KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Još malo pa diploma...
Post Reply
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by Dama Pikova »

Kao što sam naziv kaže, sva diskusija o ovom predmetu ide ovdje...  :p031:

Anastasija Romanov
Posts: 1
Joined: Mon Mar 28, 2011 1:48 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by Anastasija Romanov »

Spremam ispit iz krimonologije, ali uz rad i nisam u toku sa desavanjima na fakultetu. Ima li neko ispitna pitanja iz kriminologije, znate li kako profesorica Ivanka ispituje ( koliko pitanja, da li je koncept obavezan, koliko siroke odgovore zahtijeva, mora li se bubaciti napamet ili dozvoljava sostvenu interpretaciju odgovora ). Postoji li neka skripta. Imam obaveznu literaturu svu, bila sam na konsultacijama, ali posto ja imam zavrsen jedan faks, radim, bocim se sa karcinomom, ovo koristim  da ne poludim. Nije mi neophodan ni zbog posla, ni zbog godina, ali greota ostaviti na 4 godini. Ako imate literaturu za sto lakse, brze i bolje ( omiljene studentske metode ) da se polozi ovaj ispit molim vas da mi se javite.

:kava: :| :zamisljen:

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by Metal Heart »

Što se profesorice tiče, vrijedi sve što se može reći za krivično  :). Jedino ovaj predmet je lakši... i malo je tolerantnija. Koliko se sjećam 4 su pitanja. Daje dovoljno vremena da se razmisli i napiše koncept, a ne vjerujem da je obavezno. Ko neće to je njegova stvar. Traži dosta široke odgovore, npr. kod onih teorija iz kriminol. (koje su meni bile i najteže) i traži da se sve po redu odgovori, onako sistematizovano. Ne mora napamet ali mora biti tačno, ne dozvoljava priču bezveze. Kod penologije slično kao iz krivičnog traži konkretne i tačne odgovore, pogotovu one koji se odnose na ZIKS.

sablja
Posts: 2
Joined: Thu Oct 06, 2011 7:10 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by sablja »

Knjiga iz Penologije je iz 1988. godine. Interesuje me kako uopste spremiti ovaj ispit po toj knjizi, s obzirom da je Zakon o izvrsenju krivicnih sankcija RS donijet 2010. godine, a knjiga je pisana po ZIKS SFRJ? Kakvo ludilo :)

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by Metal Heart »

Teoriju učiš iz knjige, a zakonsku materiju iz zakona. Znam da je užasno teško jer je i ta 'teorija' većinom zasnovana na zakonu... Kad sam ja učila prepravila sam rokove i neke termine prema ZIKS-u koji se spominju u lekcijama. Vidjećeš kad kreneš... neke lekcije su skroz teorijske, a one koje su uglavnom opisivanje zakona, uči iz zakona. Njoj je najbitnije da znaš tačno zakonske činjenice isto kao na krivičnom.

sablja
Posts: 2
Joined: Thu Oct 06, 2011 7:10 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by sablja »

Hvala ti na odgovoru. Tako sam i mislio da radim. Nema mi druge nego da odstampan ZIKS i da usporedjujem koje su razlike.

Potpuno mi je nevjerovatno da se koristi ovako stari udzbenik kada u Srbiji ima vise autora koji svake godine izdaju nova izdanja udzbenike iz Penologije (npr. Prof. dr Djordje Ignjatovic).

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA SA PENOLOGIJOM

Post by Metal Heart »

E upravo tako. Svakako moraš odštampati ZIKS, to ti je literatura bez koje nema prolaza.
Ma, meni je X stvari bilo u najmanju ruku nevjerovatno na tom fakultetu...
Nema na čemu, bilo bi dobro da još studenata s našeg faksa piše ovdje i razmjenjuje iskustva ;)

Post Reply

Return to “Treća godina”