PFTZ: Finansije i finansijsko pravo

Još malo pa diploma...
Ena Piragic
Posts: 539
Joined: Wed May 12, 2010 12:23 am

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by Ena Piragic »

Apsolvent je student koji je odslusao i ovjerio VII i VIII semestar tj. cetvrtu godinu, student koji je sada upisao cetvrtu godinu nije apsolvent odnosno nije apsolvirao sva predavanja i materiju cetvrte godine jer je tek upisao cetvrtu godinu.

pravnica1982
Posts: 65
Joined: Tue Dec 08, 2009 9:20 pm

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by pravnica1982 »

Pitati cemo ass.Anitu da li mogu i ostali izacina ispit,mada mislim da se to striktno odnosi na one koji su FIFP prenijeli u cetvrtu prije...  ako nesto saznas,javi i nama ostalima,a tako cu i ja ako budem stogod saznala od ass.  :)[quote="neda.b"]
Na oglasnoj tabli trece god pise da ima pisemni ispit 19.10. za apsolvente....zna li ko da li se to zaista odnosi na nas koji smo tek upisali cetvrtu god ili sta vec.... :h055:
[/quote]

Ena Piragic
Posts: 539
Joined: Wed May 12, 2010 12:23 am

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by Ena Piragic »

Super, ako neki zaposlenik na fakultetu potvrdi da mi tek upisani na cetvrtu godinu mozemo koristiti ove apsolventske rokove u oktobru i novembru javite ovdje na portalu da obradujemo mnoge kolege. Ionako su nam oduzeli treci septembarski rok, ovo bi bilo ispunjenje sna.

Animsaj-Dahin
Posts: 4
Joined: Tue Feb 23, 2010 12:27 pm

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by Animsaj-Dahin »

da li neko zna hoćemo mi koji smo prenijeli finansije u 4 godinu moći izlaziti na kolokvije iz ovog predmeta??

kigen_vagabundo
Posts: 13
Joined: Thu Aug 26, 2010 3:04 pm

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by kigen_vagabundo »

[quote="Ena Piragic"]
Apsolvent je student koji je odslusao i ovjerio VII i VIII semestar tj. cetvrtu godinu, student koji je sada upisao cetvrtu godinu nije apsolvent odnosno nije apsolvirao sva predavanja i materiju cetvrte godine jer je tek upisao cetvrtu godinu.
[/quote]

kolegice,imate milku jer ste kolegama objasnili termin Apsolvent.Stvarno sam tolerantan ali ovakvu glupost(da smo mi apsolventi koji smo prije mjesec krenuli na četvrtu) zadugo nisam čuo

Ena Piragic
Posts: 539
Joined: Wed May 12, 2010 12:23 am

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by Ena Piragic »

Pa dobro nije strasno to ni ne znati. Poslije sam cula od nekih kolega da postoje ljudi koji su diplomirali i magistrirali a ne znaju razliku izmedju maticnog broja i broja licne karte.  :mrgreen: Znaci u zivotu se ne treba svemu ni cuditi.

Sumnjam da ce studenti po starom sistemu moci raditi kolokvije sa bolonjcima. To do sada nisu dopustali ni iz jednog predmeta pa ne vjerujem ni da ce ass dopustiti iz FIFP.

imperia
Posts: 5
Joined: Tue May 04, 2010 2:16 pm

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by imperia »

Obavjest za sve koji se nadaju da ako su presli u 4 godinu da mogu izaći na financije koje su prenijeli iz 3 godine. Narode ne možete, nismo ni mi mogli koji smo sad apsolventi, anita i onako nikome neda mira zasto bi vama bilo bolje. Vama jedino preostaju januarski rokovi, a ja se radujem financijama 19-tog haha. Lijep pozdrav i ucite na vrijeme ovako kao ja apsolvent a ostale mi financijeII. Do diplome u januaru :))

Ena Piragic
Posts: 539
Joined: Wed May 12, 2010 12:23 am

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by Ena Piragic »

Imaju studenti valjda pravo izaci na FIFP I i II dio na januarskim rokovima i nadalje na svim redovnim rokovima koji budu i za sve ostale ispite.
Ne shvatam zasto ass Anita muci studente, sasvim je normalno prosle godine odrzavala ispite i polagao je ko je ucio.
Kolokvijalno polaganje uz bolonjce sumnjam da je moguce jer ne spajaju dva sistema.

kigen_vagabundo
Posts: 13
Joined: Thu Aug 26, 2010 3:04 pm

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by kigen_vagabundo »

[quote="imperia"]
Obavjest za sve koji se nadaju da ako su presli u 4 godinu da mogu izaći na financije koje su prenijeli iz 3 godine. Narode ne možete, nismo ni mi mogli koji smo sad apsolventi, anita i onako nikome neda mira zasto bi vama bilo bolje. Vama jedino preostaju januarski rokovi, a ja se radujem financijama 19-tog haha. Lijep pozdrav i ucite na vrijeme ovako kao ja apsolvent a ostale mi financijeII. Do diplome u januaru :))
[/quote]

Nisam baš skontao ovaj post.Prvo kažeš ne možete,pa onda u januaru imate rokove.Da neb bilo zabune,na kolokvije izlaze samo studenti bolonjci,na apsolventske rokove izlaze apsolventi a studenti četvrte godine izlaze na rokove od prvog januarsko-februarskog pa nadalje.Neka me neko ispravi ako griješim.Nema potrebe sad od asistentice pravit babarogu zato što neko krivo tumači,ovako je koliko znam na svim predmetima,jedino će nam valjda ta nova profa radnog dozvolit da izlazimo na kolokvije al je to stvar njene dobre volje
Last edited by kigen_vagabundo on Sun Nov 14, 2010 1:48 pm, edited 1 time in total.

Animsaj-Dahin
Posts: 4
Joined: Tue Feb 23, 2010 12:27 pm

Odg: Finansije i fin. pravo

Post by Animsaj-Dahin »

ja sam lično pitala asistenticu da li mi studenti sa cetvrte godine koji smo prenijeli finansije možemo izlaziti na kolokvije i ona je rekla da možemo e sad da li je ona mene pogrešno svatila odnosno moje pitanje ili se stvarno može izlazit ja sad ne znam jer sam zbunjena vašim postovima  :zamisljen:

Post Reply

Return to “Treća godina”