Nivo znanja

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
gitarista
Posts: 2
Joined: Mon Sep 28, 2009 8:00 am

Nivo znanja

Post by gitarista »

Isti profesori na fakultetu u Tuzli i Sarajevu, a ogromna razlika u "kolicini" znanja? Dvostruki arshini...

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Nivo znanja

Post by nigga »

na oba faksa je prof za kojeg cemo povjerovat da je strucnjak te oblasti,daje literaturu,svoju knjigu i poziva se na bezbroj referenci,te ko je svjestan znacaja i smisla studiranja,moze biti dobar..
tako da dupli standardi i ne postoje,pogotovo kad se shvati da su asistenti na pftz zavrsili upravo sarajevsko,jer nije postojalo drugo (upravo na odjeljenju u tz)  :mig:

ako si sa sarajevskog,iznenadio bi se koliko besmislenog studiranja ima na pftz,sam dokaz je i nova peticija kvazi studenata koji bi degradirali cijeli sistem,samo da su u stanju reci da su zaboga presli na trecu,cet,a ganjaju i sad rim...

ti pseudo ucenjaci,koji naravno jos uvijek ganjaju rim,i sire duple arsine kao i ostale neistine vezane za fakultet,tipa: "nemoguc rim","nemoguce ustavno"  :mrgreen: :woohoo:

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Nivo znanja

Post by veliki_vezir »

[quote="nigga"]
na oba faksa je prof za kojeg cemo povjerovat da je strucnjak te oblasti,daje literaturu,svoju knjigu i poziva se na bezbroj referenci,te ko je svjestan znacaja i smisla studiranja,moze biti dobar..
tako da dupli standardi i ne postoje,pogotovo kad se shvati da su asistenti na pftz zavrsili upravo sarajevsko,jer nije postojalo drugo (upravo na odjeljenju u tz)  :mig:

ako si sa sarajevskog,iznenadio bi se koliko besmislenog studiranja ima na pftz,sam dokaz je i nova peticija kvazi studenata koji bi degradirali cijeli sistem,samo da su u stanju reci da su zaboga presli na trecu,cet,a ganjaju i sad rim...

ti pseudo ucenjaci,koji naravno jos uvijek ganjaju rim,i sire duple arsine kao i ostale neistine vezane za fakultet,tipa: "nemoguc rim","nemoguce ustavno"  :mrgreen: :woohoo:
[/quote]

Halo ma....e.Kvazi ti neću reći šta.Kvazi je i cijeli sistem.Ako smo mi kvazi pogledaj pojedine profesore koji nemaju pojma o pojmu.za dvije godine naletio sam na samo 3 profesora za koje mogu reći da nisu kvazi a to su Kasim Trnka,Suzana Bubić i Kadrija Hodžić.Sve ostalo je jad i čemer.Provaljuješ nebuloze jer koliko sam ja upućen,naši asistenti su završili u Sarajevu ne u ovoj prčvari u Slavinovićima.Na kraju krajeva,nikog nije briga šta ćemo mi uraditi.ako budemo željeli srušit ćemo taj tvoj hebeni sistem,okrenut fax naopako.uglavnom,ti si nebitan kako god se situacija razvijala

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Nivo znanja

Post by nigga »

jos jedan od boraca za pad sistema,vlade i stranke demokratske akcije,je li :p  :f010:

ima normalno i profesora dzupi kao sto je zovko,ali njemu i ne treba plan rada,ima knjigu horvata koju koriste studenti barem 5 zemalja u evropi...zelim reci da imas mogucnost da naucis,dobijes literaturu,iz literature ostale reference,a nesto naucis i na predavanju

znaci,koliko god sistem bio los i zovku zdupi kad ispituje,imas mogucnost da naucis i to je i tema ovdje ("nivo znanja"),tako da nema razlike izmedju jednakih studenata na nasem i sarajevskom,siguran sam!

koliko sam ja upucen,acc boris je zavrsio ovdje sarajevsko i neces mu se znanjem pribliziti ako zavrsis tuzlansko haha

s druge strane,ucenjake koji "ne vole knjige",sa skripticama setaju,kopiraju,sigurno ima i na sarajevskom odjeljenju,cak je bilo popularno moje godine da,ko "ne moze biti primljen na tuzlanski,moze na sarajevski",ali su to price i ne znam zasigurno..  :f055:

opet zelim reci  :kava: :kava: :mrgreen: zavrsis osnovnu i mislis napokon ostavljas budale,upises gimnaziju sa odlikasima i opet naletis na budale,upises pravni fakultet i opet.. :o293:
nisam ni ja daleko od budale ali moje shvatanje obrazovanja prevazilazi poderane skriptice

ps mozes li da zamislis taj sistem ako svi predjete uslovno na sljedecu god,guzvu,organizaciju,cekanje,odrazit ce se normalno i na ocjene,radovi sretnih ce biti pregledani,nesretnih ostavljeni za veoma sumnjiv uvid,gdje ne mozes ni drzati svoj rad

