PFSA: Historijsko-pravni smjer

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by Harvester_of_Sorrow »

Otvaram temu za sve polaznike II ciklusa studija 2012/2013 na historijsko-pravnom smjeru PFSA.
Last edited by Harvester_of_Sorrow on Tue Dec 04, 2012 1:24 am, edited 1 time in total.

dorinica
Posts: 58
Joined: Sun Mar 06, 2011 10:07 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by dorinica »

Jesu li pocela predavanja,sta se desava ?

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by Harvester_of_Sorrow »

Predavanja pocinju 10.12. u 15:00 u sali III godine.

emir.serbo
Posts: 4
Joined: Wed Jun 09, 2010 1:57 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by emir.serbo »

A sutra od 12:00 do 15:00 imamo također predavanja, ako se ne varam metodologija.........?
Ima li neko bilo kakvu informaciju o literaturi? 

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by Harvester_of_Sorrow »

Literaturu za metodologiju imas na temi za metodologiju. Nemam pojma kakva su to predavanja sa ove katedre trebala danas da budu...:S Mislim da se tu radi o predavanjima kod prof.Duvnjaka na upravnoj katedri.

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by mleon88 »

ODNOSI SE SA MALO VISE POSTOVANJA PREMA KOLEGAMA I NE PISI U TAKVOM TONU!
Last edited by mleon88 on Sun Dec 09, 2012 7:22 am, edited 1 time in total.

emir.serbo
Posts: 4
Joined: Wed Jun 09, 2010 1:57 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by emir.serbo »

Ako je tvoja poruka predstavljala poštovanje prema "kolegi" kako voliš da nazivaš, onda ne znam zašto si iznenađena odgovorom. Sreća pa ostale kolegice i kolege nisu takve.

Jučer su bila predavanja iz Metodologije u sali prve godine. Profesor je ponovio koju literaturu treba koristiti. Mislim da je bitno naglasiti da će profesor na narednom predavanju u januaru dijeliti potpise. Skripta za spremanje ispita može se naći u kopirnici do Platona po cijeni od 1,80. Predhodne godine kažu da je sasvim dovoljna za spremanje ispita.

jasko1986
Posts: 15
Joined: Sat Apr 03, 2010 1:28 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by jasko1986 »

pozdrav kolege, da li je neko čitao tekst koji moramo predati do 24.12 iz komparativne pravne historije??? meni se cini da nije nimalo jednostavno???

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by Harvester_of_Sorrow »

Citao sam ja. Nije nimalo jednostavno. Dosta je tezak engleski jezik koji se koristi i treba znati vise znacenja nekih rijeci da bi sve dobilo smisao. Ali opet imamo jos 10-11 dana da se to zavrsi.
Htio sam reci za sve koji su na ovom smjeru, a nisu bili na ovim prvim predavanjima, da knjige iz ovog predmeta nema i nece biti. Predavanja su obavezna. Tolerise se do 30% izstanaka. Ocjenjivanje je kontinuirano, zavrsni ispit nosi 50/100 bodova, ostalih 50 bodova skuplja se kroz izradu zadataka (kritickih osvrta na tekstove koje je profesor izabrao, a linkovi za iste su dati u rasporedu koji je prof. dijelio prosli cas) i to: 3 zadatka po 10 poena koji se predaju profesoru(izradjeni na max 3 stranice pisanog texta) i jedan zadatak od 20 poena koji se i predaje profesoru i izlaze u sali (oko 5 stranica pisanog teksta). Zavrsni ispit ce biti 18.03.2013. u vrijeme predavanja kako je naznaceno u rasporedu. Da ne bude zabune govorimo o predmetu: Izabrane teme iz KPH. :D
Last edited by Harvester_of_Sorrow on Thu Dec 13, 2012 8:06 am, edited 1 time in total.

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: Historijsko-pravni smjer

Post by Harvester_of_Sorrow »

http://socserv.mcmaster.ca/econ/ugcm/3l ... law/chap05

Ovo je link za prvi text.
Jos da pitam da li se kod svih onaj izvedbeni plan sto je prof dijelio, odnosi samo na DL studij? Tj jel to jedini koji je prosli put bio, nije dijeljen i neki za R, RS studij?

Post Reply

Return to “II ciklus studija”