Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by otpravnik »

Univerzitet u Tuzli je bolonjski proces definisao kao svoj strateški cilj najvišeg prioriteta. Promjene koje su obuhvaćene procesom reforme veoma su raznolike i po obimu i po vrsti, a vrijeme i kojima te promjene treba uvesti i provesti sve je kraće. Naravno , uzmu li se u obzir sve slo ž enija o č ekivanja , zahtjevi i potrebe svih
učesnika u obrazovnom procesu , tj . univerziteta ( nastavnika, naučnika i studenata ), društva , privrede i
države , neizbježno se javlja otpor prema promjenama . Međutim , iskustva drugih univerziteta u svijetu pokazuju da se potreba i neizbje ž nost promjena na univerzitetu , prije ili kasnije , spoznaju i promjene prihva ć aju . Univerzitet mora na ć i na č in da sve negativne utjecaje okru ž enja marginalizira , kako bi se oni reflektirali na š to manji broj de š avanja i pojedina č nih aktivnosti u procesu reforme . Univerzitet u Tuzli , kao i ostali univerziteti iz BiH , želi ići naprijed , prema efikasnom i modernom univerzitetu koje će uvažavati, priznavati i prihvaćati svjetske standarde kvaliteta . U tom starom procesu promjena i poboljšanja Univerziteta nastojimo svi zajedno biti što razumljiviji, što jasniji , kako bismo ih prihvatili sa što manje otpora i doživjeli sa
što manje poremećaja . To je moguće, tako kažu, samo ako se promjene uvode brzinom kojom ih društvo može prihvatiti .

Sta mislite o bolonjskom sistemu na Pravnom TZ fakultetu?
Last edited by otpravnik on Sun Sep 27, 2009 7:52 pm, edited 1 time in total.

sempre tute
Posts: 6
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:10 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by sempre tute »

Lijepi stari princip ova Bolonja je sra*e  :(

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by Nefertiti »

a bas bih voljela da me zahvatio bolonjski sistem, nisam bila te srece, nazalost  :uzdise:

Dino
Posts: 270
Joined: Wed Sep 23, 2009 5:54 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by Dino »

Bolonja je cista glupost. Meni savrseno odgovara ovaj sistem,parcijale u januaru,parcijale u junu i preneses dva :) Tako da ima aprilski rok i 3 septembarska :).
Moj drug zavrsio ove godine u austriji pravo i kaze da to nije bolonja u pravom smislu ni kod njih.Imaju neke ispite pismeno,neke usmeno a  neke i usmeno i pismeno.
Mislim da bolja efikasnost se postize starim sistemom nego bolonjom,mislim na sistem koji vrijedi od skolske 2004/05 od osnivanja fakulteta.

kalee
Posts: 66
Joined: Fri Sep 18, 2009 2:36 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by kalee »

ma bolonja je s*anje  u bojama,,,ja sam imao iskustva sa bolonjom u Sa...i zbog toga sam se prebacio u Tz na stari sistem

don
Posts: 52
Joined: Fri Jul 03, 2009 12:14 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by don »

Ovdje nema ni B od Bolonje....uvedena je samo da bi se formalno moglo reci da postoji...ove generacije su samo pokusni kunici i jako mi je zao zbog toga..kao prvo Bolonjski sistem polazi od principa 3+2+3...kod nas to ne postoji...kolokviji,parcijale,neodrzavanje usmenog zavisi samo od dobre volje profesora jer niko ne obraca paznju na pravila bolonjskog sistema....neznam u kome ce se pravcu sve ovo razvijati..nek je sretno ovim generacijama..Ma bitno je samo da ucite i sve ce biti  :d055:

Djasko
Posts: 13
Joined: Sat Oct 10, 2009 2:08 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by Djasko »

Ovo nije bolonjsi proces nego "Tuzlansko-politicki bolonja wannabe proces"

zidane_
Posts: 64
Joined: Tue Aug 18, 2009 6:07 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by zidane_ »

Mislim da je bolji bolonjski proces, jer je prije ucenje bilo nekako suhoparno, ipak sada imaju razni testovi kolokviji i mozes vidjeti  na cemu si..  :mrgreen:   

sandronal
Posts: 7
Joined: Sat Jun 27, 2009 10:00 am

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by sandronal »

Treba pustiti da o bolonjskom procesu glavnu riječ vode ljudi koji su pročitali deklaraciju, a ne neki fosili :D :f010: :f010: :f010: :f010:

aljosa_jakupovic
Posts: 4
Joined: Sun Dec 06, 2009 11:27 pm

Odg: Bolonjski sistem na Pravnom fakultetu u Tuzli

Post by aljosa_jakupovic »

Sve dok je posteno i pametno ja sam za .....

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”