PFTZ: Evropsko pravo

Još malo pa diploma...
Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by Nefertiti »

Treba otvoriti posebnu temu za komentiranje kolegica iz prvog reda ili kolega iz zadnjeg reda. Pored toga, Juso i ti oko njega vole iznijeti svoje misljenje ali zato ne vole saslusati tudje, i cesto im je tudje misljenje smijesno, pogotovo ako je rijec o kolegici (zeni) onda se po njima nemas pravo ni javiti. Barem se toliko sjecam sa vjezbi iz krivicnog prava na drugoj godini. Ali eto, nista to nije tema ovog podforuma. Evropsko pravo nije lagano, ali nije ni tolika nauka da je opravdano postalo nemoguce poloziti. A koliko je profesor azuran vidi se po tome sto je dva roka zaredom dao isti test. Identican.

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Evropsko pravo

Post by nigga »

[quote="veliki_vezir"]

Nije bit da li će nas neko vodit.Svaki student treba da sam sebe vodi i nebi trebo gledat ni u prvi red ni u zadnji.Ja ovdje govorim o principu jednakosti.Imamo 2 predmeta koji su teški,gotovo nemogući za položit.To su radno i evropsko.Medjutim,svi smo jednaki.Svima je teško i onim u prvoj i onim u zadnjoj klupi.Isto tako,imamo predmete kao što je npr.krivično procesno koje je relativno lagano i svi gotov uče iz skripte.Ali,i tu smo svi jednaki.Medjutim,bilo je od prve godine a i na trećoj ima,predmeta koje "masonska loža"ekspresno položi i pokupi devetke i desetke a ostali studenti ni do 6.Naravno,treba vrednovat i dolaske,aktivnosti,seminarske ali,imai u "masonima"ljudi koji se redje pojavljuju na faxu a ima ljudi koji dolaze,uče,aktivni su na predavanjima ali 8 je plafon.Kada koji put kolega odete na predavanja vidite koji studenti razmišljaju i imaju znanje a koji nabadaju.Ja kao samotnjak kad posmatram sa strane vidim da je najjača ekipa koja se može nosit rame uz rame sa "masonima" ona grupica oko onog Juse i njegovih jarana.Ljudi uvijek imaju i znanje i ispravno mišljenje i iznose ga javno bez imalo treme.Takodjer,imaju 2,3 kolegice sa strane koje sam primjetio,kolega Dino za kojeg se može svašta reći ali čovjek se trudi i ima znanje ali njegov prosjek je za mene iznenadjenje kad sam čuo.Svesu to ljudi kojima ja ni imena čak nisam zapamtio za razliku od većine u prvom redu koja zamuckuje i klima glavom.
[/quote]

i mene moj vezir zanimaju te devetke i desetke loze,nisam azuran na predavanjima mada znam da je to najtisi i obicno pomazuci dio teatra,skoro da imaju status asistenta zbog odnosa sa prof  :a106: sve mi se cini da su pismeni ispiti na principu dogovora sa asistentom mada ne smijem da sumnjam nesto sad podlo :woohoo:

al takva je igra,nije samo znanje i ne moze me niko uvjerit da je,ja se nadam za srecu samo,da prof (acc) uvijek pregladaju rad,a drugog nek i pusti na treptanje okaa,trud,uvaljivanje,nacionalni lobi i valja postovat i njihov metod pogotovo kroz sumnju iznesen,mada..  :h035: :dunno: :h035: :h035: :mrgreen:

Dovoljan je jedan ogromni citat u postu da se isti ne razvlače preko cijele stranice.
Last edited by nigga on Wed Feb 24, 2010 11:05 pm, edited 1 time in total.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Evropsko pravo

Post by veliki_vezir »

[quote="Nefertiti"]
Treba otvoriti posebnu temu za komentiranje kolegica iz prvog reda ili kolega iz zadnjeg reda. Pored toga, Juso i ti oko njega vole iznijeti svoje misljenje ali zato ne vole saslusati tudje, i cesto im je tudje misljenje smijesno, pogotovo ako je rijec o kolegici (zeni) onda se po njima nemas pravo ni javiti. Barem se toliko sjecam sa vjezbi iz krivicnog prava na drugoj godini. Ali eto, nista to nije tema ovog podforuma. Evropsko pravo nije lagano, ali nije ni tolika nauka da je opravdano postalo nemoguce poloziti. A koliko je profesor azuran vidi se po tome sto je dva roka zaredom dao isti test. Identican.
[/quote]

