Statut univerziteta

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Post Reply
sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Statut univerziteta

Post by sentinel »

Molio bih da kolege koji su procitali statut kazu je li stoji neka odredba da profesori imaju pravo odlucivati hoce li ispiti biti i pismeni i usmeni ili toga nema? Mozda je u starom statutu cak i bilo, ja to u ovome nisam mogao naci.

Hvala

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Statut univerziteta

Post by Nefertiti »

Jao i mene bi to zanimalo, koji kriterij određuje da pojedini predmeti imaju usmeni i pismeni a neki ipak samo pismeni!

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Statut univerziteta

Post by otpravnik »

[quote="sentinel"]
Molio bih da kolege koji su procitali statut kazu je li stoji neka odredba da profesori imaju pravo odlucivati hoce li ispiti biti i pismeni i usmeni ili toga nema? Mozda je u starom statutu cak i bilo, ja to u ovome nisam mogao naci.

Hvala
[/quote]


Član 179.
(1) Predmetni nastavnik je odgovoran za izvođenje svih oblika nastave: predavanja, vježbi,
praktičnog rada, konsultacija, mentorstva i dr., za pojedine predmete.
(2) Predmetni nastavnik obavezan je da, u skladu sa studijskim programom, za svaki
nastavni predmet utvrdi plan rada, koji uključuje evaluaciju prisustva nastavi i vježbama, termine i
način provjere znanja
(testove, projekte i sl.), kao i ostale oblike individualnog rada studenta
(seminari, projekti, zadaće i dr.), vodeći pri tome računa da svi navedeni oblici aktivnosti i obaveza
studenata budu usaglašeni sa utvrđenim opterećenjem studenta.
(3) Predmetni nastavnik upoznaje studente sa planom rada za nastavni predmet u prvoj
sedmici semestra.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Statut univerziteta

Post by sentinel »

Nekoliko clanova poslije sam neke citao, ne znam kako mi je taj promakao.

Hvala.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”