PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
breca
Posts: 58
Joined: Sat Apr 24, 2010 12:55 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by breca »

Slazem se sa kolegicama,zbog ovako lose organizacije nismo u mogucnosti konkurisati sada na neki drugi fakultet.Mislim da USP- e  treba da odrzi sastanak sa dekanom,inspekcija obrazovanja bi ovdje imala mnogo posla!

Pinkica
Posts: 120
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Pinkica »

Je li izašao raspored predavanja na katedri Krivičnog prava za DL??

Ljubicica_
Posts: 8
Joined: Thu Jan 05, 2012 5:13 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Ljubicica_ »

iako sam primljena slazem se da se za sve trebamo zaliti i naravno zahtjevati vracanje vanrednog studija!!!

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

Treba zaista pokrenuti peticiju. Ne vjerujem da Ministarstvo odredjuje broj studenata koji ce biti primljen, vec sam Fakultet. Ako su mogli prethodnih godina da prime preko 300 ljudi na master( od kojih je vecina bila vanredna), trebaju tako da ostave. Jer, ovdje je rijec o nastavku I ciklusa. Treba se svim studentima omoguciti pravo da nastave da studiraju, kao sto su to ucinili na npr. Ekonomskom fakultetu, ali i na svim ostalim fakultetima koji su prihvatili Bolonjski sistem studiranja. Ovdje Pravni fakultet vrsi diskriminaciju, stavljajuci u nepovoljniji polozaj studente koji su aplicirali na katedru krivicnog prava - samo zato sto je taj broj popunjen. Cak i prosjek ne igra ulogu , jer kao sto smo vidjeli bilo je ljudi koji su primljeni na redovan studij sa prosjekom 6, dok su oni sa 8 ostali uskraceni, samo zato sto su aplicirali na ''pogresnu'' katedru.( ovo samo navodim kao primjer, da se ne nadju uvrijedjeni ljudi sa prosjekom 6).Ako vec imaju ogranicen broj studenata - trebaju da ostave mogucnost svih katedri, pa neka na svakoj katedri bude po 50 studenata.

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by SABINI »

Tako je kolega pravnik 123,trebamo  se pokrenut sto prije ,dok ne bude kasno...mozda rvo USP-u da se obratimo ,pa da vidimo sta i kako dalje??!!

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by azrita »

Zasto nema rasporeda za DL studij ,katedra pravno ekonmksi smjer?

babyblue
Posts: 3
Joined: Sun Jan 31, 2010 8:27 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by babyblue »

Mozda bi trebali da se organizujemo vec sutra, prekosutra, da pocnemo sa potpisivanjem peticije ili da se konsultujemo sa predstavnicima USP, s obzirom da nam vrijeme prolazi.

Smmokvica88
Posts: 86
Joined: Mon Nov 30, 2009 3:07 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Smmokvica88 »

Zna li neko da li je moguce uplatiti upisninu u dvije rate???

Fadi
Posts: 14
Joined: Mon Nov 16, 2009 9:14 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Fadi »

Ja mislim da do srijede nije kasno ja sam sutra nakratko na faxu tj stizem u Sarajevo  voljela bih da potpise tu peticiju dok sam tamo a ako budem trebaa doci ponovo doci cu, zao mi je sto vise nisam u Sa da i ja pomognem pri organizaciji, a mislim da treba kontaktirati usp mislim da je srijeda najdalje sto trebamo cekati da predamo peticiju...

Fadi
Posts: 14
Joined: Mon Nov 16, 2009 9:14 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Fadi »

Jeste moguce je mislim samo molbu MORAS napisat i uplatis pola, barem mislim da sam negdje to procitala ali ipak pitaj "teta" Danicu ;)

Post Reply

Return to “II ciklus studija”