PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
konacno_apsolvent
Posts: 46
Joined: Mon Oct 10, 2011 3:45 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by konacno_apsolvent »

ima li ko informacije kad bi predavanja otprilike mogla poceti?

novipravnik
Posts: 22
Joined: Sat Aug 08, 2009 11:27 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by novipravnik »

mogu li se molbe jos predati

Nermyta
Posts: 262
Joined: Thu May 28, 2009 12:07 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Nermyta »

Ne može, jučer do 1h se mogla predati. Je li danas ta sjednica? Kad će objaviti konačnu listu? Ako neko nešto sazna, pišite :)

MissVegas
Posts: 107
Joined: Wed May 05, 2010 2:07 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by MissVegas »

[quote="Nincy"]
Izvini kolega,ali je komentar na mjestu...ne znam sa kojeg fakulteta dolazis,vjerovatno ne sa sarajevskog pravnog, jer mislim da 99,9% tih studenata ce se 'sloziti' sa gore napisanim....svaka cast svima ali tezina naseg i ostalih pravnih fakulteta je enorma i ocita bas kao i visina ocjena..nema se ko sta uvrijediti tako je :)
Samo je mozda kolega to rekao malo grublje,alu to je posljedica njegove ljutnje a ne diskriminacije...diskriminacija ne postoji samo se postavljaju stvari na svoje mjesto ;)
[/quote]

Privatni fakulteti na stranu, uopšte neću da ulazim u kvalitetu obrazovanja stečenu na takvim visokoškolskim ustanovama, no meni po navedenom komentaru djeluje kao da bi se svi koji nisu stekli diplomu na sarajevskom Pravnom fakultetu trebali pokupiti odavde, jer ajme, oni nisu završili sarajevsko pravo. Ima tu dosta studenata i sa ostalih državnih fakulteta, koji deru prosjekom, pa, eto, oni po logici stvari, nisu zaslužili te desetke svojim radom i trudom, nisu pametni kao oni koji su diplomirali na sarajevskom Pravnom fakultetu, i shodno tome, ne bi uopšte trebali da zauzimaju mjesto na sarajevskom Pravnom fakultetu. Mene lično vrijeđa takav stav, jer sam diplomirala na državnom fakultetu s prosjekom 9.6, sad na sarajevskom Pravnom fakultetu imam prosjek 10.00, i uopšte ne smatram da sam zakinuta za neko znanje jer nisam ovdje završila fakultet.

angie88
Posts: 25
Joined: Tue Feb 23, 2010 6:20 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by angie88 »

Kolege, ne zelim nikoga vrijedjati,ali imam pravo iznijeti svoj stav. Zna se sta se ovdje mislilo pod drugim fakultetima (Kiseljak I slicni).niko ne degradira druge drzavne fakultete u nasoj, kao ni susjednim zemljama. No hard feelings.koliko sam cula informacije ce biti do kraja sedmice.

MissVegas
Posts: 107
Joined: Wed May 05, 2010 2:07 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by MissVegas »

[quote="angie88"]
Kolege, ne zelim nikoga vrijedjati,ali imam pravo iznijeti svoj stav. Zna se sta se ovdje mislilo pod drugim fakultetima (Kiseljak I slicni).niko ne degradira druge drzavne fakultete u nasoj, kao ni susjednim zemljama. No hard feelings.koliko sam cula informacije ce biti do kraja sedmice.
[/quote]

Naravno da imaš, to niko ne spori, ipak je ovo demokratska zemlja. A što se tiče Kiseljaka i sličnih, takvi nam na kraju i državu vode... Ne sporim da ima i kvalitetnih privatnih univerziteta, tipa SSST i IUS, imaju interesantne programe, no Kiseljak, Travnik, Vitez, zajedno s kojekakvim divljim fakultetima po RS su stvarno smijurija... Lično sam se uvjerila kad sam jednoj osobi pomagala prilikom pisanja rada, mentor je bukvalno toj osobi dao materijale i rekao: "Samo prepiši, malo uobliči i prepričaj svojim riječima." I, kako, šta da ja kažem toj osobi, kad se i ona sutradan vodi da je pravnik kao i ja, a ja sam završila (kao i većina vas) na jedan znatno teži način? I na kraju ne treba ni čuditi zašto ti privatni fakulteti uživaju tako loš glas, kad je očito da se njihovi profesori nisu potrudili obrazovati kadrove koji će se sutra moći nositi sa profesionalnim izazovima, snaći u nepoznatim situacijama i kreirati legislativu u krajnjoj liniji. Znam da sam otišla off topic, ali morala sam dati komentar na veliku većinu privatnih fakulteta. :D

Foo_Fighters
Posts: 45
Joined: Wed Sep 28, 2011 5:28 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Foo_Fighters »

nazad na temu. znaci niko nema pojma kad bi mogla biti konacna lista ili kad bi mogao krenuti famozni upis a? ovo je sve tipa rekla kazala  :mrgreen: meni lici na proslu godinu, i start haman u decembru  :h055:

MissVegas
Posts: 107
Joined: Wed May 05, 2010 2:07 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by MissVegas »

Hahah nadam se da ćemo početi sa predavanjima prije decembra (početkom novembra u najboljem slučaju), jer ono lani je bila stvarno velika patnja i ne bih nikome poželjela. :S Prva predavanja smo imali tek 8. decembra ! -.-'

ady
Posts: 220
Joined: Sat Sep 26, 2009 8:49 pm

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by ady »

I imamo li povratnu informaciju o konačnoj listi?

L_a_d_y_L_a_w_
Posts: 9
Joined: Sat Sep 28, 2013 11:03 am

PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by L_a_d_y_L_a_w_ »

Da li neko od kolega zna , je li bila sjednica, sta je na kraju odlučeno?? :c053: :c053: :c053:

Post Reply

Return to “II ciklus studija”