Dino
Posts: 270
Joined: Wed Sep 23, 2009 5:54 pm

Odg: Nivo znanja

Post by Dino »

[quote="nigga"]
jos jedan od boraca za pad sistema,vlade i stranke demokratske akcije,je li :p  :f010:

ima normalno i profesora dzupi kao sto je zovko,ali njemu i ne treba plan rada,ima knjigu horvata koju koriste studenti barem 5 zemalja u evropi...zelim reci da imas mogucnost da naucis,dobijes literaturu,iz literature ostale reference,a nesto naucis i na predavanju

znaci,koliko god sistem bio los i zovku zdupi kad ispituje,imas mogucnost da naucis i to je i tema ovdje ("nivo znanja"),tako da nema razlike izmedju jednakih studenata na nasem i sarajevskom,siguran sam!

koliko sam ja upucen,acc boris je zavrsio ovdje sarajevsko i neces mu se znanjem pribliziti ako zavrsis tuzlansko haha

s druge strane,ucenjake koji "ne vole knjige",sa skripticama setaju,kopiraju,sigurno ima i na sarajevskom odjeljenju,cak je bilo popularno moje godine da,ko "ne moze biti primljen na tuzlanski,moze na sarajevski",ali su to price i ne znam zasigurno..  :f055:

opet zelim reci  :kava: :kava: :mrgreen: zavrsis osnovnu i mislis napokon ostavljas budale,upises gimnaziju sa odlikasima i opet naletis na budale,upises pravni fakultet i opet.. :o293:
nisam ni ja daleko od budale ali moje shvatanje obrazovanja prevazilazi poderane skriptice

ps mozes li da zamislis taj sistem ako svi predjete uslovno na sljedecu god,guzvu,organizaciju,cekanje,odrazit ce se normalno i na ocjene,radovi sretnih ce biti pregledani,nesretnih ostavljeni za veoma sumnjiv uvid,gdje ne mozes ni drzati svoj rad
[/quote]

Kolega,slazem se s tobom,nije u redu da neko upise  trecu godinu a da pri tome nije ocistio prvu. Pa makar i ja sam to bio. Evo primjer ja sam dao uslov za trecu u januaru,jer sam obnovio drugu,ali mi iz prve ostala jedna parcijala,da bi je  cijelo vrijeme vukao i polozio na prvom septembarskom roku,iz razloga, nisam je ni shvatao ozbiljno,nisam ni ucio toliko,a brate dragi nisam ni ocekivao da me moze handriti teorija drzave i prava II. LoL. Sam se sebi smijem,trenutno.

Sto se tice asistenata i profesora sve je to prica za sebe,ljudi moraju da rade i imaju kriterije,a nije svako ni materijal za fakulteta. Takodje mislim da nije posteno prema onim studentima koji se trude,rade,cak i obnavljacima koje zakine,jedna ili dvije parcijale,da se odobri bezuslovni prelazak. Znaci kriterij fakulteta je :" Dovoljno je samo se upisati,pa odmah mozes skoknuti u cetvrtu godinu!".

Vidim da se spominje prof.Ljubomir Zovko,to je gospodin covjek za mene, ako naucis polozit ces ako ne naucis neces,samo problem je kod vecine sto je mrsko uciti,kao i mene samoga. Ali se ja opet ne zalim na sistem,niti trazim bezuslovni prelazak, nisam dovoljno ucio obnovio sam godinu i to je tako. Sta ocekivati od fakulteta ako dozvoli bezuslovni prelazak,sta onda ce se pristupiti potpisivanju peticije za dodjelu diploma. Sto se tice stvari na Tuzlanskom fakultetu,ja sam prilicno zadovoljan,ne kazem da se ne bi neke stvari trebale promijeniti, malo bolja organizacija predavanja,malo posvetiti vise paznje od profesora i asistenata prema studentima.

A upis sarajevsko-tuzlansko iz prve ruke kazem,oni koji se nisu mogli upisati na tuzlansko otisli su na sarajevsko,pljunes pare za vanredan i odmah si bio upisan,pricam za upis godine 2004/05.

