Političke i pravne teorije

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
Post Reply
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Političke i pravne teorije

Post by Dama Pikova »

Kao što sam naziv kaže, sva diskusija o ovom predmetu ide ovdje...  :p031:
Last edited by Dama Pikova on Sat Feb 20, 2010 12:01 pm, edited 1 time in total.

Valtazar
Posts: 11
Joined: Wed Mar 10, 2010 4:41 pm

Odg: Političke i pravne teorije

Post by Valtazar »

Predmet tezak, profesor nije bas susretljiv, a asistent je posebna prica. Ovaj predmet mislim da samo mi u Bl imamo "privilegiju" da slusamo...
Treba strebacit i imat srece, pa ce se jednom i polozit... Inace, malo dodirnih tacaka sa pravom, a cak i sa zivotom...

Ajgor
Posts: 37
Joined: Tue Sep 14, 2010 4:12 pm

Odg: Političke i pravne teorije

Post by Ajgor »

Da ja pitam vas koji ste već položili ovaj predmet. Jeste li ucili iz knjige ili ste ucili iz onih skripti sto kruze po faksu. Savanovic je rekao da skripte ne koristimo ni u kom slucaju jer nisu ni priblizno objasnile pojam i materiju (da li to govori samo zbog toga da se kupi knjiga ne znam). A studenti starijih godina s kojima sam pricao kazu da je knjiga uzaaasdno teska i nerazumiljiva i da je bolje uciti iz skripti. Kazu kao dio je uzet iz knjige Seselja dio iz neke drugo, a da je slabo autorskog rada?!

Iskustva molim?  :D

Pozdrav

Sepultura
Posts: 4
Joined: Sat May 21, 2011 10:48 pm

Odg: Političke i pravne teorije

Post by Sepultura »

Čujem da se ukida ovaj predmet....

Ajgor
Posts: 37
Joined: Tue Sep 14, 2010 4:12 pm

Odg: Političke i pravne teorije

Post by Ajgor »

Knjiga je sva zbrkana, prvi dio je dobar, jer je uzet iz Šešeljeve knjige i sistematski je odrađeno, ostalo je više manje zbrkano. Možeš preko skripte, ali moraš dopuniti sa knjigom. Moje mišljenje. Inače, ja sam učio iz knjige.

Metal Heart
Posts: 232
Joined: Sun Mar 29, 2009 4:03 pm

Odg: Političke i pravne teorije

Post by Metal Heart »

Odavno se spominje ukidanje. Trebalo bi ga ukinuti, mogu slobodno reći da ničemu ne služi. Mada sumnjam da će biti nešto od toga.

Ajgor
Posts: 37
Joined: Tue Sep 14, 2010 4:12 pm

Odg: Političke i pravne teorije

Post by Ajgor »

[quote="Metal Heart"]
Odavno se spominje ukidanje. Trebalo bi ga ukinuti, mogu slobodno reći da ničemu ne služi. Mada sumnjam da će biti nešto od toga.
[/quote]

Sljedeće godine ovaj predmet postaje izborni (pretpostavljam treća ili četvrta godina), a umjesto njega će se kao obavezan predmet izučavati Pravna etika. Biće valjda ista ekipa - Poplašen/Savanović.
Na drugoj godini se valjda ukida Uporedni politički sistemi

Post Reply

Return to “Prva godina”