PFSA: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Hegel
Posts: 81
Joined: Tue May 19, 2009 12:10 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by Hegel »

Navodno, usvojene teme za magistarske radobe bit će objavljene nakon Nove godine.

Termin prijave ispita bit će tri dana prije početka januarsko-februarskog ispitnog roka (proksimativno: od 15. do 20. januara). Bit će obavješteni putem Foruma.  :d055:

Burner
Posts: 59
Joined: Tue Oct 19, 2010 2:46 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by Burner »

Da li bi neko bio ljubazan pa do sada prikupljene skripte i materijal za polaganje ispita stavio na ovaj forum kako bi se isti mogli skinuti, ili staviti link na kojem se iste nalaze??mislim da će nam svima biti od koristi. :D ...hvala unaprijed  :)

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by ClEoPaTrA »

Na slijedećem linku http://www.pfsa.unsa.ba/pf/images/stori ... i/Teme.pdf možete pogledati teme završnih radova/magistarskih radova za III generaciju studenata II ciklusa studija, a koje su prihvaćene na XXII sjednici održanoj 21.12.2011.

[align=center]JANUARSKO-FEBRUARSKI ISPITNI TERMINI
METODOLOGIJA ISTRAŽIVANJA
- OBAVEZNI PREDMET ZA SVE SMJEROVE – Prof. dr Ivo Tomić
[/align]

- 24.01.2012. godine u 16 sati, I termin, kabinet profesora od slova A-E
- 25.01.2012. godine u 16 sati, I termin, kabinet profesora, od slova F-K
- 26.01.2012. godine u 16 sati, I termin, kabinet profesora, od slova L-P
- 27.01.2012. godine u 16 sati, I termin, kabinet profesora, od slova R-Ž

- 21.02.2012. godine u 16 sati, II termin, kabinet profesora, od slova A-E
- 22.02.2012. godine u 16 sati, II termin, kabinet profesora, od slova F-K
- 23.02.2012. godine u 16 sati, II termin, kabinet profesora, od slova L-P
- 24.02.2012. godine u 16 sati, II termin, kabinet profesora, od slova R-Ž

NAPOMENA: Ispit iz predmeta Metodologija istraživanja prijavljuje se samo za prvi rok u termin (npr. 24.01.2012.) a student izlazi na ispit prema navedenom rasporedu po prvom slovu u prezimenu, s tim da studenti kojima ne odgovara navedeni raspored ispita može doći na ispit u bilo koji termin od 4 ponuđene grupe.

[align=center]SMJER: GRAĐANSKO PRAVO U EU
EVROPSKO PRIVATNO PRAVO
- obavezni predmet - Prof. dr Abedin Bikić
[/align]

- 23.01.2012. godine u 15 sati – I termin – pismeno
- 13.02.2012. godine u 15 sati – II termin - pismeno

[align=center]PRAVO OSIGURANJA POTRAŽIVANJA
– izborni predmet - Prof. dr Meliha Povlakić
[/align]

- 26.01.2012. godine u 17 sati – I termin – pismeno
- 16.02.2012. godine u 17 sati - II termin - pismeno

[align=center]PRAVO UNUTRAŠNJEG TRŽIŠTA
– izborni predmet - Prof. dr Nevenko Misita
[/align]

- 21.01.2012. godine u 10 sati – I termin - pismeno (za studente koji nisu pripremali i izlagali prezentaciju)
- 21.01.2012. godine u 11 sati – I termin - usmeno (za studente koji su pripremali i izlagali prezentaciju)
-
- 22.02.12012. godine u 10 sati - II termin - pismeno (za studente koji nisu pripremali i izlagali prezentaciju)
- 22.02.2012. godine u 18 sati - II termin - usmeno (za studente koji su pripremali i izlagali prezentaciju)

[align=center]EVROPSKO POSLOVNO PRAVO
- obavezni predmet – Doc. dr Zinka Grbo
[/align]

- 27.01.2012. godine u 11sati – I termin - pismeno - Sala IV godine
- 17.02.2012. godine u 11 sati – II termin- pismeno - Sala IV godine

[align=center]MEĐUNARODNO PRIVATNO I PROCESNO PRAVO U EU
- obavezni predmet - Prof. dr Edin Muminović
[/align]

- 30.01.2012. godine u 10 sati - I termin – usmeno
- 13.02.2012. godine u 10 sati - II termin - usmeno

NAPOMENA:
Ispit iz predmeta Evropsko privatno pravo prijavljuje se kod Prof. dr Abedina Bikića, polaže se kod Prof. dr A. Bikića i M.Povlakić. Također se i izborni predmet Pravo osiguranja potraživanja polaže kod oba navedena profesora a prijavljuje se Prof. dr Melihi Povlakić.
Last edited by ClEoPaTrA on Sat Jan 07, 2012 6:12 pm, edited 1 time in total.

mecoberbo
Posts: 89
Joined: Tue Aug 11, 2009 6:03 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by mecoberbo »

Interesuje me dio ispita Evropsko privatno pravo kod prof. Bikica. Dakle procitao sam na jednoj od prvih stranica literaturu ali me interesuje dio koji se tice njegove knjige Obligacije - posebni dio. Sta treba uciti iz te knjige, da li samo dijelove koji se odnose na konvencije i nacela EUP ili ima tacno odredjen dio knjige koji moramo uciti? Hvala unaprijed.

nijaz.m
Posts: 7
Joined: Mon Oct 24, 2011 4:29 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by nijaz.m »

Molim kolege, ako neko ima informaciju oko potvrđivanja izbornih predmeta da objavi. Zadnji put kad sam bio kod Danice rekla mi je da će se potvrđivanje obavljati preko issa, a da će se isto moći obaviti odmah poslije Nove godine.

_amy_
Posts: 16
Joined: Wed Mar 04, 2009 8:19 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by _amy_ »

U toku je prevodjenje  obavezne literature iz Evropskog privatnog prava se engleskog jezika ,ukoliko zelite da dobijete prevedenu literaturu  na vasu e mail adresu prijavite se na spisak koji se nalazi na linku ispod 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... xZVE#gid=0

Placanje u iznosu 5km po studentu se obavlja u naznacenim terminima na dokumentu .

Prijava je otvorena do 12.1.2012.

Za sve dalje informacije obratite se meni privatnom porukom ,

Pozdrav.

jenny
Posts: 145
Joined: Fri Feb 27, 2009 2:21 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by jenny »

Da li mi neko moze reci sta tacno treba uciti za ispit iz Medjunarodnog privatnog i procesnog prava?

mecoberbo
Posts: 89
Joined: Tue Aug 11, 2009 6:03 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by mecoberbo »

U kopirnici pored faxa mozes kupiti materijal za MPP, to je oko 100-tinjak str. u kojima je smisleno povezana sva literatura za ispit ( Brisel I i II, Rim I... kao i literatura iz knjige ), to je dao prof. u ovih proteklih par dana na predavanjima.

bosari
Posts: 85
Joined: Fri Apr 09, 2010 5:18 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by bosari »

je li se po ovih 100 str. može zaista položiti ispit ili treba jos neka dodatna lit. hvala

mecoberbo
Posts: 89
Joined: Tue Aug 11, 2009 6:03 pm

Odg: Građansko pravo u Evropskoj uniji

Post by mecoberbo »

Mislim da je to to, nisam siguran ali i ne mogu bit s obzirom na to kako svako malo neko izleti s novim informacijama i novim materijalom. Trebalo bi da ovo bude dovoljno...

Post Reply

Return to “II ciklus studija”