P.S.Sto se tice skripti,ja sam polozio prilican broj ispita po njima :).

Veliki pozdrav.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Nivo znanja

Post by veliki_vezir »

[quote="nigga"]
jos jedan od boraca za pad sistema,vlade i stranke demokratske akcije,je li :p  :f010:

ima normalno i profesora dzupi kao sto je zovko,ali njemu i ne treba plan rada,ima knjigu horvata koju koriste studenti barem 5 zemalja u evropi...zelim reci da imas mogucnost da naucis,dobijes literaturu,iz literature ostale reference,a nesto naucis i na predavanju

znaci,koliko god sistem bio los i zovku zdupi kad ispituje,imas mogucnost da naucis i to je i tema ovdje ("nivo znanja"),tako da nema razlike izmedju jednakih studenata na nasem i sarajevskom,siguran sam!

koliko sam ja upucen,acc boris je zavrsio ovdje sarajevsko i neces mu se znanjem pribliziti ako zavrsis tuzlansko haha

s druge strane,ucenjake koji "ne vole knjige",sa skripticama setaju,kopiraju,sigurno ima i na sarajevskom odjeljenju,cak je bilo popularno moje godine da,ko "ne moze biti primljen na tuzlanski,moze na sarajevski",ali su to price i ne znam zasigurno..  :f055:

opet zelim reci  :kava: :kava: :mrgreen: zavrsis osnovnu i mislis napokon ostavljas budale,upises gimnaziju sa odlikasima i opet naletis na budale,upises pravni fakultet i opet.. :o293:
nisam ni ja daleko od budale ali moje shvatanje obrazovanja prevazilazi poderane skriptice

ps mozes li da zamislis taj sistem ako svi predjete uslovno na sljedecu god,guzvu,organizaciju,cekanje,odrazit ce se normalno i na ocjene,radovi sretnih ce biti pregledani,nesretnih ostavljeni za veoma sumnjiv uvid,gdje ne mozes ni drzati svoj rad
[/quote]

Slažem se ja sa tobom u mnogim stvarima.Ja nisam ni potpisao tu peticiju niti ću je potpisati.Meni smeta jedna stvar a to je kvazi studenti.Na prvoj godini sam prenio samo rimsko pravo II,dao uslov za treću ali jednostavno ne ide usmeni kod ovog.Eh sad,ja sam možda kvazi student jer sam položio nacionalnu,teoriju,sociologiju iz cuga kao i ustavno keca.Kvazi student sam zato što sam rim spremao iz knjige a svaki put me obori na 6.pitanju a drugi nisu kvazi studenti jer su položili iz skripte poslije 2 pitanja.Ja se zalažem za peticiju i ukidanje usmenih odgovora jer ovo ovako nema nigdje.Najpoštenije se vidi znanje na Dženetinim kolokvijima i pismenim radovima.Imaš svega:od zaokruživanja,dopunjavanja,odgovora na kratka pitanja,jednog eseja i tačno možeš pokazati znanje.Usmeni je prevara.Jasam prošle godine na sociologiji I kod Djozića dobio 9 na lafinu a kolege koje su bile puno bolje od mene padoše.Tako isto,neko  se provuče na rimu,neko na nacionalnoj,neko na drugom predmetu.Usmene ispite ukinuti

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Nivo znanja

Post by nigga »

[quote="Dino"]
Kolega,slazem se s tobom,nije u redu da neko upise  trecu godinu a da pri tome nije ocistio prvu. Pa makar i ja sam to bio. Evo primjer ja sam dao uslov za trecu u januaru,jer sam obnovio drugu,ali mi iz prve ostala jedna parcijala,da bi je  cijelo vrijeme vukao i polozio na prvom septembarskom roku,iz razloga, nisam je ni shvatao ozbiljno,nisam ni ucio toliko,a brate dragi nisam ni ocekivao da me moze handriti teorija drzave i prava II. LoL. Sam se sebi smijem,trenutno.

Sto se tice asistenata i profesora sve je to prica za sebe,ljudi moraju da rade i imaju kriterije,a nije svako ni materijal za fakulteta. Takodje mislim da nije posteno prema onim studentima koji se trude,rade,cak i obnavljacima koje zakine,jedna ili dvije parcijale,da se odobri bezuslovni prelazak. Znaci kriterij fakulteta je :" Dovoljno je samo se upisati,pa odmah mozes skoknuti u cetvrtu godinu!".