Naveo sam taj primjer mada ja nisam nikad simpatiso tog kolegu a pogotovo te njegove jarane frajerčiće.Ali,želim reći kolegi koji spominje zadnji red.Da li u zadnji red spadaju Dino,Juso i njegova klapa,Damira,Vesna i Sanja,Semir Dujić ili Dukić ili nešto tako,kolegica Ena ili Ana,Lejla Čabrić,onda ona Jasmina i još par kojim ni imena nisam zapamtio.to su kolege koji su većinom redovni,bez uvlačenja,ljudi koji pričaju pametno i bez zamuckivanja.Niti sam tu da ih reklamiram niti da napadam a tako isto i ove "masone".Vjerovatno i medju obnavljačima ima ljudi koji su inteligentni i pametni a možda obnavljaju iz razloga što nemaju novca ili imaju drugih problema.Ja sam za to da ispit može biti težak,lagan ili nešto izmedju.Ali svima da bude jednako i zato stajem na stranu profesora Rizvanovića.Jednak kriterij za sve a onda koje najbolji nek se pokaže.Ovako,ja moram prozivat "masone" jer oni imaju prosjek 9,6;9,7;9,8 i čistu prethodnu godinu a na predavanjima,vježbama,tribinama i sličnim stvarima vidiš da su neki ljudi sa 8 ili prosjekom oko 9 koji imaju i ispita sa druge mnogo jači i konkretniji.Meni je to mnogo važnije mjerilo od indexa jer će se sutra ti ljudi (masoni) pozivat na "prirodno pravo" ispred nas jer imaju prosjek i slične gluposti.Protiv reklamiranja i uvlačenja.Bio sam se obradovao kad sam završio srednju jer sam mislio da takvih idiotarija nema na faxu ali,očitosam se zafrko.

Mery
Posts: 243
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:33 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by Mery »

ja se slazem s time da nas profesor sve jednako tretira, ali isto tako nema objasnjenja za toliko "veliku" prolaznost na predmetu za koji je on sam rekao da je relativno lagan za savladati... :S
ja stvarno ne znam vise iz cega da ucim... ucila sam i iz knjige i iz nekih skripti, al ocito da jos nisam "utrefila" ono sto on trazi da se odgovori...
:U
ovo je jedan od predmeta za koje sam ja bila skoro 100% sigurna da cu ploziti u ovom roku, jer sam bila "zagrijana" za njega i ucila sam ga... s jednom vecom dozom entuzijazma... zbog nacina na koji je profesor drzao svoja predavanja...
ne znam sta vise da radim...
smatram da sam gradivo dovoljno dobro savladala pa makar za tu neku prolaznu ocjenu... mada znam za mnogo vise, ali sad bih bila zadovoljna sa bilo kojom ocjenom samo da se rijesim ovog evropskog...
a ne znam kako cu sad za evropsko II... kako da se prihvatim to da ucim kad sad nemam nikakve volje vise da ucim ovaj predmet... :(

za sad je evropsko=april...

pa vljda rijesim ga do kraja godine :P

nek nam je Bog na pomoci...
pa da polozimo svi ovo evropsko...
pa makar i ovako kako je krenulo... neka svaki rok polozi po 40-ak studenata i valjda se svi izredamo do kraja godine.... (H)

JohnDoe
Posts: 135
Joined: Wed Jul 01, 2009 4:53 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by JohnDoe »

cuj masoni hahahah smijesno do bola al haj..

mislim halo ba nismo u srednjoj da ove djecije furke igramo
iskreno ako neko zeli da ganja prosjek nek ganja, ja licno postujem kolege i kolegice koje se trude i koji su redovni i sta ti ja znam, al isto tako znam da kad dobijes pos'o u normalnoj firmi (bez stela i tih folova) ti ako ne znas da radis svoj pos'o mislim da imas prosjek 80 nema ti pomoci od otkaza...tako da manite se suplje price ba, neko voli cijeli dan sjedit na faxu pa kuci ucit a neko voli malo smugnut na kaficu sa faxa pa onda posle ucit .

a sto se tice obnavljaca...nikad nemojte cijenit knjigu po koricama ljudi sta vam je.

Cuj "Vjerovatno i medju obnavljačima ima ljudi koji su inteligentni i pametni..." zalosna izjava al bas bas ...

Lillith
Posts: 211
Joined: Sun Nov 15, 2009 1:16 am

Odg: Evropsko pravo

Post by Lillith »

[quote="JohnDoe"]
cuj masoni hahahah smijesno do bola al haj..

mislim halo ba nismo u srednjoj da ove djecije furke igramo
iskreno ako neko zeli da ganja prosjek nek ganja, ja licno postujem kolege i kolegice koje se trude i koji su redovni i sta ti ja znam, al isto tako znam da kad dobijes pos'o u normalnoj firmi (bez stela i tih folova) ti ako ne znas da radis svoj pos'o mislim da imas prosjek 80 nema ti pomoci od otkaza...tako da manite se suplje price ba, neko voli cijeli dan sjedit na faxu pa kuci ucit a neko voli malo smugnut na kaficu sa faxa pa onda posle ucit .

a sto se tice obnavljaca...nikad nemojte cijenit knjigu po koricama ljudi sta vam je.

Cuj "Vjerovatno i medju obnavljačima ima ljudi koji su inteligentni i pametni..." zalosna izjava al bas bas ...


[/quote]

Bas, bas, bas... ....slazem se...

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Evropsko pravo

Post by Dama Pikova »

Ljudi, otišli ste od teme.  :h035:

JohnDoe
Posts: 135
Joined: Wed Jul 01, 2009 4:53 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by JohnDoe »

wow kolega bas divno zrelo razmisljanje ...  :d045:

PFtuzla
Posts: 125
Joined: Sun Dec 13, 2009 2:30 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by PFtuzla »

sve buduci pravnici hahahahaha  :tassa:

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Evropsko pravo

Post by nigga »

april  :o293: da se vratimo na temu  :mrgreen:

Post Reply

Return to “Treća godina”