PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
ALLI
Posts: 1
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:59 am

PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by ALLI »

MOLILA BI DA MI NEKO PROSLIJEDI INFORMACIJU KOJA JE PROCEDURA ,I KAKO JE SA PRIZNAVANJIMA ISPITA

Od sada pisi malim slovima.

Dama Pikova
Last edited by ALLI on Mon Sep 14, 2009 10:18 am, edited 1 time in total.

cvjetic83
Posts: 123
Joined: Thu Jul 09, 2009 11:44 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by cvjetic83 »

ja sam presla prosle godine..podnes zahtjev na tuzlanskom za prelazak...gore na sarajevskom zahtjv za prepis na drugi faks..ukratko ide ovako sve ti predmete priznaju stim sto je na tuzlanskom jedan ispit priznat kao dva npr.porodocno pravo na tuz. se racuna kao polozena 1 i 2..

imas sve razlike da ispolazes zavisi koja si god..tu se nekako nabere dosta oko 10 ispita al u sutini nije tesko...tuzlanski je puno bolji kvalitetniji u svakom polju..eto toliko od mene...sretno

kalee
Posts: 66
Joined: Fri Sep 18, 2009 2:36 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by kalee »

meni je veca frka bilo se ispisati sa prava u sa, nego upisati na tuzlansko pravo

SoMeOne
Posts: 274
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:12 am

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by SoMeOne »

i ja sam se isto prebacila sa sarajevskog na tuzlansko pravo, i mnogo je bolje ovdje, a sto se tice prebacivanja, sve ti je lako i ok osim ispisivanja sa sarajevskog, barem je meni bilo mnogo komplokovanije nego upis na tuzlanski  :f055:

ada
Posts: 22
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:56 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by ada »

a ne kontam zašto se svi masovno prebacuju sa SA prava na TZ pravo.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by otpravnik »

pa, razmisli malo hehehe
na tz pravu nema skandala prije svega a ni "prisnijih" odnosa izmedju studenata i profesora...
svima nam je jasno zbog cega taj prelazak.......
sa pravo na nasem univerzitetu nikada nece biti priznato kao tz- upravo zbog dogadjaja koji je obiljezio taj fax za sva vremena......

elviraaaa
Posts: 88
Joined: Fri Sep 25, 2009 12:40 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by elviraaaa »

prvenstveno zbog uslova koji su nikakvi, ispod svakog nivoa, zbog svih afera koje su se desile, i naravno zato sto je puno skuplje od ovog tuzlanskog  :D

a sto se tice prelaska, jedini problem su dokumenti koji su u tuzilastvu, a koje ne mozemo dobiti....
ispisnicu mozemo dobiti na osnovu ovjerenih kopija
Last edited by elviraaaa on Sat Oct 10, 2009 3:37 pm, edited 1 time in total.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by Dama Pikova »

[quote="otpravnik"]
pa, razmisli malo hehehe
na tz pravu nema skandala prije svega a ni "prisnijih" odnosa izmedju studenata i profesora...
svima nam je jasno zbog cega taj prelazak.......
sa pravo na nasem univerzitetu nikada nece biti priznato kao tz- upravo zbog dogadjaja koji je obiljezio taj fax za sva vremena......

[/quote]

Isto kao što ne tolerišem da se blati tuzlanski Pravni fakultet, pa ni onaj u Zenici, Kiseljaku, Banja Luci i sl. ne dam ni da neko iznosi neistine o Pravnom fakultetu u Sarajevu.

Afere na Pravnom fakultetu u Sarajevu, u smislu prostituisanja i "prisnijih" odnosa sa studenticama su čiste laži, tu je riječ o nedjelima profesora u dislociranim odjeljenjima. Ja u svakom slučaju osuđujem takvo što, ali neću da neko priča da su studentice iz Sarajeva imale nekog popusta, ili još i gore, prostituisale se. Polagala sam i rimsko pravo kod prof Lučića i dva predmeta kod prof Golića i ne da nije bilo nikakvog odnosa osim profesor-studentica, nego sam debelo zapela i učila.
Stoga tu priču o aferama pažljivo pričajte jer tačno se zna na koja dislocirana odjeljenja se to sve odnosilo.
Neće meni neko osporiti moj trud, učenje, nervozu, neprospavane noći i itekako zaslužene ocjene zbog novinskih natpisa koje je polovično čitao/čitala.