Vidim da se spominje prof.Ljubomir Zovko,to je gospodin covjek za mene, ako naucis polozit ces ako ne naucis neces,samo problem je kod vecine sto je mrsko uciti,kao i mene samoga. Ali se ja opet ne zalim na sistem,niti trazim bezuslovni prelazak, nisam dovoljno ucio obnovio sam godinu i to je tako. Sta ocekivati od fakulteta ako dozvoli bezuslovni prelazak,sta onda ce se pristupiti potpisivanju peticije za dodjelu diploma. Sto se tice stvari na Tuzlanskom fakultetu,ja sam prilicno zadovoljan,ne kazem da se ne bi neke stvari trebale promijeniti, malo bolja organizacija predavanja,malo posvetiti vise paznje od profesora i asistenata prema studentima.

A upis sarajevsko-tuzlansko iz prve ruke kazem,oni koji se nisu mogli upisati na tuzlansko otisli su na sarajevsko,pljunes pare za vanredan i odmah si bio upisan,pricam za upis godine 2004/05.

P.S.Sto se tice skripti,ja sam polozio prilican broj ispita po njima :).

Veliki pozdrav.
[/quote]

peticija za dodjelu diploma  :f010: :d055:

meni ovo vise lici na korist jedne grupice ljudi,a ne na zelju za boljim sistemom,jer da zele bolje,valjda bi se borili i za ulazak u uniju studenata i ispocetka otpoceli tu borbu za bolje,jer dosta stvari ne valja...

necu ti ovako direktno kvarit misljenje o prof. zovki jer si ga nazvo gdinom  :f010:

a to za skripe :D nadam se da barem kupis pa ih imas tu negdje  :f010: vrijedi barem ponavljati iz knjige,imas od autora rijec za tebe studenta,a i terminologiju ces upiti tad ii najbitnije je,neces bjezat od knjiga  :mig:


@veliki vezir

nisi kvazi,jer znam da je zovko budala  :f010: kvazi su oni koje cujem da su pitali zovku da on samo natukne,zapocne odgovor na pitanje,a oni (studenti) ce zavrsiti?  :f010:

nisi kvazi jer nevjerovatni zovko je nama proguto jedan termin usmenog!  :o293:

24tog je bio termin usmenog za prvi termin pismenog ovog roka,ali je gdin zovko dao i termin usmenog drugog termina pismenog za isti taj dan...
i kada znas kod njega,moze te ne cuti i odmahuti samo (ovo provjereno),ovih dana cu provjerit postupak za komisiju,a bilo bi od svega korisnije da su se studenti zalozili za normalan usmeni kod zovke  :uzdise:

sretno nam na ovom zadnjem vanrednom terminu  :f010: :cupo:
Last edited by nigga on Wed Sep 30, 2009 7:45 pm, edited 1 time in total.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Nivo znanja

Post by veliki_vezir »

I onaj rok u julu što je odgodio za avgust je bio još gore razočarenje.Čovječe,digneš formu do vrha,lik ode na more.I umjesto da završiš u julu i onda u avgustu rješavaš ustavno 2 i nasljedno i čistiš godinu ti se hebeš sa rimom cijelo ljeto i onda on tebi kaže u avgustu da kod ostavne pogodbe nisu stranke deponent i depozitar zato što si progutao pljunku prije nego što si dao odgovor

zakon
Posts: 20
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:39 pm

Odg: Nivo znanja

Post by zakon »

eto ti nase teme "nivo znanja" sto smo postali svi pametni pa poceli i da se upustamo u kojekakve avanture,pa sebe kao predstavljamo kao neke genijalce koji mogu ocijeniti kredibilitet profesora,nastavnih planova, znanja na pojedinim fakultetima,ljudskog uma.....

polako...

