PFTZ: II godina | Opća diskusija

Sad ste već na pola puta...
sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

[quote="torg"]
Evo konacno sam ocistio prvu godinu pa se mogu prebaciti na forum za drugu god.  :d055:, htio bi da pitam u vezi predmeta na drugoj godini koji je onako po misljenju vecine najtezi recimo u rangu rimskog prava na prvoj godini.
[/quote]
Ustavno pravo.
Ali ostaje da se vidi kakvi ce predmeti biti sada na drugoj i koji ce sve biti - sta cu ubaciti, izbaciti, dobaciti i nabaciti.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by otpravnik »

moze li mi ko reci koliko ima ukupno predmeta na II god. i koji su izborni? hvala  :f040:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

[quote="otpravnik"]
moze li mi ko reci koliko ima ukupno predmeta na II god. i koji su izborni? hvala  :f040:
[/quote]
Moze. Ali i to sto ti taj netko moze reci je koji su predmeti po starom sistemu i koliko ih ima. Ostaje samo da se vidi kako ce biti po novom. Uskoro ce valjda izaci raspored predavanja.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by otpravnik »

[quote="sentinel"]
[quote="otpravnik"]
moze li mi ko reci koliko ima ukupno predmeta na II god. i koji su izborni? hvala  :f040:
[/quote]
Moze. Ali i to sto ti taj netko moze reci je koji su predmeti po starom sistemu i koliko ih ima. Ostaje samo da se vidi kako ce biti po novom. Uskoro ce valjda izaci raspored predavanja.
[/quote]

hvala....

torg
Posts: 95
Joined: Tue Sep 29, 2009 2:41 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by torg »

[quote="sentinel"]
[quote="torg"]
Evo konacno sam ocistio prvu godinu pa se mogu prebaciti na forum za drugu god.  :d055:, htio bi da pitam u vezi predmeta na drugoj godini koji je onako po misljenju vecine najtezi recimo u rangu rimskog prava na prvoj godini.
[/quote]
Ustavno pravo.
Ali ostaje da se vidi kakvi ce predmeti biti sada na drugoj i koji ce sve biti - sta cu ubaciti, izbaciti, dobaciti i nabaciti.
[/quote] Pa dobro ustavno ce sigurno biti sada je samo pitanje da li ce to biti jednosemestralni predmet ili ce biti podijeljen na dva semestra

biljana
Posts: 11
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:02 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by biljana »

da li neko zna hoce li po novom sistemu bit Ustavno I i II ili ce to bit jednosemestralni ispit-kosto su uradili s Rimom?

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

[quote="biljana"]
da li neko zna hoce li po novom sistemu bit Ustavno I i II ili ce to bit jednosemestralni ispit-kosto su uradili s Rimom?
[/quote]
Kolegice, kako su svi predmeti po novom planu i programu jednosemestralni, a ne dvosemestralni, tako ni Ustavno pravo nece biti iznimka.
Sto se knjiga tice, kolege sa druge i visih godina Vam mogu reci koje su koristili, sto ne znaci da ce po novom planu i programu biti iste te knjige. Mada vjerojatno hoce, ali ipak je bolje da to cujete od profesora.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by veliki_vezir »

[quote="sentinel"]
[quote="biljana"]
da li neko zna hoce li po novom sistemu bit Ustavno I i II ili ce to bit jednosemestralni ispit-kosto su uradili s Rimom?
[/quote]
Kolegice, kako su svi predmeti po novom planu i programu jednosemestralni, a ne dvosemestralni, tako ni Ustavno pravo nece biti iznimka.
Sto se knjiga tice, kolege sa druge i visih godina Vam mogu reci koje su koristili, sto ne znaci da ce po novom planu i programu biti iste te knjige. Mada vjerojatno hoce, ali ipak je bolje da to cujete od profesora.
[/quote]

Možda i bude dvosemestralan pošto ovi naši kopiraju Sarajevo.U Sarajevu je krivično i ustavno dvosemestralno ali i porodično i gradjansko su isto tako jer je kod nas porodično I u njih bračno a porodično II roditeljsko i starateljsko.Isto tako kod nas je gradjansko prvo I a kod njih uvod u gradj.pravo.Kod nas gradjansko pravo II a kod njih stvarno pravo.Ako budu kopirali njihov sistem onda će to većinom ostat isto sve.Samo vam se možda promijeni krivično pošto se sada i zakon mijenja

Amilla
Posts: 45
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:43 pm

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by Amilla »

hmm s obzirom da sam druga godina i posto cu je obnoviti,moze li mi ko reci kolika je razlika predmeta iz prve godine,mislim koji su predmeti novi bili po bolonji koje cu ja morati poloziti???ako ko zna neka mi molim vas odgovori...hvala;)

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: II godina | Opća diskusija

Post by veliki_vezir »

[quote="Amilla"]
hmm s obzirom da sam druga godina i posto cu je obnoviti,moze li mi ko reci kolika je razlika predmeta iz prve godine,mislim koji su predmeti novi bili po bolonji koje cu ja morati poloziti???ako ko zna neka mi molim vas odgovori...hvala;)
[/quote]

hmmmm,i ja ću vjerovatno obnoviti drugu pa sam se već raspitivao.Imamo 2 ispita sa univerziteta tipa italijanskog i ovih sportova što smo imali na drugoj i imamo Komparativni uvod u sistem gradjanskog prava kod Mutapčića.Vjerovatno će biti još i na drugoj al to niko nezna sad

Post Reply

Return to “Druga godina”