Unija studenata........reaktivacija

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Post Reply
zakon
Posts: 20
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:39 pm

Unija studenata........reaktivacija

Post by zakon »

studenti i njihovo organizovanje...???

Ta misao,fraza mi je uvijek parala usi....posebno onda kada u razgovoru s pojedincima ili prilikom odrzavanja kojekakvih tribina u amfitetatru naseg fakulteta, na ovu frazu jos se nadoveze sva ona negacija date misli neaktivnost,neorganizovanot, kontra studenti,kvazi studenti, eh bas mi to uvjek zasmeta.... i uvjek mi bude krivo sto je to na neki nacin i tacno, ne na ovaj nacin kako to misle pojedini odgovorni na univerzitetu,nasem  fakultetu, zamjenici premijera obrazovanja ili   direktori nekih agencija za kontrolu obrazovanja svaljujuci krivicu neuspjesnosti naseg obrazovnog sistema, pa cak i ukupne situacije u drzavni na nas studente,vec naprotiv sto mi uistinu i nismo organizovani u smislu da nemamo krovnu organizaciju a to je nasu Uniju studenata PF-a,,,,

Tu i jesmo krivci mi studenti,upravo sto neshvatamo svi znacaj takve organizacije i sto uvjek nekako posrnemo i kada je imamo,a dokaz za to jesu dosadasnje unije na PF koje su se brze gasile nego sto su osnivane...Razlozi su za to razliciti dali nestrucno vodstvo ili mozda neadekvatna podrska studenata takvoj organizaciji,jer naravno nije dovoljno samo nesto osnovati pa prepustiti dvojemu ili trojemu entuzijasta da to i odrzavaju u zivotu...al eto necemo o neuspjesima jer to su nesuspjesi svih nas i dobro ih znamo i svjesni smo ih...  

Ogromne su prednosti postojanja Unije studenata, za svakog studenta,,,,borbe za njihova prava..ZA SVAKOG KOLEGU



Da ne duljim,razlog postavljanja ove teme jeste Unija studenata i njeno ponovno uspostavljanje a pitanje za sve vas jeste;

Koliko je vas kolega spremno da ucestvuje u samom osnivanju,radu i podrsci unije studenata na Pravnom Fakultetu u Tuzli, koliko vas uistinu i vjeruje da ce se moci pronaci oni koji ce nesto i raditi u toj uniji za nas, te koliko mislite da ce uprava naseg fakulteta uvazavati zahtijeve koje bi u buducnosti podnosila Unija studenata PF-a u ime onih koje predstavlja a to smo MI studenti????



Ja sam vjerujte ubijeđen u to da je glavi razlog ovolike neizvjesnosti oko ispitnih rokova,ispunjenja zahtijeva od nadleznih te poboljsanja ukupnog ambijenta na PF, upravo to sto mi kao studenti nemamo nekog tko bih nas prestavljao ( mislim bas na Uniju studenata) i koje bi zahtijevalo blagovremene odgovore od njih....Svima nam je jasno da kao pojedinci tesko mozemo nesto ostvariti,ali kao masa bez pravog vodstva jos vise bi posrnuli....tako da,ostaje nam svima ta mogucnost da pokusamo nesto i uraditi,a imacemo SVI mi priliku za to....pripreme radnje su u  toku...nadam se da ce se i nastaviti i ici do kraja....al ovaj put kako treba
Last edited by zakon on Thu Oct 08, 2009 12:06 am, edited 1 time in total.

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by nedotz »

ja sam i postavio post oko toga svega i naravno da sam zainteresovan...

ovako nas j. kako ko stigne, vidite samo sta je bilo prosle godine kad su ljudi obnovili 1. godinu pa pola godine nisu znali kako studiraju  :S

ne zelim da se i nama to desi, eto ga tu mene ubroj i javi na privatnu poruku sta god treba

zakon
Posts: 20
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:39 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by zakon »

lijep znak u 24 sata jedan komentar i desetak citanja...

