Nivo znanja

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Nivo znanja

Post by Nefertiti »

tako je kolegice  :d045: studiraju drustvenu nauku a pravopis smatraju nebitnim  :h035:

zakon
Posts: 20
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:39 pm

Odg: Nivo znanja

Post by zakon »

draga kolegice selmaa pravopis je svima jednak i jedan......nekada ga svi mi svakodnevno ignoriramo u svojim zivotima,,isto kao sto i pogresno ponekada i u razgovoru kazemo rijeci koje nisu poznate  u gramatici naseg jezika,,,govorimo i pisemo onako kao sto barem 70 % ljudi ove zemlje i govori i pise... I vecinom to nije gramaticki isravno.....ali eto tako je svugdje u svijetu,,,,,

al et grijesim i grijesit cu iz znanja ili neznanja mog ili vaseg,,,,to sto vi pisete bas me nasmijalo.....i reko ajd jednom ste i necete vise kad ono opet.......pa moram i ja reagirat....al vjerujte da mi je smijesno ono cemu ste se vi predali...

jer ovo je kolegice moje misljenje i ja ga iznosim na onaj nacin i onako ga pisem kako ja hocu, da ne izgubi onaj dio nase kulture i da ne odmice puno od naroda i laika ali i onih koji o tome znaju nesto vise

...ovo nije roman niti djelo mese selimovica  ili sl. i nije prosao nikakvu cenzuru ,recenziju ili nesto slicno...jer i njihova djela prolazila su kontrolu i pravopisa i svih drugih popratnih stvari al ovo niej roman ovo je komentar et nije po pravopisu....i sta???
nije dervis ismrt---komentar je  jer  da se radio "dervisu i smrti" nebih se nasao laik poput vas da upucuje kritike na pravopis..... meni je bilo bitno u onih 5 min napisati sto sam htio reci,iznjeti svoj stav a ne stiskati tipku po pet puta i provjeravati svaku rjec koju sam napisao.....i nisam htio  a vala niti me je briga sto vama to ne godi......eto bas me briga....ptrudite se vi da i kada nesto govorite da to bude ono sto vi znate a ne da bude  tude znanje i trud -

jer vi niste naveli nijednu rijec koju sam ja pogresno napisao u,dakle NISTE je naveli u vasim primjerima....nego koristite se draga kolegice primjerima  koji nemaju veze s mojim tekstom....

Eto i djeca u osnovnoj skoli uce da Vuk zivi na grani........knjiga, ucilo, koje se koristi u obrazovanju djece,,,,pa opet peh.. pored svih onih recenzija,,,,eh koliko toga ima....

te primjere ste pokupili s drugih foruma i internet stranica... TO SU UOPSTENI PRIMJERI PRAVOPISA BOSANSKOG JEZIKA  (npr:    http://www.irmin.com/modules.php?file=v ... rums&t=416 )

DAKLE DA ZAKLJuCIM:  vi niste naveli nijednu rijec koju sam ja pogresno napisao , NISTE je naveli u vasim primjerima....nego koristite se draga kolegice primjerima  koji nemaju veze s mojim tekstom....
.......e to mi je krivo niste se ni potrudili da one rijeci koje sam ja pogresno naveo da ih navedete i ispravite.......vec kao vi ispravljate mene..kobajagi vi mene ispravljate.......i to ne navodite moje greske vec tamo nekog lijevog
...nemojte jer niste dovoljno kompetentni za to..

.a niti bih vam ja priznao da pravopis maternjog jezika neznam nista MANJE nego vi

i......to sto grijesim ima i razloge...i opravdane ali i NEOPRAVDANE...

TKO RADI TAJ  I GRIJESI..........  u tom smislu tko pise taj i grijesi

eto vama ostavljam da citate sto drugi pisu,,,,i da opet pokazete i drugima koliko je bitno sto neko nepise  pravopisom....a otovrite gramatiku ili nadite na internet stranici primjere za pravopis i stavite ih u svom obrazlozenju a ne one koje treba .....eh ja

eto imate i ovaj komentar molim ispravite ga i stavite i tacku i zarez gdje treba,i negaciju i superlativ i sta god je po pravopisu...... jer kolegice meni je  bas bilo mrsko onako pravilno pisati, znate nije mi  po volji,,,,,et lijen sam....a i reko da vas ne ostavim nezaposlenu.....citajte i ispravljajte to je bit.............i vas  i vasih istomisljenika/ca.....
Last edited by zakon on Fri Oct 16, 2009 2:20 am, edited 1 time in total.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Nivo znanja

Post by otpravnik »

750.000 nepismenih u Bosni i Hercegovini
Piše FENA / PSS | 2009-04-22 07:42:45

Sindikat srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja, nauke i kulture BiH (SSVOONK BiH) u okviru provođenja Sedmice globalne akcije, na svjetskoj razini, saopćio je da će akcija biti provedena i u BiH, te da će kantonalni odbori sindikata u FBiH i republički odbori sindikata u RS-u organizirati prigodno predstavljanje prava na besplatno javno obrazovanje.


Aktivnosti će biti vođene na svim nivoima sindikalnog organiziranja kako bi se doprinijelo pozivu za opismenjavanjem građana BiH.
Sindikat podsjeća da u svijetu živi više od šest milijardi stanovnika i da je od je više od 750 miliona odraslih osoba nepismeno, što čini jednu osminu populacije. U BiH živi oko 3,5 miliona stanovnika, od čega je 750.000 nepismenih, što čini jednu petinu populacije, odnosno 20 posto.

Prema zvaničnim statistikama iz 1991. godine, u BiH je živjelo 3.697,232 stanovnika, a od toga je bilo nepismeno oko 360.000 stanovnika, odnosno 10 posto.

Po tome se, kako navodi Sindikat u saopćenju za javnost, može zaključiti da je procent nepismenih u BiH udvostručen te da je, prema zvaničnim statistikama, u Evropi nepismeno 1,8 posto populacije, što znači da mi činimo većinu nepismene populacije.

Sindikat apelira da se ujedinimo u pozivu na opismenjavanje djece i odraslih kako bismo stvorili preduvjete za stvaranje društva koje ima budućnost.  :h035:  :d045:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Nivo znanja

Post by sentinel »

Razumijem kako ste mogli zbog naslova teme skrenuti zapravo sa one teme za koju je ova prvotno namijenjena, ali molim vas da pravopis ostavimo za drugu temu, pa mozda cak i forum.

almira kurtic
Posts: 15
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:20 am

Odg: Nivo znanja

Post by almira kurtic »

prije svega,kolege ,koji daju nesuvisle izjave i komentare, da se malo korigujete u svojim izjavama,jer ste vi prije svega studenti pravnog fakulteta. na svakom fakultetu je bilo onih koji uče i ne uce,pa i onih koje prof.vole i nevole. prema tome sto gubite vrijeme na kojekakve glupe komentare bilo bi bolje da se uhvatite knjige pa svoje komunikativne sposobnosti pokazete na ispitu, i prije nego sto krenete u napadacki komunikacijski rat treba da znate da ste tek pocetnici kod usvajanja znanja,te nemate nikakvo pravo da osudjujete niti profesore niti asistente,koji su uzgred zavrsili fakultet i pokazali svoje znanje. kolege na vama je sada red. ovo nije u svrhu kritike, ovaj komentar je dobronamjerne prirode,te se osvrnite malo oko sebe i radite ono sto najbolje znate. ucite.

aljosa_jakupovic
Posts: 4
Joined: Sun Dec 06, 2009 11:27 pm

Odg: Nivo znanja

Post by aljosa_jakupovic »

Zna li neko tacan broj pravnika u BiH.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”