II godina | Opća diskusija

Sad ste već na pola puta...
Post Reply
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

II godina | Opća diskusija

Post by Dama Pikova »

Sve što biste htjeli pitati, ali ne znate gdje, a nema veze s predmetima II godine...

alienware
Posts: 3
Joined: Tue Sep 22, 2009 7:07 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by alienware »

Da li je teza I ili II godina?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by Dama Pikova »

@alienware i dragan

Ako vas zanima literatura za ovaj semestar, ovdje se obratite za pomoć kolegama, da vam je napišu.
Spamanje po temama i copy/paste jedne rečenice, ma kakve, više nikome ne tolerišem.

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by Metal Heart »

Što se tiče literature za Pravno normiranje, pronašla sam svoja stara pitanja za taj ispit, na njima je navedena sljedeća literatura:
Gatarić: Stvaranje prava
Lukić: Metodologija prava (dio Pravna tehnika)
Košutić Autonomno pravo (dio Normativna tehnika a.p.)
Poslovnik Narodne Skupštine RS
Poslovnik Vijeća Naroda RS
Poslovnik Predstavničkog Doma Parlamentarne Skupštine BiH

Pored svakog pitanja je naveden broj stranice u odnosnoj knjizi, lako se snaći i ne uče se nepotrebne stvari. Nekad je postojala skripta u kojoj su već sređeni podaci iz sve tri knjige. Puno mogu pomoći bilješke s predavanja, čitav praktični dio se može spremiti po svesci nekoga ko je bio na svim predavanjima. Pokušaću uslikati pitanja pa poslati u skriptarnicu.

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by Metal Heart »

Dakle, kao što sam tražila za prvu godinu: molim kolege sa druge godine da mi pošalju na PP literaturu za sve predmete svoje godine. Šaljite za svaki predmet koji znate. Naziv knjige, ime autora, godina/ili godine izdanja koje se koristi.
Hvala!

Post Reply

Return to “Druga godina”