PFTZ: Evropsko pravo

Još malo pa diploma...
tratincica
Posts: 54
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:21 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by tratincica »

slazem se s kolegicom ovo je sramota sto sutimo....zna li ko da li se moze odgovarati ako si pao???

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by Nefertiti »

Treba ga zamoliti da se odgovara usmeno, vecina kolega tvrdi da je mnogo bolji prilikom usmenog ispita, ako sada ne dozvoli barem da u aprilu dadne usmeni ispit umjesto pismenog, pa ko zna zna, a nije neka nauka da budem iskrena!

Dino
Posts: 270
Joined: Wed Sep 23, 2009 5:54 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by Dino »

Profesor dopusta da se odgovara usmeno,tako da je potrebno najaviti se prije pocetka ispita i zamoliti ga da Vas pita. Tako mi je rekla kolegica i kolega sa 4 godine i  rekli su da pita nekada za vrijeme trajanja ispita a nekada poslije ispita i tvrde da je lakse tako poloziti. A ako si pao mislim da ne mozes izaci na usmeni.Al opet potrebno je dobro nauciti :D

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by Nefertiti »

Jedino iz evropskog imam traume, nadam se da ce drugi dio ispitivati sve usmeno, nadam se!

tratincica
Posts: 54
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:21 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by tratincica »

[quote="Nefertiti"]
Treba ga zamoliti da se odgovara usmeno, vecina kolega tvrdi da je mnogo bolji prilikom usmenog ispita, ako sada ne dozvoli barem da u aprilu dadne usmeni ispit umjesto pismenog, pa ko zna zna, a nije neka nauka da budem iskrena!
[/quote]
ma kakva nauka...kamara zahtjevnijih predmeta....a ne,mora on nesto filozofirat:( :h035:

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Evropsko pravo

Post by veliki_vezir »

Ja mislim da je profesor super.Možda je stao na žulj "masonskoj loži" jer ima nekoliko samoproglašenih sveznalica koji polože ispit i prolaznost bude 10,11 studenata ali pošto su oni položili zahvaljujući uvlačenjima u neku stvar onda oni nama sole pamet kako je sve OK,ko je nama kriv što mi ništa ne učimo,ovo,ono.Medjutim,kad profesor Edin obori "masonsku ložu" ili da eventualno šesticu jednom ili dvoje "masona" iz prvog i drugog reda onda je to skandal mada je prošlo 24 ili sada preko 40 studenata.Na kraju ovog komentara moram reći još dvije stvari.Prva,nisam izlazio na evropsko tako niti sam položio niti pao i ovo pričam realno,gledajući vas sa strane kako držite skripticu od 14 strana i onda se žalite a ovamo na svakom koraku napadate kolege koji reklamiraju učenje iz skripte.Druga stvar,pogledajte na drugim fakultetima i zaključite da su najteži ispiti na trećoj obligacije i pravo eu ili kako se već zove od fakulteta do fakulteta.Medjutim,kod nas je to finansijsko što je presedan u izučavanju pravnih nauka.

NAPOMENA:Ovo sam se "natropo" ovim kolegama pametnjakovićima i "masonima" iz prvog reda.

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by Nefertiti »

Ne znam koliko je pravedno i korektno oboriti toliko ljudi i ne dati rad na uvid, pa nema veze neka 150 studenata ne polozi. Pravo EU jeste bitno ali je i u skripti i u knjizi komitet regija isto savjetodavno tijelo, barem se nadam da jeste. Nemam mnogo iskustva sa polaganjem putem skripti ali sam do sada vidjela da kolege svaki predmet ako nauce iz skripte poloze, pa 6-6, uglavnom osnove ako znas ne mozes pasti, pa makar to bilo i Evropsko pravo, a mnoge kolege znaju osnove i ne mogu poloziti. Pogledaj RSP, kojom logikom je to tezak predmet. Zakon o radu ima svega 20str, zakon mogu nauciti napamet a knjiga manje vise u smislu "pricam ti pricu" i opet ljudi masovno prenose i na usmenom ispitu od pridoslih bude 90% apsolvenata. Ocigledno nas fakultet gaji neku novu generaciju "teskih i bitnih" predmeta, a medju njima su uvrsteni u novije doba i politicki sistemi.
Last edited by Nefertiti on Wed Feb 24, 2010 4:38 pm, edited 1 time in total.

