PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Tanjah
Posts: 33
Joined: Mon Oct 11, 2010 9:09 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Tanjah »

Ja radim i nema sanse da dodjem na predavanja u terminima  kako je previdjeno rasporedom za DL studij. Svi termini su radnom vremenu, a ne poslije 16,00 sati.

Stoji decidna napomena da su predavanja obavezna i za DL i bez prisustva necemo moci dobiti potpis i ovjeriti semestar.

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

raspored predavanja za krivicnu katedru..casovi od 13,15,16 i posljednje ali ne i najmanje bitno...10 sati ujutro!? :S

toliko neizvjesnosti, i toliko vremena smo cekali i na kraju dobijemo ovo...bolje da nista nisu ni izbacivali, [s]usra[/s] pokvarili su mi vikend.

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

nemojte zaboraviti i ovu Metodologiju istrazivanja, posebno je navedena a obavezna za sve smjerove.  :)

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by ClEoPaTrA »

Nama su predavanja uvijek bila iza 16 sati. Očigledno, ove godine smatraju da je drugi ciklus studija faktički obavezan. Također, mi nismo imali potpise na kraju semestra. Evidencija o dolascima se vodila zbog dodatnih bodova i ničeg više...

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

Kako god ljudi, sve je zavrseno, tako je kako je, opet pitam zasto nema rasporeda casova za Historijsko-pravni smjer, kako cemo znati kad dolazimo na fakultet,... Ako su stavili na Oglasnu, molim ko zna da napise ovdje, ima nas koji nismo odavde,...

amila
Posts: 168
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:01 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by amila »

De polako,nemojmo sirit dezinformacije.Ne pise da su predavanja za dl obavezna nego da ce termini biti naknadno obavljeni.To moze da se odnosi na predavanja on line.Nema smisla da za nesto sto se zove ucenje na daljinu da se predavanja odrzavaju na fakultetu.

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

vjerujem ipak da ce se neki kompromis naci nakon sto predavanja pocnu, svi profesori sa krivicne katedre su razumni. Moguce je da se i nece toliko insistirati na prisustvu, mada mi je Danica prilikom predavanja papira rekla da su se profesori zalili na jako malo studenata na predavanjima, i da ce se ove godine povesti vise racuna o tome, da ce nastava vise biti koncipirana na aktivnom ucescu studenata i sl.

Nell
Posts: 14
Joined: Thu Sep 22, 2011 1:40 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Nell »

pa sta da radimo mi koji smo u radnom odnosu od 7-15h ili 8-16h? ? ? Da pišemo molbu dekanu ili prodekanu za nastavu, da razgovaramo s profesorima ili... ?

Ljubicica_
Posts: 8
Joined: Thu Jan 05, 2012 5:13 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Ljubicica_ »

pitanje u vezi sa DL studijem: da li je redovan ili vanredan studij?? Ukoliko je zaista redovan studij sta ce studenti koji rade ili koji treba da pocnu da rade s obzirom da je izasao javni poziv za sufinansiranje  :k837:  jedan student ne moze nista promjeniti ali vise studenata svakako moze, tako da bi se trebali organizovati i pokrenuti sa zahtjevom da se DL studij kvalifikuje kao vanredan .. u cijelom svijetu je veliki plus za osobe koje rade i studiraju uporedo, samo kod nas se to pokusava onemoguciti
zamolila bih sve studente koje dijele moje misljenje da se jave pa da pokusamo to nekako organizovati ili kako to vec ide  :f035:

Nell
Posts: 14
Joined: Thu Sep 22, 2011 1:40 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Nell »

Ma trebaju to promijeniti. Šta će neko ko je sad redovan samofinansirajući a ispala mu prilika da radi ili bil okoji drugi status (jer status nisu dali mijenjati, što mi je iskreno neshvatljivo...)--- (zna se kako je teško doći do posla danas), ne može da da otkaz da bude na predavanjima koja su tako raspoređena jer su ONI 2 mjeseca kasnili s rang-listom!? Pa to je van pameti.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”