BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
pretor_peregrinus
Posts: 84
Joined: Sat Jun 27, 2009 10:50 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by pretor_peregrinus »

Bezuslovan  prelaz  odobren  informacija  provjerena  100%, do kraj sedmice  ce bit zvanicna

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by Nefertiti »

jel samo za studente koji su odslusali trecu godinu?

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by Bellatrix »

A ZAHTJEV UNIJE STUDENATA JE ODOBREN BEZUSLOVAN PRELAZAK SA 3 NA 4 GODINU IZUZEV FAKULTETA

1.PRAVNI FAKULTET
2.EKONOMSKI FAKULTET
3.AKADEMIJA DRAMSKIH UMJETNOSTI
4.PMF
5.FARMACIJA

DOK SE STATUS MEDICINSKOG FAKULTETA ZA STUDENTE KOJI PRELAZE SA 3 NA 4 JOSH UVIJEK NE ZNA
SENAT JE JOSH UVIJEK U TOKU, A OBAVIJESTIO ME PREDSTAVNIK UNIJE STUDENATA EDIN EMINOVIC.

MOJA VAM JE PREPORUKA DA SE SVI HITNO UPISHETE DOK SE NE ORGANIZIRAJU PROTESTI...A STO SE TICE OSTALIH FAKULTETA ONI BI SE MOGLI IZBORITI NA RACUN OVIH KOJI SU USPJELI IZBORITI BEZUSLOV...

kalee
Posts: 66
Joined: Fri Sep 18, 2009 2:36 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by kalee »

zar nije logicnije odobriti bezuslovni sa 2 na 3 jer ove na drugoj bi bolonja zahvatila a ne ove sa 3 na 4

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by nedotz »

Pa logicnije je da studente 2. godine na 3. prebace jer ove s trece jos jednu godinu ne stize bolonja....

Trebamo sad mi napravit proteste, otic rektoru pred kabinet i nemicat se dok to se ne odobri, ha ja i  u sarajevu eno isto traze.

Da prostite onda ce nas najvishe j. jer ak obnovis drugu stigne te bolonja i ne znas ni sam sta da ucis na sta da ides...

pretor_peregrinus
Posts: 84
Joined: Sat Jun 27, 2009 10:50 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by pretor_peregrinus »

[quote="nedotz"]
Pa logicnije je da studente 2. godine na 3. prebace jer ove s trece jos jednu godinu ne stize bolonja....

Trebamo sad mi napravit proteste, otic rektoru pred kabinet i nemicat se dok to se ne odobri, ha ja i  u sarajevu eno isto traze.

Da prostite onda ce nas najvishe j. jer ak obnovis drugu stigne te bolonja i ne znas ni sam sta da ucis na sta da ides...
[/quote]slazem se  da je logocnije odobrit sa 2 na  3,  trebamo  se organizovat da se sta pokusa uradit

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by Nefertiti »

jedino logicno je da se osigura studentima da zavrse po sistemu po kojem su i upisali studij, znaci ako si upisao studij po starom sistemu da u slucaju obnavljanja godine ne ides po bolonji. nelogicno je da studenti sa 0 polozenih ispita prelaze sa godine na godinu i da na 4. godini bude 400 studenata a amfiteatar kapaciteta 100 o vjezbama da i ne pricam. ukoliko odobre bezuslovno, onda obavezno treba praviti proteste da nam podijele diplome pa cemo mi zavrsiti studij kad budemo imali vremena!!!

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by veliki_vezir »

[quote="Nefertiti"]
jedino logicno je da se osigura studentima da zavrse po sistemu po kojem su i upisali studij, znaci ako si upisao studij po starom sistemu da u slucaju obnavljanja godine ne ides po bolonji. nelogicno je da studenti sa 0 polozenih ispita prelaze sa godine na godinu i da na 4. godini bude 400 studenata a amfiteatar kapaciteta 100 o vjezbama da i ne pricam. ukoliko odobre bezuslovno, onda obavezno treba praviti proteste da nam podijele diplome pa cemo mi zavrsiti studij kad budemo imali vremena!!!
[/quote]

a ko ti dolazi na predavanja i vježbe.Ja sam išao malo na prvoj u prvom semestru.

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by Nefertiti »

ako ces krenuti od pretpostavke nerada i nedolazaka onda ocigledno nije potrebno uopste da se pojavljujete :) vec ce se smisliti neki sistem da se studira od kuce pa da se jos lakse provucemo kroz studij  :f040:  ne vrijedi uporedjivati misljenja, ne zalazem se da sto vise ljudi zapne na prvoj ili drugoj godini, nego da svako svojim radom zasluzi prelazak!

zakon
Posts: 20
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:39 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELAZ stari sistem

Post by zakon »

neznam zasto bi mi pravili proteste i da nam to ne odobre ????????????????

pa sposobni smo mi uradit nesto i na drugaciji nacin.....ja koliko vidim kod nas na PF-u u Tuzli imamo samo volje da protestujemo....ajmo mi kolege skupit volju i hrabrost pa otvoreno i licem u lice s nadleznim i odgovornim porazgovarati i uputiti svoje zahtijeve.ili pak kritike i ako donesu odluku o prelazu( a izostave prelaz s 2 na 3 god).....
uistinu dobili smo tu "poganu" naviku da ako nesto neodgovara da odma protestujemo,kao da mi nemamo drugih nacina da uticemo na njih.....imamo i mi smo uvjek u prednosti...ja sam za to da se treba boriti ne samo za jednu skolsku godinu nego za svakog studenta...i ja im to smijem reci otvoreno i u lice a ne samo preko foruma iskazivat neadovoljstvo.....eto ja vam obecavam da cemo svi imati priliku da nesto i ucinimo...prvo cemo napraviti ono sto se zove "osnov" djelovanja studenata...a to je ono sto mi nemamo, to je Unija studenata PF.... to je jedan od nedostataka koji kosta nas studente,a veoma jako sredstvo u postavljanu zahtijeva prema upravi Fakulteta i Univerziteta...Svi cemo imati priliku i da ucestvujemo u njenom osnivanju,ali imati i priliku da se dobro presaberemo i izaberemo odgovarajuce ljude u Uniju, one koji su zeljni posla i ustrajnosti,neprekidnih trzavica i borbe za svakog svog kolegu i nasa prava....
Ja sam vjerujte ubijeđen u to da je glavi razlog ovolike neizvjesnosti oko ispitnih rokova,ispunjenja zahtijeva od nadleznih upravo to sto mi kao studenti nemamo nekog tko bih nas prestavljao ( mislim bas na Uniju studenata) i koje bi zahtijevalo blagovremene odgovore od njih....Svima nam je jasno da kao pojedinci tesko mozemo nesto ostvariti,ali kao masa bez pravog vodstva jos vise bi posrnuli....tako da,ostaje nam svima ta mogucnost da pokusamo nesto i uraditi,a imacemo SVI mi priliku za to....

Ovo cu staviti kao i temu...jer bas me zanima koliko uistinu imamo zelju za tako necim..i koliko smo ubjedeni da bi mogli nesto time i uciniti za sve nas....

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”