PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jacqueline
Posts: 18
Joined: Sun Jun 28, 2009 5:59 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by jacqueline »

[quote="reuf"]
znaci eto, ostvarise se zelje ljudima sa prethodnih strana, ipak nece biti toliko ljudi na masteru!
[/quote]

vjerujem da niko nije negodovao oko broja studenata, već oko odluke da se primi veći broj koja je donesena tek po zatvaranju konkursa, radi koje smo SVI čekali skoro do decembra da saznamo gdje smo i šta smo.

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Nemojte opet otvarati neke rasprave. Sada je najbitnije da budemo solidarni do konacnih rezultata pa da vidimo sta bi mogli dalje ako krene po zlu.

Hannibal
Posts: 1019
Joined: Mon Apr 04, 2011 2:02 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Hannibal »

Koliko ja znam bilo je planirano 150 primljeno je 150,nijedan student nije primljen vise.Druga je prica ovaj smijesni sistem 13*3.Nije ni cudo sto 13 zovu nesretnim brojem,ocigledno se nas fakultet voli kitit tom titulom.

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by reuf »

[quote="mleon88"]
Pa sad su barem otvorene sve karte, znamo koliko
nas je i ko ima kakav prosjek imenom i prezimenom, ostale su jos tri katedre, predat cemo zahtjeve za upis tamo gdje jos ima mjesta za redovne i rs i dl, pa ko ima bolji prosjek neka prodje, uglavnom sada znamo ko kakav prosjek ima i ko sada moze biti u preostalim smjerovima i u kojem broju,... Barem ima neki kriterij, tako je kako je, ocjene su ostale jedini jos validni kriterij u ovom svom sivilu, da ne kazem crnilu procedure za prijem studenata na II ciklus. Uglavnom pravni fakultet, sada njegovo ime pisem malim slovom, od institucije, postao je privatna firma.
[/quote]

Sto je najgore ni sada nije tako. Opet nisu rekli preostala mjesta ce popuniti studenti sa najboljim prosjekom ocjena. Vec ce opet studenti na slijepo ici na neki smjer, pa ko bude imo srece da se nadje na smjeru u kojem je najmanje zainteresovanih, ili najmanje dobrih studenata, on ce proci...znaci ako svi apliciraju npr na ekonomski smjer koji ima najvise mjesta, na historijski opet moze biti primjlen neko sa prosjekom 6.

E haj ti sad znaj na sta da apliciras...i sta je pametno...to je nemoguce znat. Moras lupit neki smjer i status, i nadat se da ce na njemu bit sto manje studenata..

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

To nije tačno, opet će se gledati prosjek, po tome bi, ko prije do vrata bio upisan na nepopunjen smjer, nema logike, isključivo ostali broj ce se po prosjeku popunjavati, ovo je preliminarna lista, nije konacna, jos nije nista ni gotovo ni konacno, ako se bude neko upisao sa manjim prosjekom od moga, ja cu se zaliti, to je moje pravo,...

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

[quote="Hannibal"]
Druga je prica ovaj smijesni sistem 13*3.Nije ni cudo sto 13 zovu nesretnim brojem,ocigledno se nas fakultet voli kitit tom titulom.
[/quote]

:d055: :c040: :c040:  :haha:
Nasmija me fino u ovoj zalosnoj situaciji.
Ma iskreno, ako se na I ciklusu moze primiti 1000 i vise studenata, mora moci i 300 na II. Prosle godine su bili primljeni svi koji su aplicirali - tako da ce i ove biti, samo stos e naravno kod nas od svega mora praviti cirkus.

LejlaPorca
Posts: 1
Joined: Tue Oct 23, 2012 9:59 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by LejlaPorca »

Ljudi ne zelim nikoga da uvrijedim ili nesto slicno, slazem se s vama vezano za Danicu, kao i onu drugu gospodju koja radi s njom, koje su od pocetka govorile kako se prijavilo mnogo studenata sa odlicnim prosjecima.. Medjutim meni su fino rekle da je najbolje da odmah odaberemo smjer i status koji zelimo.. konkretno ja sam predala na Upravu kao samofinansirajuci i primljena sam, mada vidim da sam mogla vrlo lagano upasti i u redovne, jer sam ih fino pitala da li postoji mogucnost da predam kao redovan student, sto sam bila i ove 4 godine, pa ako me ne prime pokusam se prebaciti na neki dr status..i tada su mi rekle da ukoliko nemam bas najbolji prosjek bolje da ne pokusavam, al eto .. a sada ce prednost za ova slobodna mjesta imati studenti koji su i na pocetku odabrali taj smjer na kojem nisu primljeni! Tako su bar meni rekle.. npr sad za jedno slobodno mjesto koje ima na Upravi za redovnog studenta, prednost ce imati oni studenti koji su odabrali taj smjer pri konkurisanju a nisu primljeni.. stvarno mi je zao svih studenata koji nisu primljeni i nisam mogla vjerovati kad sam vidjela ko su ti ljudi :/ nadam se stvarno da ce svi biti primljeni na kraju!! Sretno vam!

mina**
Posts: 220
Joined: Thu Apr 15, 2010 12:17 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mina** »

koliko kosta samofinansirajuci a koliko dl? da li ima smisla podnositi zahtjev za drugu katedru i status ako postoji mogucnost da ministarstvo ipak prosiri listu i da eventualno budemo primljeni tamo gdje smo htjeli, to je rizik?

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by nuki_cika »

Izvinite,ali se moram na ovo nasmijati :haha: :haha: :haha:

Ovakav krajnje diskriminatorski odnos nema ni u južnoafričkoj republici,mi smo pojam za diskriminaciju.

Havester je to sve fino objasnio.Ovo je je sve dovelo zbog nedostatka adekvatnih informacija pri upisu na studij ili su oni nesposobni da studentima objasne ovaj sistem balansa i broja primljenih studenata.
Gledam na pravno ekonomski smjer koji je sigurno jedan od boljih po meni primljen jedan redovan student ili je samo on konkurisao za redovan.Bilo kako bilo lik je ispao pametan :mrgreen:

Problem je u tome što je ova peta godina postala i obavezna za studente,a oni ovo sad rade :h055:

A to što na prvi ciklus prime godišnje 600 ili 700 studenata i mimo propisa koji su propisani u konkursu to niko i ne spomnje,jer znate kako dekan kaže"nemamo dovoljno raspoloživog prostora za organiziranje prijemnog :h055: :h055: :h055: :h055:
A ima prostora da se tiih 700 studenata godišnje kaci na vješalice ili traži slobodnu stolicu kako bi sjeo i polagao normalno ispit :c053: :c053:

Gdje mi studiramo i živimo :h055:
Last edited by nuki_cika on Sat Nov 24, 2012 2:03 pm, edited 1 time in total.

zec
Posts: 302
Joined: Wed Jul 04, 2012 3:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by zec »

A mene zanima, ovi koji su upisani kao Stara Bolonja, nakon zavrsene 4 godine studija, da li dobijaju zvanje "dipl.", ili ovo po novom, pa da se mora upisati jos ta jedna godina? :S Skroz sam zbunjena... Hvala. Izvinite ako nije pitanje postavljeno u pravoj temi.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”