PFTZ: Moderne pravne kodifikacije

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
fazla
Posts: 24
Joined: Tue Sep 22, 2009 12:09 pm

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by fazla »

Takodje i od mene preporuka za poduzetnistvo jer sam cuo od prethodne generacije da nije tesko da se polozi i da su ocjene poprilicno dobre iz tog predmeta ...toliko :)

Amellich
Posts: 30
Joined: Thu Sep 24, 2009 12:57 pm

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by Amellich »

omisljala sam se izmedju moderne pravne kondifikacije i poduzetnistva,i ipak sam odabrala ovo drugo,kazete da je lakse,pa se nadam i ja tome :P :f010:

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by otpravnik »

poduzetnistvo uopste nije tesko- samo seminarski uradite i to vam je vise od pola ocjene :-)
samo, o tom predmetu nastavite pisati u "Osnovee poduzetnistva" sada sam otvorila tu temu

_f_
Posts: 6
Joined: Fri Oct 09, 2009 1:51 pm

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by _f_ »

[quote="selma begovic"]
[quote="_f_"]
e da cini se kao dobar izbor,,a jos nam i kasnije dobro dodje,,tako su bar rekli,,pa i ja cu njega za izborni!!!pa sta bude...a prof.je super i to je jedan od razloga sto sam izabrala ovaj predmet!!! :D :D :d055:
[/quote]

nemoj previse da se zanosis da je prof. mutapcic dobar.... Na ovom ispitu je bar nas pustio da prodjemo,da bi imali utisak da je realan profesor,a vec na ostala 3 predmeta koja on predaje na prvoj godini se pokazao drugacije. A istina je da ce vam ovaj predmet trebati za dalje,jer vec u drugom semestru imate predmet komparativni uvod u sistem gradjanskog prava,koji je dosta vezan za kodifikacije.
A ako si se vec odlucila za ovaj predmet,u skriptarnici imas skriptu koju sam ja pravila,iz koje sam ucila i polozila na prvom roku...e hvala a da uzela sam ovaj predmet nadam se da ce sve bit kako sam planirala:))
[/quote]

Art
Posts: 6
Joined: Sat Oct 24, 2009 8:03 am

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by Art »

Profesor je onakav kakav je, uvijek ce biti onih koji imaju pozitivno a i onih koji imaju negativno misljenje o njemu.  Treba uciti i nauciti  a onda je pozitivan rezultat osiguran. :)

ahmedsarac
Posts: 10
Joined: Thu Dec 03, 2009 3:39 pm

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by ahmedsarac »

mmnogo starijih kolega a i sam Mutapcic su rekli da ovaj predmet poslije puno vise koristi od bilo kojeg drugog izbornog predmeta

Azra_
Posts: 5
Joined: Sat Dec 19, 2009 5:48 pm

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by Azra_ »

Moze li mi neko reci odakle je najbolje traziti seminarske (austrijski ili francuski gradjanski zakonik) na netu ne mogu bas puno nac :f035:

sandra79
Posts: 72
Joined: Mon Dec 21, 2009 11:29 am

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by sandra79 »

da li neko zna da li se polaze ovaj ispit pismeno ili ima i usmeni? ja nisam radila seminarski i vanredan sam student a kontam izaci sad 19-og...

alieni
Posts: 100
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:26 am

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by alieni »

samo pismeno,ovdje nema usmenog osim ako zelis za vecu ocjenu...

sandra79
Posts: 72
Joined: Mon Dec 21, 2009 11:29 am

Odg: Moderne pravne kodifikacije

Post by sandra79 »

Hvala...znam da je pismeni, izlazila sam 19-og. ali jos nema rezultata.

Post Reply

Return to “Prva godina”