PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Zena Macka
Posts: 7
Joined: Wed Dec 14, 2011 6:42 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Zena Macka »

Ovako zvao sam u petak fax i rekli su mi da su poslali dopis ministarstvu da nas sve prime a kad ce oni odg.moze bit i za 7 dana i da do tad sve cekamo a kaze i moze bit jos punooo vise da se produzi rok i ihihihi,al to u biti nije do nje vec ona samo prenosi sta su njoj rekli.Maaa najbolje da mi novinare dovedemo i izbacit ce rezultate kolko je dan!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ovo je prevrsilo svaku mjeru!!!!!!!!!!!!

Ja se licno nisa prijav na biro.Izvadio sam sve ono sto treba u opstini i ona teta sto radi u opstini fino me pitala gdje idem sad s radnom knjizicom na biro il u radni odnos i upozorila me da od onoga dana od kad smo dip.imamo 90dana da se prijavimo na biro.Ja licno cekam da vidim sta ce bit za master.Jer biro sluzi za 2stvari zdravstveno i da nam oni nadu posao.Ovo drugo cisto sumnjam da ikad pozovu ljudi cekaju po 20god.i nista s biroa tako da mi on i ne treba a bitno mi je preko cega cu bit osiguran ako se razbolim nesto.Ako budem prim na fax i dl je svakako redovan tako da preko faxa bit cu osiguran i lijecit se!
Al sta ako zakasnim pa izgubim pravo i na biro i vamo me ne prime a sve zbog mastera.A kad sam otis na biro dali mi papir da napisem izjavu da se odricem daljeg skolovanja i fino mi teta rekla izvrsit ce provjeru i ko bude redovan na faxu i istovremeno na birou novcano ce odgovarati i bit skinut sa biroa.

amilaT.
Posts: 5
Joined: Wed Jun 02, 2010 5:50 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by amilaT. »

Kolega, prijavljivanje na biro nakon zavrsenog fakultata je veoma bitno, i to je prva stvar koju ce vecina studenata uraditi odmah po dobijanju dipl.ili uvjerenja.. biro vas definitivno nece zaposliti, ali na vecini konkursa za posao ce vam traziti uvjerenje da ste na birou, posebno konkursi za pripravnike ili volontere.. Iz licnog iskustva vam govorim, dipl.sam u martu i javila se na oko 15 konkursa do sada, na svakom su mi kao jedan od uslova trazili uvjerenje sa biroa, zato ako planirate traziti posao, to bi trebali uraditi.. bas zbog toga i ne zelimo da nam DL izjednace sa redovnim ( sto mozete vidjeti u predhodnim komentarima čl.) jer bi to znacilo da se moramo odjaviti sa biroa i problem u zaposljavanju..
Last edited by amilaT. on Sun Nov 11, 2012 2:30 pm, edited 1 time in total.

Lucky Strike
Posts: 498
Joined: Sat Feb 21, 2009 11:18 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Lucky Strike »

[quote="Zena Macka"]

izgubim pravo i na biro i vamo me ne prime a sve zbog mastera.A kad sam otis na biro dali mi papir da napisem izjavu da se odricem daljeg skolovanja i fino mi teta rekla izvrsit ce provjeru i ko bude redovan na faxu i istovremeno na birou novcano ce odgovarati i bit skinut sa biroa.
[/quote]Trebala si se prijaviti, pa ako te prime na master, odjaviš se sa biroa. Na izjavi koju si potpisala, piše da si svaku promjenu dužna prijaviti birou u roku od 3 dana, a jedna takva promjena jeste redovno studiranje. Sad da li će biro provjeravati da li neko studira kao redovan student, to ne znam. Ono što znam da su sve prošle generacije bez problema bile prijavljene na biro i tražile posao, a neki od njih su čak i bili redovni na masteru.
Last edited by Lucky Strike on Sun Nov 11, 2012 2:30 pm, edited 1 time in total.

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by SABINI »

sta je sa rezultatima ??? :w947:

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

Ja stvarno ne znam kako se misli izvesti nastava ove i slijedeće godine kada nastava počinje tek 3. decembra, prisustvovat ćemo
na dva-tri predavanja i odmah na ispit,... Ne znam stvarno šta se ovoliko čeka na saglasnost ministarstva, zar oni ne znaju djelovati po hitnom postupku, zar ne postoji tehnička vlada itd. Jedino rješenje svih problema je da fakulteti postanu samo organizacijake jedinice u sastavu Univerziteta i da poštuju odluke Univerziteta, pa tako i o početku nastave, a ne ko sad da svaki fakultet ima svoje Upravne odbore i donose zasebne odluke koje nisu u skladu sa Univerzitetskim. Treba raditi na jednoobraznosti visokog školstva, pa će i studenti biti zadovoljniji. Kako god Pravni fakultet dobio je bod minus, pogotovo je taj minus deblji ako se uzme u obzir prefiks "pravni".

mina**
Posts: 220
Joined: Thu Apr 15, 2010 12:17 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mina** »

danas mi je gospodja na birou rekla da se i dl i samofinansirajuci smatra redovnim studiranjem i da ukoliko zelimo upisati 5.g ne mozemo na biro.. eto toliko o dl-u

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

I meni su isto rekli :( Dakle, nema druge nego zahtijevati da nam se vrati vanredni studij.

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

[quote="mleon88"]
Ja stvarno ne znam kako se misli izvesti nastava ove i slijedeće godine kada nastava počinje tek 3. decembra, prisustvovat ćemo
na dva-tri predavanja i odmah na ispit,... Ne znam stvarno šta se ovoliko čeka na saglasnost ministarstva, zar oni ne znaju djelovati po hitnom postupku, zar ne postoji tehnička vlada itd. Jedino rješenje svih problema je da fakulteti postanu samo organizacijake jedinice u sastavu Univerziteta i da poštuju odluke Univerziteta, pa tako i o početku nastave, a ne ko sad da svaki fakultet ima svoje Upravne odbore i donose zasebne odluke koje nisu u skladu sa Univerzitetskim. Treba raditi na jednoobraznosti visokog školstva, pa će i studenti biti zadovoljniji. Kako god Pravni fakultet dobio je bod minus, pogotovo je taj minus deblji ako se uzme u obzir prefiks "pravni".

[/quote]

Oni su poslali dopis ministarstvu iskljucivo  bi ovi odobrili da broj studenata bude veci od predvidjenih 150. Uzimajuci u obzir da je se prijavilo 295 studenata(dakle skoro duplo vise), sracunajte sami koliko bi oni bili na gubitku kad bi ovih 145 otpalo (145 x 1000 km- 145 000 - pozamasna suma, zar ne? ) Nema veze taj dopis sa mogucim rjesenjima oko nacina studiranja i sa nasim problemom prijave na birou - to njih ne zanima.Jedini razlog sto se ovoliko kasni je taj sto ne znaju sta ce sa ostatkom studenata(zbog novca, naravno - inace bi itekako znali).  A ovo prolongiranje pocetka nastave do 3.12 je krajnje neozbiljno i smijesno i samo govori o njihovoj losoj organizaciji.
Last edited by pravnik_123 on Tue Nov 13, 2012 5:56 pm, edited 1 time in total.

Tara
Posts: 17
Joined: Fri Apr 15, 2011 11:04 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Tara »

Ima li kakvih vijesti?

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Ja sam juce bio na faxu. Nigdje nista novo. Samo sto sam na vratima gospodje Danice vidio da je napravljen prozorcic kao za salter (ako nije vec tu bio) i cini mi se da su lakirana vrata. :P :D

Post Reply

Return to “II ciklus studija”