Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.

Jeste li za bolje i redovnije azuriranje stranice?

Da, bilo bi napokon vrijeme!
59
95%
Ne, svejedno ne koristim previse internet
0
No votes
Koje stranice? Imamo stranicu?
3
5%
 
Total votes: 62

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by sentinel »

http://www.pf.untz.ba/

Ono sto meni veoma dugo bode oci je: Last update 16.05.2007. godine

Ja sam za to da se nekako animira dekan da webmasteru i administratoru nase stranice naredi da to malo bolje azurira. Nadam se da sada ne dobija nikakvu naknadu za odrzavanje stranice. Time bi vjerojatno neki manje dolazili na fakultet, ali ima i onih koji mu nisu bas preko puta i koji moraju putovati da bi kasnije vidjeli da je termin za ispit pomjeren sedam dana unaprijed.
Na stranicama nekih fakulteta su, takodjer, ponudjene skripte iz nekih predmeta, zapisana predavanja, vjezbe ili nesto slicno. Takodjer, neki daju i opciju da se registrira i dobije mail kao onaj sto ga i uposlenici imaju - @untz.ba. Time bi se, vjerujem povecao i kontakt studenata sa asistentima i profesorima, kao i medjusobni kontakt studenata.

Tu sam da dam neke ideje za izradu stranice ako bude trebalo. A mozete i vi dati neke svoje ako se ikada dogodi da se pocne redovno azurirati.

lord
Posts: 53
Joined: Thu Jul 02, 2009 1:28 am

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by lord »

dekana nemozes uganjat a on ce rec idi prodekanu, a on :f035:,tako da tesko osim da se pronadje moderator,a ti rezultati i obavjestenja ja cu pogledat sa asistentima pa cemo to ovde postavljat

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by sentinel »

Ne radi se samo o rezultatima, nego o raznim obavjestenjima i dogadjanjima na fakultetu. Bilo je slucajeva da profesor kaze jednom studentu da razglasi kad je ispit, on to, naravno, kaze nekim svojim drugovima i dodje njih nekoliko, a polozilo ih koliko hoces. Sreca, pa su to rijetki slucajevi, sad se dogodio samo jedan, ali sa stranicom bi se to veoma lako moglo rijesiti. Ako se vec ocekuje da se mora znati cirilica da se mogu uciti pojedini predmeti, jer nema literature (a mogli su je izmisliti koliko dugo znaju da ce biti taj predmet), onda se treba ocekivati i da su ljudi koji su dogurali do fakulteta i koliko-toliko informaticki obrazovani.

Samo jedna zanimljivost... Kanada je svoje drzavljane opismenila u cjelosti i to ne samo da znaju citati i pisati, nego i raditi na racunarima.

lord
Posts: 53
Joined: Thu Jul 02, 2009 1:28 am

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by lord »

[quote="sentinel"]
Ne radi se samo o rezultatima, nego o raznim obavjestenjima i dogadjanjima na fakultetu. Bilo je slucajeva da profesor kaze jednom studentu da razglasi kad je ispit, on to, naravno, kaze nekim svojim drugovima i dodje njih nekoliko, a polozilo ih koliko hoces. Sreca, pa su to rijetki slucajevi, sad se dogodio samo jedan, ali sa stranicom bi se to veoma lako moglo rijesiti. Ako se vec ocekuje da se mora znati cirilica da se mogu uciti pojedini predmeti, jer nema literature (a mogli su je izmisliti koliko dugo znaju da ce biti taj predmet), onda se treba ocekivati i da su ljudi koji su dogurali do fakulteta i koliko-toliko informaticki obrazovani.

