UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Sad ste već na pola puta...
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by Dama Pikova »

Kao što sam naziv kaže, sva diskusija o ovom predmetu ide ovdje...  :p031:

amnana
Posts: 6
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:08 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by amnana »

zanima me po kojem udžbeniku se radi ovaj predmet? hvala

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by Metal Heart »

Nisam znala da su Sistemi sad na 2. godini... Ja sam apsolvent pa sam položila taj predmet po starom programu tj. na 4. godini. Polagala sam u maju po literaturi koju je prof. Zlokapa ostavio da se može preuzeti sa stranice fakulteta http://www.pravoedu.org/index.php?sectionid=75 nešto kao 'zvanična skripta' Pored toga sam koristila i knjigu Politika, autora Andrew Heywood. Ima još literature koja se može koristiti, npr. neka sociologija, teorija države...
Svakako se raspitaj da li je to još uvijek važeće, jer o ovom novom programu studiranja ne znam ništa.

anonimus
Posts: 1
Joined: Wed Oct 07, 2009 10:40 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by anonimus »

imas samo jednu skriptu i iz nje budu sva pitanja na kolokvijima.Potrazi je u kopirnici u domu preko puta ekonomskog fakulteta,tamo sve imaju.Uglavnom predmet je najlaksi na drugoj godini,svaki kolokvi mozes pripremit za dan,dva....

dragan
Posts: 12
Joined: Wed Oct 07, 2009 10:30 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by dragan »

kakav je profesor na ispitu,da li puno zahtjeva?

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by Metal Heart »

Malo je... nezgodan. Nema ujednačnen kriterij i subjektivan je. U načelu, ne traži puno ali ako mu se neko ne svidi iz nekog razloga onda se ispit pretvori u dokazivanje da taj student ništa ne zna, da ne ide na predavanja, počne pričati kako smo mi svi lijeni i džabe nam je pomagati... Sve zavisi, nekom bude super, položi iz prve s dobrom ocjenom, a nekog krene vraćati više puta.
Mene je prvi put oborio, nisam nešto znala i u redu. Ali nije se na tom zaustavilo, već je meni i kolegici govorio pred čitavom učionicom kako smo bezobrazne što nismo nešto naučile i da ga 'pravimo budalom' :|. Sjedila sam onako i nisam mogla vjerovati da profesor tako priča.
Drugi put sam položila, sve sam znala i više nego u skriptama, baš sam dosta pričala i dobila 8. Bez obzira na ovakve stvari nije on loš, možda je i bolji od nekih što su ljubazni a prave studentima veće probleme.

dragan
Posts: 12
Joined: Wed Oct 07, 2009 10:30 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by dragan »

Hvala puno,smatram da je ovaj predmet zanimljiv i interesuje me iz cega si jos ucila,osim skripti koje imaju na netu?

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by Metal Heart »

Zanimljiv je, stvarno je šteta ostati samo na skripti. Ova knjiga što sam spomenula - Andrew Heywood: 'Politika', ima u našoj biblioteci. Onda bilo šta vezano za velike ideologije, mogu se koristiti knjige profesora S. Savić i B. Kovačevića u pogledu nauke o državi, neke 'sociološke' teme  - politička kultura, civilno društvo, religija, odnos religije i države... ako se prof. Zlokapa raspriča pitaće te jesi čitao Bibliju i Kur'an. Politički sistem SAD je takođe često pitanje.
Piše i na prvoj strani skripte dodatna literatura, samo je nemam više kod sebe.

dragan
Posts: 12
Joined: Wed Oct 07, 2009 10:30 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by dragan »

Malo se nasih kolega raspituje na ovom forumu!Bilo bih dobro da dijeimo informacije i podatke koje ce nam pomoci u daljem studiranju.Moze li nama pomoci ista iz ove skriptarnice?

IvanaS
Posts: 5
Joined: Tue Dec 08, 2009 4:47 pm

Odg: UPOREDNI POLITIČKI SISTEMI

Post by IvanaS »

ja ipak mislim da je ovo najdosadniji predmet na fakultetu, a literatura su slajdovi iz kojih budu sva pitanja na kolokvijumu i ako ih polozis polozio si ispit, jednostavno!!!

Post Reply

Return to “Druga godina”