PETICIJA

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.

DA LI STE ZA POTPISIVANJE PETICIJE ZA BEZUSLOVAN PRELAZAK???

DA
23
85%
NE
4
15%
 
Total votes: 27

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

PETICIJA

Post by otpravnik »

Ukoliko se pokaze da je prolaznost na univerzitetu ispod prosjeka, onda ce biti bezuslovan prelazak....
npr. filozofski fakultet je potpisivao tu peticiju i sebi su osigurali bezuslovan prelazak.....sta mislite o tome?

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Peticija

Post by sentinel »

Kao prvo... Nemoj pisati samo velikim slovima.

Kao drugo... Zasto bi se nagradjivalo nekoga tko nije ucio, a kaznjavalo (samim cinom nagradjivanja prvih) nekoga tko jeste?

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Peticija

Post by otpravnik »

[quote="sentinel"]
Kao prvo... Nemoj pisati samo velikim slovima.

Kao drugo... Zasto bi se nagradjivalo nekoga tko nije ucio, a kaznjavalo (samim cinom nagradjivanja prvih) nekoga tko jeste?
[/quote]

mislim da svako ima svoje misljenje- radi cega je i svrha ankete,upitnika i sl.stvari.....
ti ako ne zelis ili ako ti se ne svidja anketa- preskoci je- niko te ne prisiljava da nju odgovaras....
jos jednom-svako ima svoje misljenje....

a jako je zalosno ako je za tebe i tudji uspjeh-kazna......
Last edited by otpravnik on Fri Sep 25, 2009 11:06 pm, edited 1 time in total.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: PETICIJA

Post by sentinel »

Mozda imamo razlicitu definiciju uspjeha.
Ja smatram da je definicija uspjeha kada netko svojim trudom i naporima prijeci na sljedecu godinu.
Taj uspjeh koji ti spominjes mi je vise uspjeh da se uspije provuci na sljedecu godinu iako se ne zasluzuje.

Kad bi isli stalno tako od bezuslovnog do bezuslovnog imali bi studente na cetvrtoj godini, koji imaju predmete sa svih godina. Na kojoj su oni godini ustvari? Neka nova - 4u1?

Sabina Mulalic
Posts: 10
Joined: Wed Jul 22, 2009 12:05 pm

Odg: PETICIJA

Post by Sabina Mulalic »

stvarno mi je zao da ljudi ovako razmisljaju cuj molim te ja dala uslov il ocistila godinu i boli me briga za druge cccc.... zalosno.... nemojte da mislimo samo na sebe...nema svako iste mogucnosti.... kolegijalnost nula  :uzdise: :uzdise: :uzdise:

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: PETICIJA

Post by veliki_vezir »

Ja trebam preć na treću ali za sad ništa jer me ruši na usmenom iz rimskog prava II.Potpisat ću peticiju ali zbog kolega a ne zbog sebe.Meni bi bilo korisnije kada bi vratili socijalni rok i onaj drugi socijalni za studente koji imaju uslov za treću ili četvrtu a ostao im usmeni sa prve ili druge.Bilo bi mi korisnije i kada bi se kao i u ostatku Evrope ukinuo ovaj glupi usmeni pa da se naši profesori prestanu iživljavati na nama.Na kraju ispadne isti djavo i kada odobre bezuslovan prelazak jer da bi diplomirao moraš položiti sve ispite a neki bi ljudi onda u četvrtu prenijeli 45 ispita i onda još 3,4 godine čistili kao apsoloventi.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: PETICIJA

Post by sentinel »

Ne, nije u pitanju nekolegijalnost i egocentrizam.

Ja nisam dao uslov samo zbog rimskog prava koji je uslovni predmet (sve ostalo jesam), sto ce reci da cu mozda samo zbog toga morati obnoviti godinu ponovno ako ga ne budem dao na ovom zadnjem roku, pa opet nisam za taj bezuslovni prijelaz.

Smatram da je to diskriminacija prema svima onima koji su ucili i dali uslov ili cak i ocistili godinu, a onda da se puste neki studenti da prodju kojima je mrsko doci do fakulteta da vide sta se tamo dogadja, da ne govorimo o uzeti skriptu u ruke, jer znamo da od knjige bjeze ko ludi, pa onda nesto i poloziti.

Takav nacin samo podrzava studiranje vjecnih studenata od kojih nema nista i kojih se svatko zeli rijesiti. I normalni studenti, a i univerziteti.

