Obaveze vanrednih studenata

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
trostruka mama
Posts: 1
Joined: Mon Dec 01, 2014 1:02 am

Obaveze vanrednih studenata

Post by trostruka mama »

Ja se izvinjavam ako je o ovoj temi već bilo govora, ali meni treba nekoliko i nformacija....Trostruka mama, sa puno obaveza, završila I ciklus poodavno po starom sistemu... Zanima me koje su obaveze vanrednog studenta? da li moramo raditi te naučno istraživačke radove, eseje..? iz čega se sastoji naša ocjena, ako ne moramo raditi sve to??? Moramo li prisustvovati evaluaciji znanja? zaista bih vam bila zahvalna ako biste me malo uputili!

Liridon91
Posts: 4
Joined: Wed Dec 10, 2014 5:09 pm

Obaveze vanrednih studenata

Post by Liridon91 »

I mene ovo zanima: koja su naša prava i obaveze? Da li imamo pravo raditi eseje, seminarske radove, itd? Da li imamo pravo izlaziti na evaluacije? Evo npr. kod prof. Gradaščević ne može se izać' 22-og. Najbitnije, kako se mi ocjenjujemo? Msm na vanredne studente!

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

Obaveze vanrednih studenata

Post by Nejra4 »

Vanredni studenti imaju sva prava kao i redovni, dakle ništa se ne razlikujete od nas, nemate nikakve obaveze kao ni mi, dakle osim ako nije obavezno uraditi esej/seminarski ne mora se raditi, ne morate dolaziti na predavanja kao ni mi. Ocjenu ćete dobiti na isti način kao i mi, izađete na I parcijalu, položite, izlazite na II parcijalu, ne položite li I parcijalu ili nikako ne izađete na nju, polažete integralno, tj. cijeli ispit. Ako II parcijalu ne položite iz trećeg puta, polažete integralno, tj. komisijski.. sve u svemu ne razlikujete se od redovnih osim po tome što neki profesori nekad daju posebnu satnicu za vanredne, obično oko 17, ali i to zavisi od profesora do profesora.

Druga stvar je što neki prof. traže prisustvo, evo konkretno prof. Gradašćević, trebao si joj poslati mail, reći da si vanredan, zamoliti da izađeš na parcijalu, mislim da vam tako dopuštaju, ne znam za sve profesore, znam za neke : ) Kada vidite da se traži prisustvo mail i objasnite razloge nedolaska, zamolite, pa puste-puste, ne puste-šta ćete.

Liridon91
Posts: 4
Joined: Wed Dec 10, 2014 5:09 pm

Obaveze vanrednih studenata

Post by Liridon91 »

Hvala na odogovoru. Poslao sam mail ali jos uvijek mi nije odgovorila. Jos nesto da pitam: Da li na svakom predmetu ima da se polozi ovako parcijalno (po kolokvijumima) ili samo kod prof. Gradaščević? Još nešto mi je malo nejasno, npr. na obrascu kako se formira ocjena kod prof. Gradaščević, piše da završni ima 50 bodova (a to je nedovoljno za prolaz)? Kako onda? :/ Ako imate još koju informaciju kakvi su ispiti: usmeni ili pismeni? Slobodno napisite. Izvinjavam se ako previše pitam ali nov sam na stranici, a pravni sam završio izvam BiH. Pozdrav. :)

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

Obaveze vanrednih studenata

Post by Nejra4 »

Na svakom predmetu, od 1. do 4. godine :D Pa skupljanje bodova, npr. I parcijala nosi 50 bodova, za prolaz bude 26, II nosi isto 50, a za prolaz 30 i eto 56 bodova.. ja to sada lupam, na svakom testu ima bodovna skala i koliko je min. za prolaz. Ti si sad zakasnio na sve parcijale, čini mi se, tako da ove predmete iz zimskog semestra polažeš integralno, a one iz ljetnog semestra ćeš moći parcijalno. Pretpostavljam da si 3. godina pošto spominješ prof. Gradaščević, većinom su svi ispiti pismeno.. čini mi se da II parcijala iz Obligacija bude usmeno, a na integralnom da se može birati, ne znam, morat ćeš pitati na toj temi.

Liridon91
Posts: 4
Joined: Wed Dec 10, 2014 5:09 pm

Obaveze vanrednih studenata

Post by Liridon91 »

Ja sam na II ciklusu, na državno-pravnom smjeru. Znači 5 godina. Zaboravih da to navedem, naime ja sam otvorio novu temu vezano za ovaj smjer, ali niko nista nije odgovorio. Mozda ce se neko oglasiti kako stoje stvari sa ispitima za ovaj ciklus. Tebi svakako hvala na odgovoru. :) Uglavnom na svim fakultetima po regionu ispiti na master studijama se polazu integralno (obicno to bude usmeni zavrsni), zato mi je bilo malo cudno kako ovo kod profesorice Gradaščević, a kakva je situacija kod ostalih profesora, ne znam. :D
Last edited by Liridon91 on Thu Dec 11, 2014 5:37 pm, edited 1 time in total.

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

Obaveze vanrednih studenata

Post by Nejra4 »

E za II ciklus ti ne znam ništa reći.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”