BEZUSLOVNI PRELaz

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by Bellatrix »

[quote="kalee"]
,,ne kontam,,svi koji ovdje pisu su il prva il druga godina i vec vas je uhvatila bolonja,,koja onda svrha vama bezuslovni,,,,zar nije logicnije nama koji smo treca godina i ove godine nas bolonja stize, da nam se da bezuslovni za prelazak na cetvrtu godinu :D
[/quote]

To pravilo ne vazi za prvu godinu, vazi samo za studente druge godine koji su upisani po starom sistemu(pretpostavljam za studente koji su obnavljali prvu godinu i sada su druga godina i za studente druge godine koje je ove skolske godine uhvatila bolonja). To nije bezuslovni, samo su nam dali sansu da prenesemo dva predmeta vise. A nama i treba sansa jer nas je uhvatila bolnja i napravila veliku pomutnju, a stvar je u tome sto iako prenesemo ta cetiri predmeta to automatski znaci da cemo obnavljati trecu godinu jer ne mozemo polagati ispite iz trece dok ne ocistitimo predmete koje smo prenijeli.

To pravilo vazi samo ove godine, a nije sigurno ni da ce vaziti u augustu jer su mi u studentskoj rekli da se radi na tome da ga izmijene. :(

[quote="azzzric"]
Ehh pa kolege vidjela zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu  :lol: :D
[/quote]



A ne znam zasto bi nekome trebalo smetati to pravilo koje je doneseno, sto se brinete, znate da ce u oktobru doci do ovih pravila i novih ustupaka i za trecu godinu.

Da ne i bilo nedoumica, zasto neko sa te trece godine ili koga god interesuje ne ode do studentske sluzbe i pita sta ga interesuje.

[quote="nigga"]
ni ja ne kontam,ako su im vec dopustili da i mimo "bolonje" imaju poseban status,primjerice,pravo prijenosa 4 predmeta za razliku od kolega bolonjaca koje je na snazi od prosle godine,cime je i prihvacen zahtjev studenata za nastavkom skolovanja po starijem planu prema kojem su upisani,koji su to novi zahtjevi?  :tuga: :evilgrin:




[/quote]

Ja ne znam kakav je to zahtjev studenata prihvacen za nastavak skolovanja po starijem planu, da je bar prihvacen.

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by nigga »

[quote="Bellatrix"]
To nije bezuslovni, samo su nam dali sansu da prenesemo dva predmeta vise.
[/quote]
ja sam na ovo mislio,ocigledno je da se pokusava naci neko rjesenje da ne bude bezuslovnog a s motivirajucim povlasticama za one koje uhvati bolonja i to bi za mene i bilo dovoljno ;)

shvatio sam da bi vam veci problem bio nemogucnost polaganja ispita s trece prije ciscenja druge godine ali moram reci da mi je i taj tretman razumljiv  :mrgreen: s obzirom na povlastice i mogucnost prijenosa 4 predmeta,mozda bi se trebali fokusirat samo na ispravljanje tog elementa iako recimo u sarajevu redovno djeluje prema svima,tako rece jedna prof  :a035:

ovim ne vidim svrhu ni postojanja bezuslovnog s 3. na 4.  :d055: :bravo: :evilgrin: :evilgrin: moderatori temu pod lock slobodno,zahvaljujem  :evilgrin:

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by Bellatrix »

Nemojte me pogresno shvatiti, ja sam za sve sto ce studentima pomoci.Bezuslovni uslov bilo koje godine meni ne moze naskoditi pa mi samim tim i ne smeta. Ovo sto mozemo prenijeti 4 predmeta je na neki nacin korektno jer i stari sistem moze prenijeti 4 predmeta, samo sto oni nemaju uslov da to ociste prije polaganja ispita iz tekuce godine.

