PFTZ: Italijanski jezik

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Italijanski jezik

Post by sentinel »

Nisam popamtio na kojim su svi godinama...

Kod nas je tek sad krenuo taj novi sistem sa toliko tih izbornih. Zapravo, posebno imamo izborne, a posebno ove univerzitetske predmete. Raspitajte se da slucajno i kod vas nije sta novo krenulo ili je sve po starom. I to naravno vazi samo za ovu sad generaciju i one koji su obnovili prvu. Ovi koji su na drugoj i daljim godinama bjeze od ove nove bolonje.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Italijanski jezik

Post by Dama Pikova »

[quote="sentinel"]
Nisam popamtio na kojim su svi godinama...

Kod nas je tek sad krenuo taj novi sistem sa toliko tih izbornih. Zapravo, posebno imamo izborne, a posebno ove univerzitetske predmete. Raspitajte se da slucajno i kod vas nije sta novo krenulo ili je sve po starom. I to naravno vazi samo za ovu sad generaciju i one koji su obnovili prvu. Ovi koji su na drugoj i daljim godinama bjeze od ove nove bolonje.
[/quote]

Nasi brucosi vec dvije godine nemaju uopce izbornog predmeta. I to su nam jos onu listu sa stranice pfsa.unsa.ba skratili na moguca 3-4 predmeta, a sve zabavne stvari ukinuli  :mrgreen: tako to ide...

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Italijanski jezik

Post by sentinel »

I kod nas prije izborni nisu bili izborni. Ili smo imali da biramo izmedju dva predmeta ili izmedju jednog. Ali izgleda smo malo evoluirali.

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Italijanski jezik

Post by Diesel »

ma vi niste malo evoluirali vi ste dobro napredovali za razliku od nas..ali eto sad je Petrovic dekan pa vidjet cemo hoce li sta god novog biti..mislim da smo zasluzili nakon svih pljacki prevara i laznih obecanja..

torg
Posts: 95
Joined: Tue Sep 29, 2009 2:41 pm

Odg: Italijanski jezik

Post by torg »

Ja sam isao na Italijanski i htio bi da ga preporucim onima koji bi stvarno htjeli da uce ovaj jezik, ne nauci se puno na predavanjima ali steknu se neki osnovi pa je kasnije puno lakse uciti samostalno

Amellich
Posts: 30
Joined: Thu Sep 24, 2009 12:57 pm

Odg: Italijanski jezik

Post by Amellich »

a mozel ko reci ko ima iskustva, koji od tih izbornih je najbolje uzeti??mislim da je lakse,da nije opasan profa puno i tak.. :)

torg
Posts: 95
Joined: Tue Sep 29, 2009 2:41 pm

Odg: Italijanski jezik

Post by torg »

[quote="Amellich"]
a mozel ko reci ko ima iskustva, koji od tih izbornih je najbolje uzeti??mislim da je lakse,da nije opasan profa puno i tak.. :)
[/quote] Ma nisu univerzitetski izborni opasni uzmes fitnes to je najbolje i vecinom to uzimaju svi

Amellich
Posts: 30
Joined: Thu Sep 24, 2009 12:57 pm

Odg: Italijanski jezik

Post by Amellich »

aham,,ipak ti hvalaa na odgovoru, :)

Medina
Posts: 9
Joined: Mon Sep 28, 2009 8:03 am

Odg: Italijanski jezik

Post by Medina »

ja sam htijela da uzmem italijanski jezik kao izborni predmet, ali ovi koji su sad druga godina rekli su mi da odustanem jer je uzasan i tezak predmet.... ;(
sta ostali misle o tome????

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Italijanski jezik

Post by veliki_vezir »

[quote="Medina"]
ja sam htijela da uzmem italijanski jezik kao izborni predmet, ali ovi koji su sad druga godina rekli su mi da odustanem jer je uzasan i tezak predmet.... ;(
sta ostali misle o tome????
[/quote]

Ovako,italijanski jezik I i II nije težak.Medjutim,ja preporučujem da se to izbjegne.Prvo,bolje ti je uzet neki sport ili ples i tak to nego učit italijanski a i onako imaš dovoljno drugih stvari koje moraš bubarit.
Drugo,profesorica je malo čudna.Dodje na pismeni sa 12 testova a nas 200 i ona hoće da nas vrati onda do drugog roka.U januaru je pogriješila datum ispita.Napisala da je ispit jednog a ispit bio 10 dana ranije tako da je većina ostala bez tog roka.Gubi prijave i tako to.Mislim,ja sam oba dijela položio iz prve ali brate ne preporučujem ga jer nije teško položiti ali izgubiš živaca dosta radi nekih stvari tehničke prirode.

Post Reply

Return to “Prva godina”