Druga godino...

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
WB01
Posts: 293
Joined: Tue Jul 28, 2009 11:58 am

Druga godino...

Post by WB01 »

sta cemo mi sa nasih studentskih zivota  :mrgreen:

Ajde vi koji ste prenjeli 4 u 2, i ovi sto obnavljaju 2 godinu pa zele u 3 prenjet 4 da se organizujemo malo...

Ja koliko sam skontao ceka se neka odluka, ne bi bilo lose izvrsit dodatni pritisak...


prijedloge, sugestije, kritike... izvolite...

nedotz
Posts: 64
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:55 pm

Odg: Druga godino...

Post by nedotz »

okupit se odabrat predstavnika
otici kod dekana, pa onda ak ne usvoji pisat peticije zalit se

a ak nista ne uspje vezat se lisicama za dekanov ured :)

finest
Posts: 117
Joined: Tue Aug 31, 2010 1:56 pm

Odg: Druga godino...

Post by finest »

pa sutra je gradjansko u 16 sati pa mozemo nekad poslije se dogovoriti???

WB01
Posts: 293
Joined: Tue Jul 28, 2009 11:58 am

Odg: Druga godino...

Post by WB01 »

Ja opet mislim da ona odluka sto pise na vratima, da to vrijedi za nas... ali ne smiju da nam kazu da se ne opustimo  :mrgreen:

finest
Posts: 117
Joined: Tue Aug 31, 2010 1:56 pm

Odg: Druga godino...

Post by finest »

cuj da se ne opustimo,pa nervni slom cemo dobit :h055:.ja se nadam da moze,al kakve smo srece... :c053:

djolina
Posts: 39
Joined: Wed Jun 09, 2010 11:51 am

Odg: Druga godino...

Post by djolina »

ma sitam sam vise tih njihovih odluka i zasjedanja, daj nek nam kazu sta nam je i kako nam je, fakat cemo kreke zaraditi :S

WB01
Posts: 293
Joined: Tue Jul 28, 2009 11:58 am

Odg: Druga godino...

Post by WB01 »

Ima jedna pjesma tipicna za nas fakultet...

u oktobru bit ce u novembru, u novembru bit ce u decembru  :mrgreen:


bit ce to sve ok... dok ispiti zavrse pa klepe socijalu i tad bi trebali stavit konacnu odluku...

WB01
Posts: 293
Joined: Tue Jul 28, 2009 11:58 am

Odg: Druga godino...

Post by WB01 »

Imal kakvih novosti, sta ste se ucutali  :mrgreen: suskal se sta? ajmo neki povjerljiv info dajte  :p031:

-sabina-
Posts: 50
Joined: Wed Jan 13, 2010 4:45 pm

Odg: Druga godino...

Post by -sabina- »

Ja bila u studentskoj u petak, i teta iz studentske mi rekla da mi koji obnavljamo drugu godinu(upali u bolonjsku generaciju) da možemo prenjeti samo 10 kredita, da idemo kao i oni koji su redovno na drugoj godini, da ne može ono da mi prenesemo 4 predmeta kao što nam je do sada bilo!

WB01
Posts: 293
Joined: Tue Jul 28, 2009 11:58 am

Odg: Druga godino...

Post by WB01 »

Vaše ime : sandra
Vaše pitanje: Poštovani, Da li vazi zakonska odredba o izmjenama i dopunama zakona o visokom obrazovanju donesena 2009 godine i za ovu godinu tj clan 24,stav 1,tacka c,sluzbene novine TK br13/99,10/10,14/02,10/04,kojom se omogucava bezuslovan prelazak studentima predzadnje godine dodiplomskog studija na fakultetima koje sustize bolonja,tj one fakultete koji nisu imali odobrenje za bezuslovan prelazak prosle godine,te da li studenti npr.na Pravnom fakultetu koji su obnovili 2 godinu i time presli u sistem bolonje imaju pravo prenijeti 4 predmeta,jer je to pravilo vazilo pri upisu 1 godine studija odnosno 4 iz predhodne 2 godine studija,s tim da polagati ispite iz 3 mogu samo ako ociste 1 godinu??????Zasto bi bila ucinjena diskriminacija za fakultete koji prosle nisu imali osnov za zo,a ove godine imaju! HVALA

Odgovor: Poštovana,
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju od 9.11.2009. godine kojim su izvršene izmjene člana 151. i kojim je regulisano pravo na završetak studija, još uvijek su na snazi. To znači da student koji je upisan na dodiplomski studij na dan stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju, a koji je odslušao i ovjerio sve obaveze iz pretposljednje godine studija, ima pravo upisati završnu godinu studija i bez ispunjavanja utvrđenih uslova za upis u završnu godinu studija, pod uslovom da ga u narednoj akademskoj godini sustiže generacija studenata upisana po izmijenjenom nastavnom planu i programu.                                                                                                                                  ovo vam pise na sluzbenoj stranici vlade TK (pitanj i odgovori)




Ako je na snazi, znaci da mozemo prenjet 4  :p031:

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”