BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
pretor_peregrinus
Posts: 84
Joined: Sat Jun 27, 2009 10:50 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by pretor_peregrinus »

[quote="zakon"]
neznam zasto bi mi pravili proteste i da nam to ne odobre ????????????????

pa sposobni smo mi uradit nesto i na drugaciji nacin.....ja koliko vidim kod nas na PF-u u Tuzli imamo samo volje da protestujemo....ajmo mi kolege skupit volju i hrabrost pa otvoreno i licem u lice s nadleznim i odgovornim porazgovarati i uputiti svoje zahtijeve.ili pak kritike i ako donesu odluku o prelazu( a izostave prelaz s 2 na 3 god).....
uistinu dobili smo tu "poganu" naviku da ako nesto neodgovara da odma protestujemo,kao da mi nemamo drugih nacina da uticemo na njih.....imamo i mi smo uvjek u prednosti...ja sam za to da se treba boriti ne samo za jednu skolsku godinu nego za svakog studenta...i ja im to smijem reci otvoreno i u lice a ne samo preko foruma iskazivat neadovoljstvo.....eto ja vam obecavam da cemo svi imati priliku da nesto i ucinimo...prvo cemo napraviti ono sto se zove "osnov" djelovanja studenata...a to je ono sto mi nemamo, to je Unija studenata PF.... to je jedan od nedostataka koji kosta nas studente,a veoma jako sredstvo u postavljanu zahtijeva prema upravi Fakulteta i Univerziteta...Svi cemo imati priliku i da ucestvujemo u njenom osnivanju,ali imati i priliku da se dobro presaberemo i izaberemo odgovarajuce ljude u Uniju, one koji su zeljni posla i ustrajnosti,neprekidnih trzavica i borbe za svakog svog kolegu i nasa prava....
Ja sam vjerujte ubijeđen u to da je glavi razlog ovolike neizvjesnosti oko ispitnih rokova,ispunjenja zahtijeva od nadleznih upravo to sto mi kao studenti nemamo nekog tko bih nas prestavljao ( mislim bas na Uniju studenata) i koje bi zahtijevalo blagovremene odgovore od njih....Svima nam je jasno da kao pojedinci tesko mozemo nesto ostvariti,ali kao masa bez pravog vodstva jos vise bi posrnuli....tako da,ostaje nam svima ta mogucnost da pokusamo nesto i uraditi,a imacemo SVI mi priliku za to....

Ovo cu staviti kao i temu...jer bas me zanima koliko uistinu imamo zelju za tako necim..i koliko smo ubjedeni da bi mogli nesto time i uciniti za sve nas....
[/quote]bravo  kolega  svaka cast,  podrzavam  tvoju  ideju  u potpunosti  , jer mislim  da protesti  treba da budu  uvijek rezervna opcija, i  da trebamo pokusatda se uudruzimo kao  jedna cjelina da se izborimo  za sebe.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by veliki_vezir »

[quote="Nefertiti"]
ako ces krenuti od pretpostavke nerada i nedolazaka onda ocigledno nije potrebno uopste da se pojavljujete :) vec ce se smisliti neki sistem da se studira od kuce pa da se jos lakse provucemo kroz studij  :f040:  ne vrijedi uporedjivati misljenja, ne zalazem se da sto vise ljudi zapne na prvoj ili drugoj godini, nego da svako svojim radom zasluzi prelazak!
[/quote]

slušaj,ja sam ovdje neutralan.Mene boli briga i za bezuslovnim i za protestima i fakultetom.Ali,zšto se ti dižeš po forumima kao neko iznad nas.Boli te briga.Ako ljudi hoće rokova,bezuslovan,proteste.Neznam u čemu su povrijedjena tvoja prva.Ako budem želio neću se ni pojavljivati i onako nemam šta pametno čuti

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by nigga »

[quote="veliki_vezir"]
[quote="Nefertiti"]
ako ces krenuti od pretpostavke nerada i nedolazaka onda ocigledno nije potrebno uopste da se pojavljujete :) vec ce se smisliti neki sistem da se studira od kuce pa da se jos lakse provucemo kroz studij  :f040:  ne vrijedi uporedjivati misljenja, ne zalazem se da sto vise ljudi zapne na prvoj ili drugoj godini, nego da svako svojim radom zasluzi prelazak!
[/quote]

slušaj,ja sam ovdje neutralan.Mene boli briga i za bezuslovnim i za protestima i fakultetom.Ali,zšto se ti dižeš po forumima kao neko iznad nas.Boli te briga.Ako ljudi hoće rokova,bezuslovan,proteste.Neznam u čemu su povrijedjena tvoja prva.Ako budem želio neću se ni pojavljivati i onako nemam šta pametno čuti
[/quote]

zato sto se tice svih!
ne moze skupina ljudi odlucivati i peticionirati i ostvarivati samo svoju volju pogotovo sto su podijeljeni na one koji zele bezuslovan prelazak,na one koji zele da zavrse po starim pravilima i one koji su tu da budu u drustvu samo

neka demonstracija ali neka se naglasi da oni ne predstavljaju sve studente naseg fakulteta

