PFTZ: Oratorstvo

Sad ste već na pola puta...
ella26
Posts: 51
Joined: Sat Sep 12, 2009 11:17 pm

Odg: Oratorstvo

Post by ella26 »

[quote="sentinel"]
Ukocesnost zbog toga sto covjek ocekuje da galamimo zajedno sa njim kao vid vjezbe - AAAAAAAAAAAA, aaaaaaaaaaaaaa, AAAAaaaa... Nismo mi glumci!
[/quote]

:cheer: heheh,,ja sam se nasmijala na to što si napisao,,baš je smiješno,,, mislim,," pjevanje " ,,i kada je rekao : " napravi se mala rupica kroz koju onda struji vazduh ",svakako simpatično je bilo ;) :ples:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Oratorstvo

Post by sentinel »

[quote="ella26"]
:cheer: heheh,,ja sam se nasmijala na to što si napisao,,baš je smiješno,,, mislim,," pjevanje " ,,i kada je rekao : " napravi se mala rupica kroz koju onda struji vazduh ",svakako simpatično je bilo ;) :ples:
[/quote]
Smijao sam se i ja na njegovu predstavu i pojedine izjave cijelo vrijeme, ali bih cijenio da ne smatra da smo idioti pa da ne znamo izgovoriti AAAAAAAAAAA ili nesto slicno. Oratorstvo je umijece govora, ne sekcija za maloumne.
Jos kasnije valja uciti govor u koji se treba unijeti... Gluma!
Zanimljivo s vremena na vrijeme, ali mi se sve vise ne svidja. :h035:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Oratorstvo

Post by Dama Pikova »

A možda si samo loš glumac  :f010:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Oratorstvo

Post by sentinel »

[quote="Dama Pikova"]
A možda si samo loš glumac  :f010:
[/quote]
Po cemu si to zakljucila? Da nije po tome sto nisam upisao akademiju?  :mrgreen:

:kava:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Oratorstvo

Post by Dama Pikova »

Ne upisuju svi glumci akademiju.
Evo ja naprimjer. Glumila sam u predstavama brojnim, ali mi to nije bio životni poziv, što ne znači da ne znam glumiti. Za razliku od tebe...  :f010:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Oratorstvo

Post by sentinel »

[quote="Dama Pikova"]
Ne upisuju svi glumci akademiju.
Evo ja naprimjer. Glumila sam u predstavama brojnim, ali mi to nije bio životni poziv, što ne znači da ne znam glumiti. Za razliku od tebe...  :f010:

[/quote]
Pa jos nesto nije na mojoj strani... Ja nisam zensko. A mi muskarci dobro znamo da su sve cure glumice. :h030:

:f035:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Oratorstvo

Post by Dama Pikova »

[quote="sentinel"]

Pa jos nesto nije na mojoj strani... Ja nisam zensko. A mi muskarci dobro znamo da su sve cure glumice. :h030:

:f035:
[/quote]

Što ga pretjera i ti sad. Da bi tvrdio da su sve, morao bi poznavati barem 2% ženske svjetske populacije  :f010: Ma ne moraš se ti pravdati što nešto ne znaš, nije to strašno. Svako nešto ne zna  :mrgreen:

Usput mislim da smo dovoljno zachatali temu :mrgreen:

plonkothedog
Posts: 4
Joined: Wed Dec 16, 2009 5:02 pm

Odg: Oratorstvo

Post by plonkothedog »

Iduce sedmice, u utorak je moguca ( ali ne i sigurna :D) neka mini provjera onoga sto smo do sada radili na predavanju i vjezbama. Nesto tipa kolokvija koji bi sadrzavao, izgovaranje brzalica, strukturalnu analizu teksta, citanje istog, i sl., ali iako to ovdje mozda rigorozno zvuci, u biti to nece izgledati ni priblizno ovako, nego nesto sasvim jednostavno.
I napomena- grupa asistenta Irfana Kasumovica (za one koji nisu bili u utorak) ima dodatne casove (neobavezni su, samo ko zeli da malo vjezba i da proba jos koji put uz asistenta) sutra od 11 i 30 do 13h, i u subotu u 14h na ADU. Toliko :D

Jelena
Posts: 96
Joined: Wed Jul 15, 2009 4:00 pm

Odg: Oratorstvo

Post by Jelena »

Moze li neko, pls, napisati kada su vjezbe po ovim grupama? Jel imaju sada u subotu na ADU (stari Dom armije)? Hvala unaprijed...:)

redberet
Posts: 18
Joined: Sun Jul 19, 2009 5:04 pm

Odg: Oratorstvo

Post by redberet »

Reuzltati s pismene provjere znanja su postavljeni na oglasnoj tabli Pravnog fakulteta

Post Reply

Return to “Druga godina”