Sabina Mulalic
Posts: 10
Joined: Wed Jul 22, 2009 12:05 pm

Odg: PETICIJA

Post by Sabina Mulalic »

O.K. i ja imam jos usmeni iz Tp (II i III dio) sto se nadam da cu poloziti...meni nije kriticno sto se tice prelaska u drugu godinu, slazem se da ima studenata koji su tu samo da bi imali Index, ali isto tako ne mozemo porediti studente kojima je ostao npr. usmeni iz Rima kojeg ni nakon nekoliko izlazaka ne mogu poloziti iako su pismeno davno polozili i jos mozda jedan-dva bezuslovna i student koji je polozio samo izborni i mozda jos Demokratiju i sl....zbog ovih prvih cu potpisati peticiju i bila bih najsretnija kad bi im to odobrili...samo zbog takvih a i taj bezuslovni nece pomoci ovim drugim...njima stvarno nema pomoci i bolje im je da se ispisu  :dunno: :dunno: :dunno: (jer nije fer da se oni izjednace nikako ) pozzz :dunno: :dunno:

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: PETICIJA

Post by otpravnik »

[quote="sentinel"]
Ne, nije u pitanju nekolegijalnost i egocentrizam.

Ja nisam dao uslov samo zbog rimskog prava koji je uslovni predmet (sve ostalo jesam), sto ce reci da cu mozda samo zbog toga morati obnoviti godinu ponovno ako ga ne budem dao na ovom zadnjem roku, pa opet nisam za taj bezuslovni prijelaz.

Smatram da je to diskriminacija prema svima onima koji su ucili i dali uslov ili cak i ocistili godinu, a onda da se puste neki studenti da prodju kojima je mrsko doci do fakulteta da vide sta se tamo dogadja, da ne govorimo o uzeti skriptu u ruke, jer znamo da od knjige bjeze ko ludi, pa onda nesto i poloziti.

Takav nacin samo podrzava studiranje vjecnih studenata od kojih nema nista i kojih se svatko zeli rijesiti. I normalni studenti, a i univerziteti.
[/quote]

diskriminacija na........osnovi? kojoj? objasni molim te? rasnoj? nacionalnoj?
ostale studente- niko nece poremetiti, nista ne gube.....
i nikoga ne interesuje da li je tebi ostalo rimsko ili jos 10 predmeta, nego jednostavno- zasto ti smeta da ostali "uspiju" na ovaj ili onaj nacin? i samo radi razmisljanja poput tvojih tj.nerazmisljanja nikada nista i nece biti dobro....
a da kolega....zaista vi ste izuzetno kolegijalni.....

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: PETICIJA

Post by sentinel »

Upravo zbog takvog razmisljanja i nisam za to - uspjeti na ovaj ili onaj nacin. Vise na onaj, nego na ovaj.
Diskriminacija na osnovi da jedni moraju uciti da bi prosli, a kasnije da se drugima odobri to isto i ako nisu ucili kao oni prvi.
Ostali studenti po tom principu gube svoju vrijednost. To ne prelazenje na vise godine znaci i kristalizacija onih koji su za taj fakultet, a koji nisu. Zasto bi to sad izgubili? Ako netko ne moze poloziti neke predmete, nece mu kasnije biti nista lakse, nego samo teze - kad bude imao i predmete sa vise godine.

Ostetilo bi se studente koje uce u ne samo jednom smislu:
-Prostor na fakultetu nije zavidan i nema ga mnogo
-Neki dolaze na predavanja zato sto ili nemaju sta raditi kod kuce ili ne mogu biti kod kuce, jer ih istjeraju i provjeravaju jesu li otisli na fakultet ili jednostavno vole zajebavati profesore, pa ometaju i profesore u radu, a i studente koji bi ucili
-Po bolonjskom procesu, a i inace, bi trebalo da se zna koliko studenata moze "podnijeti" jedan profesor
-Po istom procesu se zna koliko prostora na fakultetu bi trebalo da ima svaki student
-Zasto bi nekoga nagradili da moze reci da je apsolvent, a taj "apsolvent" ima predmeta iz sve tri prethodne godine

[quote="Sabina Mulalic"]
slazem se da ima studenata koji su tu samo da bi imali Index, ali isto tako ne mozemo porediti studente kojima je ostao npr. usmeni iz Rima kojeg ni nakon nekoliko izlazaka ne mogu poloziti iako su pismeno davno polozili i jos mozda jedan-dva bezuslovna
[/quote]
U redu. Ali sta kada prijedju? Hoce li im biti lakse poloziti rimsko pravo? Ukinuti ga isto tako sigurno nece. To sto je nekome ostao samo neki uslovni ispit pa ne moze prijeci je cista glupost i perverzija. Ali na drugoj godini ga nece biti nista lakse poloziti. Sta ostaje onda? Vuci teske predmete za sobom do cetvrte godine, pa ih onda sve zajedno polagati? Do kada?

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”