@zakon

ti malo zaluto  :mrgreen: nije ovim studentima do boljeg skolovanja,njima je do landaranja
da je drukcije,studenti bi otpocetka bili po unijama i znao bi se status vec odavno


da ne dodje do mahalske price o ljubomori,zavisti,cemu,i ja obnavljam god  :d055: :cupo: :popc1:

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by nedotz »

[quote="nigga"]
[quote="veliki_vezir"]
[quote="Nefertiti"]
ako ces krenuti od pretpostavke nerada i nedolazaka onda ocigledno nije potrebno uopste da se pojavljujete :) vec ce se smisliti neki sistem da se studira od kuce pa da se jos lakse provucemo kroz studij  :f040:  ne vrijedi uporedjivati misljenja, ne zalazem se da sto vise ljudi zapne na prvoj ili drugoj godini, nego da svako svojim radom zasluzi prelazak!
[/quote]

slušaj,ja sam ovdje neutralan.Mene boli briga i za bezuslovnim i za protestima i fakultetom.Ali,zšto se ti dižeš po forumima kao neko iznad nas.Boli te briga.Ako ljudi hoće rokova,bezuslovan,proteste.Neznam u čemu su povrijedjena tvoja prva.Ako budem želio neću se ni pojavljivati i onako nemam šta pametno čuti
[/quote]

zato sto se tice svih!
ne moze skupina ljudi odlucivati i peticionirati i ostvarivati samo svoju volju pogotovo sto su podijeljeni na one koji zele bezuslovan prelazak,na one koji zele da zavrse po starim pravilima i one koji su tu da budu u drustvu samo

neka demonstracija ali neka se naglasi da oni ne predstavljaju sve studente naseg fakulteta

@zakon

ti malo zaluto  :mrgreen: nije ovim studentima do boljeg skolovanja,njima je do landaranja
da je drukcije,studenti bi otpocetka bili po unijama i znao bi se status vec odavno


da ne dodje do mahalske price o ljubomori,zavisti,cemu,i ja obnavljam god  :d055: :cupo: :popc1:
[/quote]

sve je to dure..ne branim ni jedne, ali zamisli obnovis sad drugu pa te ujebu ko likove na prvoj

dosta moje raje je obnovilo prvu pa pola godine ih iz studentske slali prodekanu, ovaj profesorima i niko im nije mogao reci na koje ispite da idu i sta da slusaju i kako da poloze sto im je ostalo  ;)

nije belaj obnovit, ali ak si vec odslusao godinu imas svoje rokove svoje ispite zapoceo si ucit, ne bi te trebao neko prebacivat kak mu se cefne

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by Nefertiti »

[quote="veliki_vezir"]
[quote="Nefertiti"]
ako ces krenuti od pretpostavke nerada i nedolazaka onda ocigledno nije potrebno uopste da se pojavljujete :) vec ce se smisliti neki sistem da se studira od kuce pa da se jos lakse provucemo kroz studij  :f040:  ne vrijedi uporedjivati misljenja, ne zalazem se da sto vise ljudi zapne na prvoj ili drugoj godini, nego da svako svojim radom zasluzi prelazak!
[/quote]

slušaj,ja sam ovdje neutralan.Mene boli briga i za bezuslovnim i za protestima i fakultetom.Ali,zšto se ti dižeš po forumima kao neko iznad nas.Boli te briga.Ako ljudi hoće rokova,bezuslovan,proteste.Neznam u čemu su povrijedjena tvoja prva.Ako budem želio neću se ni pojavljivati i onako nemam šta pametno čuti
[/quote

ma klosar si, ocigledno !!!

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by Dama Pikova »

Dosta je, vidim ja ni ovdje se ne može diskutovati bez ličnog vrijeđanja i uz poštovanje tuđeg mišljenja, stoga da ne bih dijelila banove ponaosob, tema ide pod ključ.
Nefertiti upozorena si. Bez vrijeđanja, nastoj biti kulturna i civilizovana.

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”