PFtuzla
Posts: 125
Joined: Sun Dec 13, 2009 2:30 pm

Odg: Evropsko pravo

Post by PFtuzla »

Ima li iko knjigu iz evropskog????
Veliki vezir,mozda ti???

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Evropsko pravo

Post by nigga »

vezir kralju,  :D
slozenu temu iznosis jer pokazujes masonski (prvi red) kao krajnost,a ja ti mogu pridodati i drugu sukobljenu krajnost,zadnji red  :uzdise:
a svaka ta krajnost pati od necega,prvi od naglasavanja prof da su,ko bi reko,tu na ispitu,da polazu drugi put za vecu ocjenu,a drugi samo od mrskog pogleda ka toj 'naprednoj' manjini koja uci,stvarno uci,cak i iz knjiga  :p031:

ja ako mrzim skripte,mrzim ih i zbog prof i studenata koji takav smisao daju predmetu,jer je meni ovo bas bio zanimljiv predmet kad sam cuo literaturu i neko uvodno predavanje,al prof je kriv i za skipte i pad i sto ja necu ucit iz knjige sad  :tuga:

ja bih radije da nas vodi ta mala skupina 'pametnjakovica' koja je vec dobra sa prof,iako ce i ona paziti na svoj interes,nego skupina obnavljaca vodjena svojim interesom  :f045:

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Evropsko pravo

Post by veliki_vezir »

[quote="nigga"]
vezir kralju,  :D
slozenu temu iznosis jer pokazujes masonski (prvi red) kao krajnost,a ja ti mogu pridodati i drugu sukobljenu krajnost,zadnji red  :uzdise:
a svaka ta krajnost pati od necega,prvi od naglasavanja prof da su,ko bi reko,tu na ispitu,da polazu drugi put za vecu ocjenu,a drugi samo od mrskog pogleda ka toj 'naprednoj' manjini koja uci,stvarno uci,cak i iz knjiga  :p031:

ja ako mrzim skripte,mrzim ih i zbog prof i studenata koji takav smisao daju predmetu,jer je meni ovo bas bio zanimljiv predmet kad sam cuo literaturu i neko uvodno predavanje,al prof je kriv i za skipte i pad i sto ja necu ucit iz knjige sad  :tuga:

ja bih radije da nas vodi ta mala skupina 'pametnjakovica' koja je vec dobra sa prof,iako ce i ona paziti na svoj interes,nego skupina obnavljaca vodjena svojim interesom  :f045:


[/quote]

Nije bit da li će nas neko vodit.Svaki student treba da sam sebe vodi i nebi trebo gledat ni u prvi red ni u zadnji.Ja ovdje govorim o principu jednakosti.Imamo 2 predmeta koji su teški,gotovo nemogući za položit.To su radno i evropsko.Medjutim,svi smo jednaki.Svima je teško i onim u prvoj i onim u zadnjoj klupi.Isto tako,imamo predmete kao što je npr.krivično procesno koje je relativno lagano i svi gotov uče iz skripte.Ali,i tu smo svi jednaki.Medjutim,bilo je od prve godine a i na trećoj ima,predmeta koje "masonska loža"ekspresno položi i pokupi devetke i desetke a ostali studenti ni do 6.Naravno,treba vrednovat i dolaske,aktivnosti,seminarske ali,imai u "masonima"ljudi koji se redje pojavljuju na faxu a ima ljudi koji dolaze,uče,aktivni su na predavanjima ali 8 je plafon.Kada koji put kolega odete na predavanja vidite koji studenti razmišljaju i imaju znanje a koji nabadaju.Ja kao samotnjak kad posmatram sa strane vidim da je najjača ekipa koja se može nosit rame uz rame sa "masonima" ona grupica oko onog Juse i njegovih jarana.Ljudi uvijek imaju i znanje i ispravno mišljenje i iznose ga javno bez imalo treme.Takodjer,imaju 2,3 kolegice sa strane koje sam primjetio,kolega Dino za kojeg se može svašta reći ali čovjek se trudi i ima znanje ali njegov prosjek je za mene iznenadjenje kad sam čuo.Svesu to ljudi kojima ja ni imena čak nisam zapamtio za razliku od većine u prvom redu koja zamuckuje i klima glavom.

Post Reply

Return to “Treća godina”