PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Sad ste već na pola puta...
odemwingie
Posts: 329
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:58 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by odemwingie »

Da napomenem  jos da  na usmenom vise prica profesor neko student i trudi se cojk stvarno da bas iz svakog izvuce prolaznu ocjenu.

Sto se tice pismenog bit ce sigurno ista pitanja ko i sa zavrsnog nije Zlaji bitan toliko pismeni koliko usmeni ispit ko sto je kolega gore napisao.POz

Dino91
Posts: 709
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:52 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by Dino91 »

Aham, ok,ok. Znaci nije toliki bauk ;). Ma dobro idem na sadrzaj knjige kad dobijem pitanja i po tome cu naci odg.,bar tako mislim da je lakse. A ako se slucajno ne bude znala oba pitanja koja izvuces to automatski padas ili ...??  Hvalaaa

odemwingie
Posts: 329
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:58 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by odemwingie »

Ma bitno je samo dobro procitati knjigu uzduz i poprijeko i nece biti problema,ponavljam svaki student dobije 5 minuta da koristi knjigu al to samo da ponovi nesto u sto nije siguran ,takodje mogu se pribiljeziti na papir osnovne stvari.Znaci ko nije naucio dzaba mu to koristenje knjige od 5 minuta npr. dobijes pitanje parlamentarna skupstina bih ne mozes ti za 5 minuta nauciti to nego mozes samo ponoviti i zabiljeziti na papir neke stvari u sto nisi bio siguran i onda odgovaras pred profesorom on vecinom prica i postavlja podpitanja i onda prelazi na drugo pitanje i upise ti ocjenu.Neki studenti odgovaraju i po 10,15 minuta al to nije nista strasno,uostalom sve ce te vidjeti :P pozz i sretno.

djolina
Posts: 39
Joined: Wed Jun 09, 2010 11:51 am

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by djolina »

Ima li neko pitanja za pismeni,da mi posalje?

odemwingie
Posts: 329
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:58 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by odemwingie »

Kolegice postavio sam ja na 59 str. pitanja sa zavrsnog ispita grupa B a za grupu A ne znam.sretno

Goddus
Posts: 2
Joined: Sun Aug 16, 2009 10:58 am

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by Goddus »

Zna li neko kakav je prof. Zlatan na usmenom iz Ustavnog prava? Imal da neku lekciju posebno potencira da se zna?

Čuo sam da je JAKO korektan i da baš želi da student položi, ali eto čisto da opet pitam. :)

Dino91
Posts: 709
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:52 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by Dino91 »

Profesor je suuper na usmenom, bar je bio. ;) Pa zna se sta vecinom pita Sud BiH,FBiH,RS,Vijece ministara,zastita vitalnih nacionalnih interesa,lokalna samouprava itd. Ne bi ni sada trebalo biti problema ... Sretno!

ROCHER
Posts: 12
Joined: Fri Feb 05, 2010 3:19 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by ROCHER »

Da li ce se usmeni iz Ustavnog prava odrzati 8,9 i 10? pozz

amila_noah
Posts: 2
Joined: Mon May 18, 2015 12:59 pm

PFTZ: Ustavno pravo i ustavne institucije

Post by amila_noah »

Da li neko prodaje knjigu Ustavno pravo,Kasima Trnke, 2006?  :D

Post Reply

Return to “Druga godina”