Sta u slucaju obnove?

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Djasko
Posts: 13
Joined: Sat Oct 10, 2009 2:08 pm

Sta u slucaju obnove?

Post by Djasko »

Nikako mi nije jasno sta ce se  desiti sa nama studentima druge godine koji ce obnoviti ovu drugu godinu. Da budem jasniji, ostao mi je Rim 2 i Teorija 2 iz prve godine. Sad ukoliko obnovim drugu godinu da li mi se Rim 1 i  Teorija 1 ponistavaju te ih moram polagat ponovo po novom sistemu, ili samo zavrsim rim2 i teoriju2 i zavrsio sam s prvom godinom... ? :kava:

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by Nefertiti »

mislim da ces morati polagati rim i teoriju po novom programu, kao oni studenti bolonjci kojima je ove godine dozvoljeno da prenesu rim i teoriju na drugu godinu.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by otpravnik »

neces, polagat ces rim II i teoriju II,
ja sam obnovila ove godine, znaci docekao me bolonjski sistem....
odes samo u studentsku, dobijes listic koji popunis, to ti je kao zahtjev da ti se priznaju ti prvi dijelovi i onda polazes samo drugi :-)
eto,nadam se da sam pomogla

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by sentinel »

Kada budes izlazio na ispit Rim I ce ti se priznavati kao prvi i drugi kolokvij, a ti ces polagati samo treci, finalni dio. Ali o svemu tome odmah obavijesti asistenta, da to ne pukne bas iz vedra neba.
Teorija I ce ti biti priznata kao Teorija drzave i polagati ces Teoriju prava iz drugog semestra.

Amilla
Posts: 45
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:43 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by Amilla »

jel to i za mene vrijedi,jer je meni ostala nacionalna cjela,pa hocul ja nju polagati sad kao predmet"drzavno-pravni razvitak bih"?
jel tacno da taj predmet mogu polagati tek u junu posto je iz drugog semestra ili mogu i prije?
imam li pravo izaci na kolokvije na predmete koje nisam polozila ili samo na onaj jedan ispitni rok sto bude,s obzirom da neznam ni moram li ponovo ici na predavanja iz predmeta koje nisam polozila?
ja se izvinjavam na ovolikim pitanjim :U

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by Bellatrix »

Moras ici na vjezbe i predavanja ukoliko zelis da skupljas bodove,jer ce ti realno biti potrebni.Mozes ici na kolkvije.Sada je malo rano da ti neko kaze nesto vise,sacekaj da se rijesi ova situacija sa statutom i zapocne redovna nastava a onda ces na vjezbama i predavanjima saznati sve.Ipak ces morati polagati naconalnu kao drzavno-pravni razvitak i ja mislim da ces moci izaci na nju tk u junu.

Amilla
Posts: 45
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:43 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by Amilla »

[quote="Dzana_Tz"]
Moras ici na vjezbe i predavanja ukoliko zelis da skupljas bodove,jer ce ti realno biti potrebni.Mozes ici na kolkvije.Sada je malo rano da ti neko kaze nesto vise,sacekaj da se rijesi ova situacija sa statutom i zapocne redovna nastava a onda ces na vjezbama i predavanjima saznati sve.Ipak ces morati polagati naconalnu kao drzavno-pravni razvitak i ja mislim da ces moci izaci na nju tk u junu.
[aha hvala puno na info :f055:]

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by nedotz »

jednom rjecju :cenzura: smo...sto nas jednostavno ne puste da po :cenzura: sistemu kojem smo :cenzura: upisali fakultet :cenzura: obnavljamo :cenzura: dajemo uslove :cenzura: zavrsavamo il se :cenzura: :cenzura: i rami sta ocemo :cenzura: ti ovu drzavu i fakultet i sve na svijetu  :|

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by MarcusTulliusCicero »

@nedotz
Zamolio bih te da obratiš pažnju na rječnik!

Djasko
Posts: 13
Joined: Sat Oct 10, 2009 2:08 pm

Odg: Sta u slucaju obnove?

Post by Djasko »

A jeli ima neka razlika predmeta sto svi pricaju da ce se dodati, kao neki dodatni predmeti sa prve godine, ili mi ostaje samo ono sto nisam polozio??

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”