Svi znamo na kakvom fakultetu studiramo, jos ako dode novi dekan, ko zna sta ce se jos desiti...... Tek cemo u septembru ili oktobru znati vise. Ja mislim da ce i ovo pravilo promjeniti pa sam zato i prestala racunati na njega pa sam se vise bacila na ucenje. :) Zagrijat stolicu nam je jedino rjesenje.... :)))

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by otpravnik »

[quote="kalee"]
,,ne kontam,,svi koji ovdje pisu su il prva il druga godina i vec vas je uhvatila bolonja,,koja onda svrha vama bezuslovni,,,,zar nije logicnije nama koji smo treca godina i ove godine nas bolonja stize, da nam se da bezuslovni za prelazak na cetvrtu godinu :D
[/quote]

Da uzmem primjer studente koji su sada druga godina, a prosle godine su obnavljali prvu (zbog takvih studenata jeste dozvoljeno prosle godine prenosenje 4 predmeta- dakle na drugu) zasto?
Zato sto te studente prosle godine nisu svrstali niti kao studente starog sistema, niti kao bolonjce....
Nisu im dozvolili izlazak na bilo kakve parcijale, a kada je prvi semestar bio pri kraju- i parcijale prosle, studenti su imali probleme tipa- izlazili su na zavrsni ispit i dobijali po 3 testa- da kao parcijalno polazu.... - dolazimo do zakljucka da je uvodjenje prenosa 4 ispita bilo najmanje sto su za te studente mogli da urade.....
Jos jedna napomena- Ti studenti jos  uvijek ne spadaju niti u stari niti u bolonjski sistem.....
Dakle, nisu bili zahtjevi studenata, nego potreba.... previse su studenata "zeznuli" i sigurno bi svi ti studenti ponovo obnovili- ne svojom krivicom nego krivicom onih koji pojma nisu imali sta ce napraviti kada uvedu sistem za koji nisu bili, a nisu ni sada sigurni kako funkcionise... - pr. vanredni studenti- nisu obavezni dolaziti na predavanja,vjezbe i sl. s'  druge strane- gube previse bodova svojim nedolascima..... Trenutno- svi koje je zahvatila bolonja su pokusni kunici :-)

Cokolada
Posts: 59
Joined: Wed Jan 27, 2010 11:52 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by Cokolada »

da li neko zna tacnu informaciju,da je 100%,da je moguce prenjet 4 predmeta studentima 2 godine koju su zapali po bolonji??sve su nekako nagadjanja ili je to 100%  :f035: :d055:

cvjetic83
Posts: 123
Joined: Thu Jul 09, 2009 11:44 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by cvjetic83 »

nista se jos neprica o bezuslovnom prelazu studenata 3 god. na 4 ..studenti starog sistema... :zamisljen: :zamisljen:

selma_tz
Posts: 40
Joined: Sat Jun 27, 2009 5:37 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by selma_tz »

izgleda da od toga nema nista.. ne dozvoljava novi rektor :((((( al moramo se borit  :moli:

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by Bellatrix »

sacekajte malo......nikakve se odluke sada ne donose i nema novih obavjestenja jer su svi na kolektivnom godisnjem odmoru.....sacekajte da ispiti pocnu, da senat zasjeda pa cemo onda vise znati, a dotad nam jedino preostaje da zapnemo i ucimo....

Marx
Posts: 63
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:22 am

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by Marx »

                    Cisto sumnjam da bi onaj oglas visio na ulaznim vratima da nije istinit. A i ima logike, prosle godine predposljednja godina dodiplomskog studija naseg faxa nije imala zakonsku osnovu za bezuslovni prelazak, ove godine je apsolutno ima tako da smatram da ce bezuslovnog biti.

                    Na istom oglasu stoji i rješenje za studente koje je zahvatio bolonjski proces i tamo jasno pise da mogu prenijeti 4 predmeta, odluka se odnosi na skolsku 2009/2010 godinu. I ne vidim razlog za polemiku ako tako pise na oglasu koji je objesen od uprave fakulteta onda je valjda tako.

cvjetic83
Posts: 123
Joined: Thu Jul 09, 2009 11:44 pm

Odg: BEZUSLOVNI PRELaz

Post by cvjetic83 »

upravo zbog toga sam kolega i otvorila ovu temu..jer i ja sam licno vidjela na ulaznim vratima jos od pocetka taj oglas o prelasku na zavrsnu god.studija sa studente starog sistema..ali pocela su neka nagadjanja po faksu kao nema od tog nista a odluka je vec usvojena....jer i u slucaju da nebi bio naravno u najgorem slucaju pa nastao bi haos sa predmetima jer bi npr. mi studenti 3 god imalu veliku razliku predmeta iz 1 i iz 2 itd. tako da po svemu nema logike da na nam to zeznu sad ....pozz

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”