PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Sad ste već na pola puta...
Ena Piragic
Posts: 539
Joined: Wed May 12, 2010 12:23 am

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by Ena Piragic »

Posljednje tri stranice teme su ispunjene nagadjanjima kada ce biti rezultati.
Shvatam da ste nestrpljivi i da se ovim otezanjem krse sva prava studenata na normalno studiranje, ali se uzdrzite od praznih i suvisnih komentara. Kada rezultati budu objavljeni bit ce i ovdje javljeno!

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by sentinel »

Bio sam na jednom predavanju gdje fakultetska profesorica kaze kako se i ovdje, kao i u drugim zemljama, studenti vecinom ili iskljucivo samo onda okupljaju kada su u pitanju ispitni rokovi. Nitko se ne okuplja kada je u pitanju nesto drugo. Evo samo dva primjera za sta su studenti mogli reagirati da se promijene, a nisu:
  1. Rezultati iz Ustavnog prava, odnosno institucija, koji se cekaju toliko dugo da ce 10-ak dana pred ispit biti obznanjeno je li student mora uciti ponovno sve ili samo jedan dio za usmeni. Takodjer, nepostavljanje oglasa o kolokvijima u drugom semestru, sto je bezobrazluk.
  2. Drugi primjer je iz prve godine, a to je literatura za novokomponovani predmet Komparativni uvod u sistem gradjanskog prava. Kada profesor kaze da nema jedne knjige, nego njih osam kopiranih u jedno, od toga u tome ima i cirilice i engleskog.
Samo sto nazalost kod nas svaki student misli da ce to netko drugi za njega rijesiti ili da ce se rijesiti samo od sebe, pa nam i nastava i rezultati i literatura i rokovi ostaju onakvi kakvi nam kazu sa vrha. Studenti nam imaju robovski mentalitet. Iako nas je vise, samo se spusti glava dolje i pusti se da manjina govori sta cemo i kako cemo raditi.
:kava:

ladyX
Posts: 27
Joined: Sat Jul 24, 2010 11:48 am

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by ladyX »

izasli su rezultati  :D

mentalist
Posts: 116
Joined: Thu Mar 11, 2010 6:59 pm

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by mentalist »

Super :D Eh, sad.. jel' moze neko reci sta treba spremiti za zavrsni ispit.. msm, koja poglavlja? :)

SoMeOne
Posts: 274
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:12 am

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by SoMeOne »

ja mislim naredna 3 poglavlja,a posljednja 2 ostanu za usmeni,ali nisam 100 % sigurna ;)

ljubicica988
Posts: 46
Joined: Sat Mar 19, 2011 9:08 am

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by ljubicica988 »

za zavrsni se uce od predstavnickih tijela tj4,5,i 6 glava  :P sretno
zavrsni ispi je 25.juna a to je subota...sta vi mislite hoce li ass zlatan ostavit taj datum ili pomjerit  :zamisljen: hvala

mentalist
Posts: 116
Joined: Thu Mar 11, 2010 6:59 pm

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by mentalist »

Hvala :) A ja mislim da nece.. Nije nikad radio nesto slicno, pa ne vjerujem ni da ce ovaj put .. sretno svima :)

typhoon
Posts: 136
Joined: Mon Dec 07, 2009 12:12 pm

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by typhoon »

na usmenom pita samo zadnja dva poglavlja bez obzira da li si položio kolokvij?

ladyX
Posts: 27
Joined: Sat Jul 24, 2010 11:48 am

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by ladyX »

Treba vidjeti s ass Zlatanom da se pomjeri ispit na 27.06. (ponedjeljak), mada ce vjerovatno i biti tada jer se ustavno radilo uvijek ponedjeljkom  :moli:

ljubicica988
Posts: 46
Joined: Sat Mar 19, 2011 9:08 am

Odg: Ustavno pravo i Ustavne institucije

Post by ljubicica988 »

zna li tko od kolega da li su istinite price da ne treba uciti VI glavu(pravosudni sistemi)za pismeni sad za 25-i.hvala

Post Reply

Return to “Druga godina”