Samo jedna zanimljivost... Kanada je svoje drzavljane opismenila u cjelosti i to ne samo da znaju citati i pisati, nego i raditi na racunarima.
[/quote]
do prosle godine na nasem faxu samo jedan racunar imo internet :(
rijetko koga zanimaju studenti i njihovi problemi
al pokusacemo sta napravit

ella26
Posts: 51
Joined: Sat Sep 12, 2009 11:17 pm

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by ella26 »

Ja se plašim da u čitavcoj ovoj priči o last update 16.05.2007 ,,nije teško pretpostaviti da se radi i o kompjuterskoj nepismenosti ( iskreno se nadam da nisam u pravu ) ,,pitam se ,,da li studenti imaju pravo na besplatan pristup internetu,,zašto bi imali profesori ,,kada su oni ipak tu radi nas,,,
Sramota,,ukoliko se pogledaju stranice drugih fakulteta ( čitaj ) univerziteta ,,, Zaključak : Hm,,, nikomu nije stalo

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by Dama Pikova »

Kolega Otpravnik, sasvim je dovoljna jedna tema o ovom pitanju, prema pravilima foruma zabranjeno je otvaranje iste ili slicne teme, ako vec jedna postoji. Moramo imati neki red  :mig:

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by otpravnik »

[quote="Dama Pikova"]
Kolega Otpravnik, sasvim je dovoljna jedna tema o ovom pitanju, prema pravilima foruma zabranjeno je otvaranje iste ili slicne teme, ako vec jedna postoji. Moramo imati neki red  :mig:
[/quote]

ponistila sam poruke......
nije mi bila namjera otvoriti istu temu-moja greska!

i.jaca
Posts: 5
Joined: Thu Aug 20, 2009 11:16 pm

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by i.jaca »

slazem se da ne bi bilo puno koristi od posjete dekanu. on je vise za tradicionalne metode komuniciranja (oglasna ploca)  :) :)

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by veliki_vezir »

[quote="sentinel"]
Ne radi se samo o rezultatima, nego o raznim obavjestenjima i dogadjanjima na fakultetu. Bilo je slucajeva da profesor kaze jednom studentu da razglasi kad je ispit, on to, naravno, kaze nekim svojim drugovima i dodje njih nekoliko, a polozilo ih koliko hoces. Sreca, pa su to rijetki slucajevi, sad se dogodio samo jedan, ali sa stranicom bi se to veoma lako moglo rijesiti. Ako se vec ocekuje da se mora znati cirilica da se mogu uciti pojedini predmeti, jer nema literature (a mogli su je izmisliti koliko dugo znaju da ce biti taj predmet), onda se treba ocekivati i da su ljudi koji su dogurali do fakulteta i koliko-toliko informaticki obrazovani.

Samo jedna zanimljivost... Kanada je svoje drzavljane opismenila u cjelosti i to ne samo da znaju citati i pisati, nego i raditi na racunarima.
[/quote]

Koliko je meni poznato,taj predmet sa ćirilicom ne postoji ni na jednom drugom Pravnom fakultetu u Bosni

Sabina Mulalic
Posts: 10
Joined: Wed Jul 22, 2009 12:05 pm

Odg: Stranica pravnog fakulteta u Tuzli

Post by Sabina Mulalic »

[quote="veliki_vezir"]
[quote="sentinel"]
Ne radi se samo o rezultatima, nego o raznim obavjestenjima i dogadjanjima na fakultetu. Bilo je slucajeva da profesor kaze jednom studentu da razglasi kad je ispit, on to, naravno, kaze nekim svojim drugovima i dodje njih nekoliko, a polozilo ih koliko hoces. Sreca, pa su to rijetki slucajevi, sad se dogodio samo jedan, ali sa stranicom bi se to veoma lako moglo rijesiti. Ako se vec ocekuje da se mora znati cirilica da se mogu uciti pojedini predmeti, jer nema literature (a mogli su je izmisliti koliko dugo znaju da ce biti taj predmet), onda se treba ocekivati i da su ljudi koji su dogurali do fakulteta i koliko-toliko informaticki obrazovani.

Samo jedna zanimljivost... Kanada je svoje drzavljane opismenila u cjelosti i to ne samo da znaju citati i pisati, nego i raditi na racunarima.
[/quote]

Koliko je meni poznato,taj predmet sa ćirilicom ne postoji ni na jednom drugom Pravnom fakultetu u Bosni
[/quote]

Da, ni ja nisam cula...cak sam se namucila dok sam objasnila nekim kolegama koji studiraju u Sarajevu o cemu se radi tu ...  :kava:

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”