PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

honey1991

Post by honey1991 »

Pozdrav kolege,

U konkursu ove godine postojao je krivičnopravni smjer na koji sam se i prijavila, međutim u rezultatima sam vidjela da sam primljena na međunarodnopravni smjer.. Mislila sam da je došlo do tehničke greške koja je napravljena u rezultatima, no teta iz studentske mi reče da je tehnička greška napravljena prilikom pisanja konkursa. To me je, u najmanju ruku, jako naljutilo, toliko da sam čak razmišljala o tome da se prebacim u Zenicu gdje egzistira krivičnopravni smjer. Bilo mi je čudno kako su tako prebacili studente s jednog na drugi smjer. No, kada sam otvorila nastavni plan i program vidjela sam da je ovaj međunarodnopravni smjer također dio katedre za krivično pravo.. Na toj katedri egzistiraju dva smjera, krivičnopravni i međunarodnopravni, ali je i međunarodnopravni u biti krivični. Pretpostavljam da je razlika u tomu što je na krivičnopravnom smjeru akcenat na krivično pravo BiH dok je na međunarodnopravnom smjeru akcenat na međunarodnom krivičnom pravu. Uzimajući to u obzir, ovaj smjer je dobar i upisati ću se na isti.

Ja sam primljena na DL način studiranja, zanima me da li je DL studij podvrsta redovnog studija ili spada u vanredni? Mislila sam da je redovan, ali sam negdje pročitala da je vanredan.
Također me zanima da li postoje neke olakšice za djecu poginulih boraca i ukoliko postoje, da li vrijede za DL studente? Nigdje nisam pročitala detalje. Hvala unaprijed i sretno svima. :)

rimsko pravo

Post by rimsko pravo »

Moze li mi neko reci da li se predavanja odrzavaju svaki dan, i da li mozda neko zna kada pocinju predavanja (15h, 16h)?

genius

Post by genius »

Je li objavljen raspored, i da li je definitivno da od ponedjeljka pocinju predavanja?

Minerva

Post by Minerva »

Glasine među studentima su takve da nastava pocinje 17.11 i da nastava pocinje obicno od 17h. Nema zvanicne obavijesti niti rasporeda još uvijek.

Nermyta

Post by Nermyta »

zna li iko da li prihvataju ljekarsko uvjerenje iz neke privatne poliklinike?

dinci_75

Post by dinci_75 »

Nazalost, ne.

dženis

Post by dženis »

Da li su i vandredni studenti obavezni raditi ovaj naučno istraživački rad iz Metodologije istraživanja?

Aazraa

Post by Aazraa »

Je li neko bio u pon, sta je bilo, kako izgledaju ta pred?

Post Reply

Return to “II ciklus studija”