Ako ljudi i odlaze, odlaze zbog uslova koji su nemogući i neprofesionalnosti osoblja fakulteta, ali u smislu da kada imaš pravo na uvid u rad, ne dozvole, ili iako položiš ispit zaborave da te stave na spisak ljudi koji su položili i jer općenito bolonjce se ovdje gleda kao kakve mamlaze koji nisu vrijedni diplome, te moramo duplo zapet u odnosu na stari režim. E zato studenti odlaze.  :kava:

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by Nefertiti »

da, uvjerena sam da niko ne pokusava podcjeniti vrijednost pravnog fakulteta u sarajevu, sa sjedistem u sarajevu. studenti koji se prebacuju na tuzlanski pravni fakultet su sa dislociranog odjeljenja ovdje u tuzli gdje nemaju osnovne uslove za izvodjenje nastave, gdje predavanja slusaju bukvalno u restoranu napustenog hotela tehnograd u slavinovicima, i zato su mnogi studenti u posljednje dvije godine napustili taj ogranak sarajevskog pravnog fakulteta, a afera sa studenticama je sve dodatno zakuhala. pravni fakultet u sarajevu je sa najduzom tradicijom rada u BiH tako da se niko sa tog fakulteta ne bi ispisao i dosao u tuzlu, bar ne bez nekog velikog razloga.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: PRELAZAK SA PF SARAJEVO NA PF TUZLA

Post by otpravnik »

[quote="Dama Pikova"]
[quote="otpravnik"]
pa, razmisli malo hehehe
na tz pravu nema skandala prije svega a ni "prisnijih" odnosa izmedju studenata i profesora...
svima nam je jasno zbog cega taj prelazak.......
sa pravo na nasem univerzitetu nikada nece biti priznato kao tz- upravo zbog dogadjaja koji je obiljezio taj fax za sva vremena......

[/quote]

Isto kao što ne tolerišem da se blati tuzlanski Pravni fakultet, pa ni onaj u Zenici, Kiseljaku, Banja Luci i sl. ne dam ni da neko iznosi neistine o Pravnom fakultetu u Sarajevu.

Afere na Pravnom fakultetu u Sarajevu, u smislu prostituisanja i "prisnijih" odnosa sa studenticama su čiste laži, tu je riječ o nedjelima profesora u dislociranim odjeljenjima. Ja u svakom slučaju osuđujem takvo što, ali neću da neko priča da su studentice iz Sarajeva imale nekog popusta, ili još i gore, prostituisale se. Polagala sam i rimsko pravo kod prof Lučića i dva predmeta kod prof Golića i ne da nije bilo nikakvog odnosa osim profesor-studentica, nego sam debelo zapela i učila.
Stoga tu priču o aferama pažljivo pričajte jer tačno se zna na koja dislocirana odjeljenja se to sve odnosilo.
Neće meni neko osporiti moj trud, učenje, nervozu, neprospavane noći i itekako zaslužene ocjene zbog novinskih natpisa koje je polovično čitao/čitala.

Ako ljudi i odlaze, odlaze zbog uslova koji su nemogući i neprofesionalnosti osoblja fakulteta, ali u smislu da kada imaš pravo na uvid u rad, ne dozvole, ili iako položiš ispit zaborave da te stave na spisak ljudi koji su položili i jer općenito bolonjce se ovdje gleda kao kakve mamlaze koji nisu vrijedni diplome, te moramo duplo zapet u odnosu na stari režim. E zato studenti odlaze.  :kava:
[/quote]

niko ne vrijedja fakultet u sa......
nije ni bitno-naravno da mi svi znamo sta je i kako bilo.....

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”