Protesti studenata

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Locked

Mislite li da protestima mozete postici ono sto zelite???

svakako da mozemo
22
65%
nisam siguran/a
7
21%
protestima se nista ne moze postici
5
15%
 
Total votes: 34

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Protesti studenata

Post by otpravnik »

Protesti studenata odgođeni za ponedjeljak
Nakon što je protest studenata najavljen danas u MUP-u, po zakonu mora proći 48 sati do održavanja protesta, protesti su pomjereni za ponedeljak u 10h Neformalna grupa studenata, članova grupe na Facebook-u (1.500 članova) najavila je nove proteste. Razlog nezadovoljstva je kako kažu sramna i diskriminirajuća odluka u senatu Univerziteta u Tuzli, da se samo na nekim fakultetima odobri prelazak studenata sa 3 na 4 godinu bez uslova. Senat je donio odluku o bezuslovnom prelasku, a 5 fakulteta odbija to da provede! Ekonomski fakultet, PMF, Pravni fakultet, Akademija scenskih umjetnosti i Farmaceutski fakultet, navode u najavi protesta.
Last edited by otpravnik on Fri Oct 09, 2009 8:18 pm, edited 1 time in total.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by veliki_vezir »

ljudi,knjige u šake dok još ima rokova.U utorak je socijala.Ovo vam je gubljenje vremena.Bezuslovan prelazak pa da se možeš po komšiluku hvalit da si apsolvent.Po kakvim kriterijima treća godina dobiva bezuslovan prelaz na četvrtu

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by Nefertiti »

mislim da senat malo kalukliše sa odlukama da bi protesti sto slabiji odjek imali, ko je odslusao trecu godinu akademske 2008/2009 njega ne sustize bolonja u slucaju obnove tako da dekan s razlogom nije prihvatio bezuslovan prelazak, vrijedi odrzati proteste radi nekih drugih zahtjeva  :mrgreen: kao sto su otpustanje gostujucih profesora koji ne odrzavaju redovna predavanja niti ispite!!

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by nedotz »

po zakonu bih ima pravo ko je upisao po starom sistemu do 2015 da zavrsi po starom, a mene oce na bolonju  :h035: :h035: :h035: :h035: :h035: :h035: :h035:

odoh se zavezat lisicama za fax (H)

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by Nefertiti »

pa da, ima pravo zavrsiti po starom sistemu znaci opet mora dati uslov za 4. godinu :mig:

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by nedotz »

duso mila i draga ja sam 2. godina, znaci sad ako obnovim idem odmah na bolonju iako sam slusao ispite, imam potpise i polozio sam vecinu toga dodat ce mi razliku i natjerat me opet na te iste predmete...

a treca godina moze rahat obnovit godinu da ih ne stigne bolonja, tak da ja mislim da je 2. najvishe j***** ovim odlukama svim i nepostuju ono osnovno nase zakonsko pravo, a niko im nije ni trazio bezuslovno nit bilo sto sam da postuju zakon  ;)

______
Kolega, pripazi na rječnik.

Dama Pikova
Last edited by nedotz on Fri Oct 09, 2009 7:04 pm, edited 1 time in total.

lawyerica
Posts: 2
Joined: Thu Oct 08, 2009 11:15 am

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by lawyerica »

Sve price o odobrenom bezuslovnom prelasku na 4godinu su izmisljene,ne znam da li je iko od vas pratio dnevnik sinoc u kojem je rektor fino obrazlozio da nije odobren bezuslovni prelazak ni na jednom od univerziteta,senat je mozda i donio prijedlog ali da bi se sve to provelo u praksi ministarstvo obrazovanja mora odobriti a naravno to nije ucinjeno,odobren je IV rok i to je sve sto nude......

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by Nefertiti »

[quote="nedotz"]
duso mila i draga ja sam 2. godina, znaci sad ako obnovim idem odmah na bolonju iako sam slusao ispite, imam potpise i polozio sam vecinu toga dodat ce mi razliku i natjerat me opet na te iste predmete...

a treca godina moze rahat obnovit godinu da ih ne stigne bolonja, tak da ja mislim da je 2. najvishe jebana ovim odlukama svim i nepostuju ono osnovno nase zakonsko pravo, a niko im nije ni trazio bezuslovno nit bilo sto sam da postuju zakon  ;)
[/quote]

kolega, ja sam pricala o trecoj godini, jer zahtjevi idu za trecu godinu bezuslovno na cetvrtu, i tvrdim za trecu godinu da ih ne stize bolonja ako jednom obnove, druga godina je u najgoroj poziciji u slucaju obnavljanja ali mislim da tim studentima koje ce zapasti bolonja niko ne moze pomoci. :mrgreen:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by sentinel »

[quote="nedotz"]
po zakonu bih ima pravo ko je upisao po starom sistemu do 2015 da zavrsi po starom, a mene oce na bolonju  :h035: :h035: :h035: :h035: :h035: :h035: :h035:

odoh se zavezat lisicama za fax (H)
[/quote]
Po Zakonu o visokom obrazovanju kantona Sarajevo, ne i tuzlanskog kantona. :mig:

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: PrOtEsTi StUdEnAtA

Post by nedotz »

[quote="sentinel"]
[quote="nedotz"]
po zakonu bih ima pravo ko je upisao po starom sistemu do 2015 da zavrsi po starom, a mene oce na bolonju  :h035: :h035: :h035: :h035: :h035: :h035: :h035:

odoh se zavezat lisicama za fax (H)
[/quote]
Po Zakonu o visokom obrazovanju kantona Sarajevo, ne i tuzlanskog kantona. :mig:
[/quote]

kaka drzava takav i fakultet...sve :cenzura:

najveci uspjeh BiH ce bit kad dobije bezvizni rezim onda ce postati zemlja staraca i djecee, jer ce svako ko moze otic odavdje

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”