nekako imam osjecaj da pojedinci (evo sad sam i ja to poceo) previse pametuju i pokusavaju da svoje misljenje prosvijetle ,i da njihovo misljenje bude ono prvo medu jednakim-nebih se bas slozio s time....
Zapitao bih se prvo da sam na mjestu tih kolega dali sam ja taj koji ima kompetencije za takvo nesto,dali sam ja taj koji je bolji u odnosu na druge,dali sam ja uistinu toliko napredan i genije da mi znanje drugih (profesora ,asistenata studenata) izgleda toliko mizerno i da je ono nedovoljno za moje potrebe,dali su nase drage kolege koje su podnijele peticiju kvazi studenti-dali sam ja taj koji im to mogu reci.....nije to bas uredu... nije uredu omalozavati jedan fakultet,njihove profesore,asistente,njihovo znanje,nije uredu omalozavati kolege studente one uspjesne  i one manje uspijene,jer niko od nas nije dovoljno kompetentan niti ima pravo da to radi....
Nije mi jasno otkud sad pak to da se pocinje praviti razlika izmedu Tuzlanskog i Sarajevskog pravnog fakulteta-kolega nigga. Da vam kazem prvo sam vas nik vam nije bas toliko fin niti lijep niti  uctiv,produkt je segregacije i pravljenja razlika i potlacivanja ne jednog covjeka nego jedne citave rase,nekako nemogu a da nekazem da mi to nesmeta i stvarno neznam kako je prosao cenzuru admin-a, drugo kolega dragi evo nesto realno vi  niste "supervizor" niti smo dovoljno upuceni u stanje na ovim fakultetima da mozete biti,taj koji ce nesto ili pak nekoga kritikovati,necije zvanje ili znanje,niti mozete uzimati za zlo to sto je neki asistent zavrsio pravo na ovom ili onom fakultetu,obrazovni sistem kod nas nije jedinstven razlikuje se og fakulteta do fakulteta,od kantona do kantona,, entitetima itd..jer za razliku od tebe kolega ja jesam kao student prosao obrazovni sistem oba ova fakulteta i mogu ti reci da oba fakulteta imaju dosta slicnosti,da su skloni istoj obrazovnoj politici,da se mozda samo po sjedistu ili zgradi razlikuju.Na oba ova fakulteta shvatio sam jedno a to je da student nema onu poziciju koja bi mu trebala pripadati da u svemu nije ravnopravan,da ne pricamo o polaganju ispita kolega dragi onih ispita koje svi ti tvoji studenti  i kako kazes  kvazi studenti prolaze,jesi li se zapitao ikada dali smo svi u istoj poziciji...ja vjerujem da nismo,znam to iz licnog iskustva.Netreba ovdje komentarisati neciji nivo znanja niti strucnost,pogotovu ne nekoga tko uistinu i ima to znanje,jer da nije tako nebi bio na toj poziciji kojoj jeste,ovdje je pravilnije bilo postaviti temu s aspekta poboljsanja pozicije u ukupnom obrazovnom sistemu,povecanja njihove aktivnosti i mogucnosti da dodu potpunosti do izrazaja,ja vjerujem da profesori i asistenti imaju znanje neko malo vece neko malo manje ali da je to znanje sasvim dovoljno da svakoga od nas sutra napravi onima koji cee i poznavati ono sto se zove "pravo",na nama je da radimo i da to usavrsimo,jer niko od njih ne ocekuje da oni prave prevne genijalce na fakultetima vec da svakom od nas daju pogodnu osnovu i tlo za dalji napredak. Kolega dragi dali si ti ikada i jednog asistenta ili profesora doveo u poziciju da mu postavis pitanje na koje nema odgovora dali je ikada tvoj "genij" ucinio ista slicno,jer ako nije neznam zbog cega to vi postavljate upitnim kredibilitet nekoga prof ili asistenta s Tuzlanskog ili Sarajevskog PF.
Kolega dragi sto se tice razlike u fakultetima postoji jos jedna a to je uveliko korektniji odnos osoblja, asistenata na tuzlanskom fakultetu u odnosu na ono na Sarajevskom, to imam pravo da kazem jer bio sam bitku na oba fakulteta s njima,ovdje su svi oni prijesvega ljudi skolni pomoci studentu i otvoreni i za dijalog ali i za malo prepirke ali u svemu su korektniji.... i da ne duljim...

Dragi kolega puno mi je toga zasmetalo kod vas,od kritikovanja peticije,kvazi studenata (nasih kolega),laznih asistenata, profesora neznalica,losijeg Tuzlanskog pravnog fakulteta....i da ne zaboravim kolega vas nick nigga.Vi kolega kad se prestavljate kao demokrata i genij trebali bi biti umjereniji u svojim kritikama, dobro provjeriti koliko je to istina sto pisete  a ne na osnovu onih prica cula-kalzala izaci na forum i pisati kojekakve traceve,pricice,bajke....trebali ste umjesto nivo znanja staviti temu polozaj studenata na fakultatima sirom BiH,jer na ovu temu nismo nijedan od nas strucni da dajemo misljenje-NIVO ZNANJA-za ovo treba imati i znanje ali i zvanje pa moci diskutovati na datu temu...

