PFTZ: Radno i socijalno pravo

Još malo pa diploma...
Alma_89
Posts: 9
Joined: Sun Jun 27, 2010 5:16 pm

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by Alma_89 »

E ljudi jel ko izlazio na pismeni ispit iz socijalnog a da je ucio iz ove skripte s foruma? Jel to dovoljno za prolaz?
A i mene zanima moze li se izaci na istom roku na pismeni iz radnog i socijalnog.

majaga
Posts: 29
Joined: Wed Mar 24, 2010 5:03 pm

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by majaga »

Zna li neko da li je danas bio upis ocjena za one koji su polozili test?

mexy
Posts: 12
Joined: Mon Jun 29, 2009 7:20 pm

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by mexy »

Preporucio bi svima da uce radno i pokusaju polozit pismeno u februaru kako bi imali priliku za usmeni kod prof. Dubravke Husic. Profesorica je trudna tako da ce biti jos na rokovima u februaru a poslije dolazi novi profesor. Ja sam juce izasao na usmeni i prof. je super prilikom ispitivanja. Uopce ne muci sa nekim velikim brojem potpitanja, a i koncept se moze sastaviti dok neko drugi odgovara. Ne zna se ko ce doci na Socijalno u drugom semestru ali nadajmo se da nece biti Ivo Rozic. Sretno svima.

EdinTZ
Posts: 84
Joined: Sat Aug 29, 2009 9:03 am

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by EdinTZ »

Mozes li mi molim te reci koja su ti bila pitanja, je li trazi da se opsirno prica, i da li postavlja pitanja iz prvih 150 stranica?

ado75
Posts: 52
Joined: Wed Jul 01, 2009 10:15 pm

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by ado75 »

Zna li neko kad bi mogli biti rezultati pismenog rađenog 31.01. ?

Random
Posts: 19
Joined: Mon Jan 18, 2010 3:32 pm

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by Random »

stvarno, sta je vise s tim rezultatima?! da znam hocu li u ponedeljak morat ponovo na pismeni ili ne.  :@

EdinTZ
Posts: 84
Joined: Sat Aug 29, 2009 9:03 am

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by EdinTZ »

izasli su rezultati maloprije

Lillith
Posts: 211
Joined: Sun Nov 15, 2009 1:16 am

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by Lillith »

Koja pitanja su bila sad na prvom roku iz radnog prava? Hvala :)

L€jl@
Posts: 1
Joined: Mon Oct 25, 2010 2:26 pm

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by L€jl@ »

Ovo je objavljeno u grupi na fb-u "oglasna ploca za IV godinu pravnog fakulteta"

grupa A neka od pitanja ...clanice MORa, radno pravo kao grana prava odredeno je a,b,c....moderno radno zakonodavstvo a,b,c...okolnosti koje su imale odlucujuci znacaj za razvoj Radnog prava...def rad.pr, s obzirom na subjekte kojima se regulisu prava i obaveze....vrste rada ....def kolektinog ugovora po prepruci 91...sekundarni izvoru obvezujuci i neobvezujuci..nesto je bilo iz ergologije ona def....socijani dijalog isti neka nabrajanja...3 odredbe ugovora EZ..eto toliko se za sad sjecam..uglavnom je bilo dopuni nabroji jedno je bilo da se zaokruzi u vezi sa unifikacijom , daje def imas par recenica i onda dopunis ostalo....

grupa B: karakteristiike rada,individualno evropsko pravo,participacija u uzem i sirem smislu,kolektivno pravo i sastavni dijelovi, kolektivni ugovor, definicija radnog prava s obzirom na rad kao centralni predmet proucavanja, objasni ''radni mir'', univerzalni izvori zaokruzi, primarni izvori komunitarnog prava zaokruzi, kolektivni ugovori se mogu zakljuciti na____ i ______ vrijeme, u kakvoj formi moraju biti i ukoliko istekne kolektivni ugovor,a drugacije nije odredjeno kolektivni ugovor______, integrativnost, socijalni dijalog ergologija, sloboda kretanja osoba, predmet i sadrzaj radnog prava..

Osnovne karakteristike savremenog radnog prava, moderno radno zakon. uspostavlja, kol radno pravo izucava, osiguranje socijalnog mira,konvencije se u pravilu mogu ratifikovati u cjelosti, izuzetno djelimicno a b c...
mor je u 1998 u Zenevi donio _____ a cilj joj je_____

iz grupe B..u radnopravnoj teoriji i zakonodavstvu kolek rad pravo se definise kao...a njegovi sastavni dijelovi su...definisati participaciju u uzem i sirem smislu...prava zaposlenika drzavljana drzava clanica..u primarne izvore evropskog prava spada a,b,c,...objasniti funkciju obezbedjenje radnog mira...definisati radno pravo s obzirom na rad kao centralni predmet...medjunarodni izvori radnog prava a,b,c,..induvidualno komunitarno pravo sadrzi sl pravila..nesto principi sindikata bih...u konteksu ergologije rad se posmatra...predmet i sadrzaj radnog prava..karakteristike rada su...nesto socijalni dijalog..kolektivni ugovori se zakljucuju na...vrijrme..u slucaju da u samom kol ugov nije drugacije odredjeno...(dopuni)....nesto smjernice evropskog prava...opet nesto cini mi se u zenevi 1998 god donesena a time se uredjuje...(dopuniti)...

Sretno svima u ponedjeljak :moli:

TripleJ
Posts: 566
Joined: Sat Aug 29, 2009 2:28 am

Odg: Radno i socijalno pravo

Post by TripleJ »

Ponedjeljak? Da li se to odnosi na stari sistem?

Post Reply

Return to “Treća godina”