnicu.

Deklarativna tužba
Donošenje i objavljivanje odluke
Stranke u vanparničnom postupku
Razlika između parničnog i vanparničnog postupka
Prethodno pitanje u vanparničnom postupku
Produženje roditeljskog prava
Vrste vanparničnih postupaka
Oduzimanje roditeljskog prava
Redovni pravni ljekovi u vanparničnom postupku
Neblagovremena žalba
Sudski penali u izvršnom postupku
Izvršenje na pokretnim stvarima
Odlaganje izvršenja
Utvrđivanje izvršenikove imovine
Prodaja nekretnina i prigovor trećih lica
Predaja djeteta
Protivizvršenje

kikica_87
Posts: 6
Joined: Mon Sep 28, 2009 11:57 am

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by kikica_87 »

    Profesorica Racic predaje kod nas na Pravnom u Bijeljini. Ovo sto je koleginica iz Banja Luke rekla, potpuno je u pravu. Ispit jeste obiman, ali je profesorica realna i korektna, trazi da se misli i da se ne trci pred rudu. Na predavanjima se stvarno trudi da nam maksimalno olaksa i objasni materiju, koja usput receno, bar meni, nije nimalo lagana... Ima odredjene cake na kojima insistira i ako se to ne zna sigrno ispit ne mozete poloziti.... Doduse, svi oni koji su, kao vecina nas ovamo, obligacije olako polozili, preko kolokvijuma ili nekih seminarskih radova, imace problema sa gpp-om i to zestokih...Kod nas je profesorica haos napravila na predavanju, kad je dosla i pocela da pita neke osnovne stvari, koje ljudi koji su polozili tako obligacije nisu znali... 
  Eto, nadam se da sam bila bar malo od pomoci... :)

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: GRADJANSKO PROCESNO

Post by Metal Heart »

U zadnjih par rokova je pooštrila kriterij. Traži više od svakog pitanja. Ja sam dugo učila i položila integralno neki dan. Puno je ispitivala, ali sam dobila 9 i čestitala mi je :)
Kome ne ide naučiti sve od jednom, prizna samo parnicu. Vidim neki studenti idu na konsultacije, stalo joj je da objasni što više i ne voli kad se ne razumiju pojmovi. Ja na sreću nisam imala problema, znam solidno i obligacije pa sam ovo razumjela ali mi je trebalo vremena da sve popamtim... proces k'o proces :).

miroslav ivanović
Posts: 15
Joined: Sat Sep 26, 2009 1:14 pm

GRADJANSKO PROCESNO

Post by miroslav ivanović »

iz koje literature se uči? :)

Post Reply

Return to “Četvrta godina”