PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

Ma polahko, ako se njima ne žuri i nama se ne žuri, kad god da počne nastava, mi studenti smo spremni da usvajamo nova znanja,...

Tanjah
Posts: 33
Joined: Mon Oct 11, 2010 9:09 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Tanjah »

[quote="Harvester_of_Sorrow"]
Rezultati ce biti 1.10.2024., a predavanja pocinju 9.9.2051...  :c053:  :kava:
[/quote]

Smijem se, smijem se, smijem se....a plakala bih......:))

Ljubicica_
Posts: 8
Joined: Thu Jan 05, 2012 5:13 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Ljubicica_ »

zaista ne razumijem kojom logikom se vodite :k837: prvo ste se bunili i zahtjevali da produze rok za prijavu ( konkurs ) a sad kao nema rezultata sta ce sa 150 studenata koji su viska, ne mogu se odreci para ???? DA KONKURS NISU PRODUZILI OVOGA NE BI BILO

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Logika zahtjeva za produzavanje roka je da studenti budu ravnopravni, jer je upis na postdiplomski studij po starom roku zavrsavao za vrijeme trajanja septembarskog roka na dodiplomskom studiju, a valjda treba pricekati da zavrse svi redovni rokovi dodiplomskog studija za ovu godinu da bi se pocelo sa upisom na postdiplomski. To nema veze za prosirenjem broja studenata koje bi trebalo da prime. Odluka da se primi veci broj studenata bi bila i da je 20, ili 50 studenata vise bilo do 15. septembra. Znaci trebalo je produziti rok do 15.oktobra, do okoncanja redovnih rokova, i primiti 150 studenata kako je i predvidjeno.

@Tanjah
Bas tako...:)

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by azrita »

[quote="Ljubicica_"]
zaista ne razumijem kojom logikom se vodite :k837: prvo ste se bunili i zahtjevali da produze rok za prijavu ( konkurs ) a sad kao nema rezultata sta ce sa 150 studenata koji su viska, ne mogu se odreci para ???? DA KONKURS NISU PRODUZILI OVOGA NE BI BILO

[/quote]
U POTPUNOSTI SE SLAZEM SA KOLEGICOM!!!Ulogu neku ni ne igra kada ćemo početi sa nastavom(jer ionako su oduzili sa svime),koliko sa konacnim odgovorom da li je rijeseno pitanje DL studija i ostanka na birou studirajuci isti???

jacqueline
Posts: 18
Joined: Sun Jun 28, 2009 5:59 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by jacqueline »

ne znam vala o kakvim ravnopravnim položajima se više govori ovdje, ko se to brinuo za ravnopravnost prošle godine i za kolege koji su radi toga što su diplomirali 10-15 dana po okončanju konkursa koji se zatvorio u septembru morali čekati do ove godine da predaju dokumente?

i ovo samo na našem fakultetu ima, da ne postoji nikakva određena kvota, nikakva crta koja se podvuče i ispod koje studenti ne zadovoljavaju određene kriterije. ne, nego se mora primiti svako ko je prolazio pokraj fakulteta i odlučio da preda dokumente za master. ma dajte molim vas. ovaj master postaje najobičnija lakrdija. i apsolutna je sramota da školska godina počne u decembru. da se ne lažemo - ako i počne.

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

Dijelim mišljenje kolegice jacqueline, o ovome sam prije govorio, pa su me administratori
kažnjavali brisanjem mojih postova, a evo opet ponavljam, fakultet je fakultativan i ne moraju ga svi završiti, a posebno upisati master studij. Ovdje se samo priča mora ovo mora ono, ja sam da se povuče debela linija na 150 studenata ni jedan više ne smije biti
upisan, makar se to i o meni radilo. I treba uvesti da studenti koji imaju prosjek manji od 8.5 nemaju šta raditi na postdiplomskom studiju, ljutili se vi ili ne, kao i uvođenje prijemnog ispita i posebnog intervjua za upis.

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

Cuj da prosjek bude 8.5 (vjerovatno je tvoj toliki). Prijemni ispit treba da bude uveden pri upisu prvog ciklusa, a ne na masteru. Svako ko je zavrsio fakultet ima pravo da nastavi dalje, a taj vas prosjek NIJE NIKAKVO MJERILO ZNANJA - pogotovo ne na nasem fakultetu, ako se uzme u obzir da kod nas NE POSTOJI KRITERIJ OCJENJIVANJA. Imam tu cast da poznajem izvrsne kolege koje jako dobro barataju materijom i raspolazu sirokim spektrom znanja, a nisu imali neke previsoke ocjene. I sta sad? Njima se treba uskratiti pravo da pohadjaju master? Niposto se ne slazem. Svima se treba pruziti jednaka sansa,posebno ako je neko zavrsio 4 godine fakulteta. a ovaj ''bolonja master'' nikako ne treba izjednacavati sa nekadasnjim magistrerijem - jer se radi o dva sasvim razlicita pojma. Velika greska je ucinjena sto su ga uvodili - trebali smo nakon 4 godine imati titulu diplomiranog pravnika i mnogi ga ne bi ni upisivali.
A ovo za broj studenata- slazem se. Ali ne brinite, njima je najvaznije da se uzmu pare, da je njima stalo do nekog kriterijuma vjerujte ne bi oni ovoliko odugovlacili.

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by reuf »

Sta se ljudi zamarate brojem studenata, zasto vodite brigu o stvarima koje vas se ne ticu? Pusti ljude nek studiraju, ko zeli bujrum! Na nasem fakultetu nema nikakvih pravila, ocjenjivanje je presmijesno, i vi sad pricate o nekim kriterijima i glupostima na master studiju... Uredu, uvesti objektivne kriterije, pismene ispite, skale ocjenjivanja, najaviti na pocetku prvog ciklusa studentima da ce im za upis u drugi biti potreban prosjek...itd...pa tek onda pricati neke price o prosjecima. Ovako je to smijesno. Eto vi se nasli uvrijedjeni sto ce upisat vise studenata master...svasta...

Ako nemate sta pametno reci da pomognete nekome, bolje i nemojte...

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by SABINI »

I ja se slazem da bi se trebala podvuci crta i da 150 bude maksimalan broj za upis na postdiplomski studij(iako je nemoguće).Sto se tice prosjeka ocjena,to vise nije relevantno-jer upravo to je najveci problem ove godine.Studenti sa visokim prosjekom ocjena s privatnih fakulteta su predali papire za master,a svo dobro znaju da je 10-ka s privatnog,kao 6-ca na drzavnom.Ali po tom pitanju niko nista ne moze,jedini nacin rjesavanja ovog problema je da se poveca broj-tako da zmjesto 150 magistranat-bude 200-300.Zalostan je nas sistem obrazovanja!!!!!

Post Reply

Return to “II ciklus studija”