KRIVIČNO PRAVO

Sad ste već na pola puta...
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

KRIVIČNO PRAVO

Post by Dama Pikova »

Kao što sam naziv kaže, sva diskusija o ovom predmetu ide ovdje...  :p031:

vanchy
Posts: 1
Joined: Wed Sep 02, 2009 11:23 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by vanchy »

Pozz svimaa... Zanima me da li se moze prvo donijeti krivicna presuda, a zatim prekrsajna presuda, za isto krivicno djelo? :| I razlog ukoliko moze, i ukoliko ne... Hvala!!! ;)

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by Metal Heart »

Postojanje pravosnažne presude za krivično djelo, koje obuhvata i obilježja prekršaja, je jedan od razloga za obustavljanje prekršajnog postupka. Znači, ne može (kako sam ja shvatila) :).
Prekršajni postupak se završava donošenjem rješenja o prekršaju.

adnan.tulic
Posts: 5
Joined: Tue Jul 21, 2009 9:12 am

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by adnan.tulic »

Pozz svima.Upisao sam magisterij na katedri krivicnog prava pa me interesuju vasa misljenja i iskustva kod profesora Milosa Babica,dakle,ono standardno,kakav je,sto i koliko trazi;u biti ono sto bi studenti inace tokom kafice pricali:)))HVALA UNAPRIJED
POZZ :)

andrija pisarevic
Posts: 5
Joined: Thu Jun 25, 2009 4:43 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by andrija pisarevic »

koliko znam, babic je prakticar. nije opterecen toliko strogim definisanjem koliko stvarnim znanjem, za razliku od markoviceve. kod nje sve mak u konac. oni se vole pohvaliti da su njihovi studenti, kad poloze - sudije. nema previse popustanja, ali nisu ni krvopije. vrlo su korektni oboje, ali svako u svom fazonu. kod njega stvarno znanje, kod nje formalno. pa kako ti bude. inace su jako susretljivi, opusteni i vole da pomognu. sve sto ti nije jasno, svaka nedoumica, ma kako se cinila glupom, za njih je samo prilika da ti se nadju. stoga, kad su oni u pitanju, nemas brige. ako se trudis, radis i znas, nagrada nece izostati.

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by Metal Heart »

Sve zavisi koji način kome više odgovara, ali kod Babića je ipak lakše. Traži konkretne stvari i razumijevanje onoga što se odgovara. Jedino što je kod njega nekom teže je što zna zbuniti studenta blic-pitanjem. Mi na tom nivou nismo imali nikakvog praktičnog znanja i krivično pravo je prvi ozbiljniji predmet s kojim se studenti sretnu. Kod prof. Marković nema iznenađenja, zna se da traži dobro naštrebanu svaku lekciju i ko odgovori sve po knjizi, posebno s nekim stvarima na kojim ona insistira, nema problema ni dodatnih pitanja.
Meni je njegov sistem bolji, pogotovu za postdiplomski. Marković traži i nepotrebnu teoriju. Kad sam ja polagala taj ispit ona još nije izdavala svoje knjige pa se odgovaralo po nekoj staroj Lazarevićevoj... onda se desi da obori na trećem ili četvrtom pitanju pa sve ponovo prelaziti :tuga:.

DANIJEL BL
Posts: 4
Joined: Mon Oct 12, 2009 12:43 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by DANIJEL BL »

Prof. Marković pita dosta detaljno ali ukoliko se ode par puta odslušati ispit mislim da se mogu pohvatati moguća mjesta i cake na kojima bi se moglo pasti i na kojima insistira...ja lično nisam imao nikakvih problema s krivičnim tok mi je kriminologija malo teže pala..

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by Metal Heart »

Obično je obrnuto, na kriminologiji je puno blaža k'o da je druga osoba:) Na krivičnom me je namučila pravo a kriminologiju s penologijom sam odmah položila bez problema. Samo to što sam kod nje naučila zapamtila sam za sva vremena... vrijedilo je :).

miroslav ivanović
Posts: 15
Joined: Sat Sep 26, 2009 1:14 pm

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by miroslav ivanović »

profesorica je odlična na oba predmeta traži znaje ali je spremna i da pomogne, najbolji je predavač

daco
Posts: 5
Joined: Sun Sep 27, 2009 1:11 am

Odg: KRIVIČNO PRAVO

Post by daco »

Najtezi,ali i najzanimljiviji predmet na drugoj godini.

Post Reply

Return to “Druga godina”