Nas obrazovni sistem nije savrsen,treba ga mijenjati poboljsavati u korist svih nas,ali dragi kolega zasto bacati pod noge neciji trud i rad i uvijati u crno nekoga,otud ijednom od nas pravo na to. Stvari treba kritikovati ali u smislu da ovo stanje na fakultetima  nije toliko dobro te da treba stvari mjenjati a ne u smislu da narusimo neciji kredibilitet,nazovemo ga kvazistudentom,laznim fakultetom ili prf. neznalicom,jer nije to rjesenje...Svi mi svakodnevno imamo iste probleme na bilo kojem fakultetu,ucimo borimo se upiti sto vise znanja,poloziti ispit,i ici dalje pokusati usavrsiti se da bi sutra nasli posao osnovali porodicu i hranili svoje potomstvo....kako onda nekoga nazvati neznalicom propalim studentom, kako onda i trud onog koji pomalo zastaje za svojom generacijom i onog koji se trudi uspjeti u svojoj namjeri pogaziti i nazivati kojekakvim nazivima...nije to lijepo i korektno prema ikome....

Sto se tice peticije,zasto to bas tebi zasmeta, tebi tako genijalnom i blazenom,otkud to...zar bas tebi koji nas prosvjetljujes tim razlikama i nepravdama na fakultetima, ti koji profesore nazivas neznalicama i diskreditujes pojedine asistente iznendio si me,jer nakon svega sto si rekao pomislio sam da si ti organizovao takvu peticiju da pomognes protiv te "nepravde" i da pomognes onim kolegama koji misle da ce bezuslovnim prelazom dopiti nesto vise.....neznam zasto ti to zasmeta, pa oni imaju pravo na to,sta je tu sporno,zar ce time lakse zavrssiti fakultet, zar ce time dobiti diplomu da ne poloze sve ispite kao ja i ti,,ne kolega,nije to benificija to je velika obmama i tebi i svih tvojih istomisljenjika,jer  kolege koje bezuslovno predu  s jedne na drugu godinu nece biti privilegovani pa da ne polazu te prenesene ispite,vec ce im tim prelazom biti nametnuto jos vise obaveza i tereta dobijaju nove ispite plus one stare,e tu je problem vise ispita vise ucenja, koliko od njih ce uspijeti sve to savladati,ja sam misljenja da vec ako trebam obnoviti god bolje je ovu nego iducu. Tko ce imati koristi od ovog prelaza-oni studenti kojima je trebao jedan ili dva ili pola ispita za uslov,e zbog njih cu je ja i potpisati, u nadi da ce im taj prelaz otvoriti vrata i vece sanse da poloze te ostale ispite i daju uslov i za narednu godnu....

Profesora ima svakakvih i onih raspolozenih,manje raspolozenih,i onih neraspolozenih, nevjerujem da medu njima ima tolikih neznalica da ih mi laici tako mozemo osloviti...ja jos nijednog nisam sreo niti na jednom fakultetu,upoznao sam ih mnogo, svi oni imaju znanje,meni je jedino ponekada zasmetalo to sto ni sam neznam zasto ponekada padnem na ispitu, sto se neki od njih ne trude pomoci ti na ispitu ne odg.na pitanje ali desi se i to da se ponekad nesto zna ali nikako srociti one preve recenice pa odg,zasmetalo mi je ponekada sto sam imao osjecaj da kao s namjerom da ne polozim ispit pocinju postavljati podpitanja,na koja sam tesko nalazio odgovore,smetalo mi je i smeta sto ucim po tri mjeseca i padnem na ispitu,....ali dragi kolega ja sam svjestan toga da nema onog covijeka koji sve zna, neznam ni ja sve, i po tom pitanju mozda i svi mi i jesmo neznalice....

Necemo se ljutiti jedni na druge,ipak u vama i "čuči" veliki talenat,i usitinu lijepo je reci nesto ali opet ne vrijedajuci nekoga,nismo svih istih sposobnosti i mogucnosti,razliciti smo po prirodi,ali svima nam je zajednicko to da smo ljudi,pa kolega dragi budimo to.Pokusajmo razumjeti jedni druge,pomoci jedni drugima..... nadam se da vas nisam uvrijedio svojim konstatacijama...nije mi bila namjera...

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Nivo znanja

Post by Dama Pikova »

Samo da napomenem da se pridržavate pravila foruma, bez vrijeđanja profesora i općenito osoblja fakulteta, ličnog vrijeđanja između članova, nastojte održati dijalog na jednom kulturnom i civilizovanom nivou.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”