PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lika
Posts: 34
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:47 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by lika »

Može li neko da napiše je li p. Kanita davala kakve informacije o načinu polaganja ispita? I šta će se raditi na slijedećim predavanjima? Samo seminarski, ili će biti i "predavanja". I ispit se polaže po Mistinoj knjizi?

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by azrita »

[quote="norma323"]
Da li ima neko ko nece raditi seminarski kod prof. Kanite i zna li koje su posljedice toga? Hvala
[/quote]

Dragi kolega/ice i ja razmisljam o tome,jer je sva literatura na engleskom,sto mi nije u redu za jedan seminarski.Na ostalim katedrama su prof oslobodili studente materije na engleskom,a mi cak imamo i za redovan ispit 82 stranice ako se ne varam na engleskom jeziku!
Koje su poljedice ne znam,mislim da ne mozes izaci na zavrsni ispit(predrok)a sad na parcijalu 27mozes...
imas sve objasnjeno u nastavnom programu na stranici...

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by azrita »

[quote="lika"]
Može li neko da napiše je li p. Kanita davala kakve informacije o načinu polaganja ispita? I šta će se raditi na slijedećim predavanjima? Samo seminarski, ili će biti i "predavanja". I ispit se polaže po Mistinoj knjizi?
[/quote]
Nacin polaganja ispita ce biti pismeno,Sastojat ce se iz dopuni,zaokruzi(isti princip kao na drugoj godini gdje nam je prof bila ass tada)!
Ispitna pitanja ce nam dati za koji dan,nekima je vec i dala(onima na izbornom kod nje),ali i mi cemo ih dobiti.
Sto se tice iduceg predavanja,imat cemo parcijalni ispit.A nije samo po misitinoj knjizi...

KASIM BEGIC EKONOMSKA POLITIKA 1-20
MILOS TRIFKOVIC PRAVO KONKURENCIJE 1-24
VEDRAN SOLJAN VLADAJUCI POLOZAJ NA TRZISTU I NJEGOVA ZLOUPOTREBA U PRAVU TRZISNOG NATJECANJA 76-103
ERNEST GELLHORM,WILLIAM E -ANTITRUST LAW AND ECONOMICS IN A NUTSHELL-17-39,402-432,506-514,526-555

lika
Posts: 34
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:47 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by lika »

Hvala na informacijama. Ja vučem pravo konkurencije od prošle godine, taj ispit je tada bio u drugom semestru. Moja greška, nisam ni pogledao ovogodišnji raspored, inače bih išao na predavanja.

Nego, je li vam dala da kopirate tu dodatnu literaturu? Koji su uslovi za izlazak na parcijalu? I je li bilo priče kada će okvirno biti rok u januaru?

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by azrita »

[quote="lika"]
Hvala na informacijama. Ja vučem pravo konkurencije od prošle godine, taj ispit je tada bio u drugom semestru. Moja greška, nisam ni pogledao ovogodišnji raspored, inače bih išao na predavanja.

Nego, je li vam dala da kopirate tu dodatnu literaturu? Koji su uslovi za izlazak na parcijalu? I je li bilo priče kada će okvirno biti rok u januaru?
[/quote]

Link ispod sam stavila literaturu koja je za ovaj predmet...Imas po stranicama u knjigama,medutim rekla je prof dati ispitina pitanja tako da ce dosta olaksno biti,bar se nadam...Cekamo ta ispitna pitanja pa cemo bolje znati.Prezentacijama je rekla da se vodimo,one ce nam dosta olaksati spremanje(a to imas na stranici opet) :)
I sto se tice seminarskog ako nisi izabrao/la obratis se mailom prof i dace ti temu,mada sve je na engleskom SVAKI ČLANAK.Veselo nam je :))
sretno
pozz

Tonka
Posts: 52
Joined: Thu Mar 31, 2011 8:37 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by Tonka »

Za one koji nisu bili na proslom predavanju kod ass. Kanite, parcijala je pomjerena za 11.01.2013., znaci, nece biti sada u petak, a zavrsni ispit bi trebao biti za nekih 15-ak dana nakon te prve provjere znanja.

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by azrita »

[quote="Tonka"]
Za one koji nisu bili na proslom predavanju kod ass. Kanite, parcijala je pomjerena za 11.01.2013., znaci, nece biti sada u petak, a zavrsni ispit bi trebao biti za nekih 15-ak dana nakon te prve provjere znanja.
[/quote]
da li se ovo odnosi na sve statuse?dl,redovni??? ili samo za redovne??

Tonka
Posts: 52
Joined: Thu Mar 31, 2011 8:37 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by Tonka »

Ass. nista nije naglasila, na predavanju su vecinom bili redovni studenti i nekoliko DL-ovaca, ali ako je svima parcijala trebala biti sada u petak, od 16h, ja pretpostavljam da odgoda vrijedi za sve.  Mozda je najbolje da pitas ass. mailo-om, A test je odgodjen na molbu studenata, jer jako malo vremena imamo da istovremeno radimo seminarske, prezentujemo ih a i da spremamo gradivo.

amilaT.
Posts: 5
Joined: Wed Jun 02, 2010 5:50 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by amilaT. »

to se odnosi na redovne studente, DL studenti nisu ni trebali sada imati ispit, vec tek 28.januara zbog nasih predavanja kojih je mnogo manje.. a i da je bilo kakvih promjena za DL, bila bi obavijest na str.PFS u rubrici za DL studente

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: Pravno-ekonomski smjer

Post by azrita »

da li je slucajno neko nasao odgovor na prvo pitanje koje je prof kanita dala????
Navesti u cemu se ogleda vaznost ekonomsko pravnih disciplina???

Post Reply

Return to “II ciklus studija”