Ovo ocito nikoga ne zanima.....
.uredu onda od ovog treba odustati, jer ni meni samom uz par kolega ne treba unija......

Za svaki neuspijeh ne krivite nikoga sem sami sebe i molim vas ne zovite me vise ni na tamo neke proteste ni da peticije potpisujem.....ocigledno da niko nema namjeru napraviti nesto ozbiljno,ves samo naucili ko tamo neki i urlikati i vikati i pred vladom i pred rektoratom.....bas sto mislim da to nije rijesenje i da smo mogli djelovati kao preventiva da ne dolazi do protesta i kojekakvih peticija, razmisljao sam i radio na datoj temi....

nikog ne zanima.....pa et i ja izgubi interes od jednom...jer ne vrijedi ni raditi na necemu sto nema podrsku onih kojih bi trebalo.........

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by nigga »

kako dospjet u uniju  :confused2: s pravim ljudima se moze svasta uradit  :d055: necu se ja kandidovat da ne bude zabune :mrgreen: :o293: :f055: :woohoo:

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by Nefertiti »

pa napisao si malo podug post  :w849: ,mozda se ljudima ne da citati ...ideja je naravno pohvalna  ali ne vjerujem da ima studenata koji bi se posvetili tome  :mrgreen:

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by nedotz »

[quote="Nefertiti"]
pa napisao si malo podug post  :w849: ,mozda se ljudima ne da citati ...ideja je naravno pohvalna  ali ne vjerujem da ima studenata koji bi se posvetili tome  :mrgreen:
[/quote]

sve za pare  (H)

a sto da ne ak nije prije 12 ja cu prvi to tam ha hu ici  :D

zakon
Posts: 20
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:39 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by zakon »

pa et i ja sam bas mislio da se obogatim u uniji studenata s obzirom da ima budzet  0,000,000,0 KM...

to mi je bio najveci motiv....hehehehh kolega kakve pare,,,,,,, toga nema.....

Cilj je bio daleko veci od tog u vezi para....( UNIJA STUDENATA)-ona prava

PADE u VODU.....
ma nije post dug niti predug..... problem je samo taj ,sto ovo nikog ne zanima...ili zanima nas 10-ak....a  zasto bi i nas 10-ak. osnivalo uniju, pa radilo,,, i nedaj boze neuspjeha svi bi nas kritikovali... to mi znamo najbolje..

nama je problem nesto napraviti a pokvariti i odustati od neceg ma tu smo nO.1.

zato nepotrebno je i pricati vise o ovome... KOME

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by nedotz »

za pare sam se naravno zajebavao HAHAHAHAHA a jebiga slaba nafaka od tog svega jel svako gleda samo sebe  :f035:

pretor_peregrinus
Posts: 84
Joined: Sat Jun 27, 2009 10:50 am

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by pretor_peregrinus »

postoji na nasem  fakultetu  tzv. Unija  studenata koja je fitivna ,predsejdnicu  je izabro  nas dekan  ono samo  nek  ima na  papiru  nek  se  nadje, a kao  sto vidimo  od njih nemamo bas neke  velike nafaka tako  da ideju oko  ponovnog  obnavljanja unije studenat  podrzavam  u potpunosti  i  ako  ikako  mogu  pomoc  tu sam  u  svako vrijeme, jer samo  kad se udruzimo  zajedno mozemo  mnoge dobre  stvari ucinit.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Unija studenata........reaktivacija

Post by sentinel »

Kako se inace bira unija studenata na nivou univerziteta?
Ja ne mogu da vjerujem da su oni isti od prosle godine ostali u uniji studenata i da im je dozvoljeno da koriste takvo ime i obiljezje.
Sad citam na tuzlarijama kako oni ne podrzavaju sutrasnje proteste, jer je njima neki pravnik objasnio kako nema pravnog osnova za to. A vidio sam i sam kako kod nas pojedini tumace zakon. Tumace ono sto im odgovara i onako sto im odgovara. I samo tumace. Umjesto da primjenjuju ono sto je napisano, a ne da tumace.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”