PFTZ: Institucije rimskog prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
Post Reply
Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

PFTZ: Institucije rimskog prava

Post by Legally Blonde »

Sve o predmetu pitajte ovdje.
Last edited by Legally Blonde on Sun Aug 19, 2012 5:24 pm, edited 1 time in total.

Nalinho
Posts: 20
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:48 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Nalinho »

Ako moze samo pitanja koja su bila na I II i III kolokviju

miss
Posts: 105
Joined: Mon Jul 06, 2009 4:24 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by miss »

evo ova su meni bila:
1.Justinijanova kodifikacija
2.Pretpostavke i zapreke za brak
3.Pravni ucinci koji se vezu uz posjed
4.Sadrzaj obvezne cinidbe
5.Zajam
6.Nasljedni redovi po petorskom pravu

drugi sam polozila prije,tako da se ne sjecam pitanja  :)

Nalinho
Posts: 20
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:48 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Nalinho »

Hvala  :)

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Bellatrix »

Da li neko zna da li ce slucajno biti jos jedan dodatni popravni rok iz Institucija rimskog prava,jer je Dzeneta rekla da ce biti jos jedan popravni rok iz Teorije drzave,pa sam se ponadala da ce biti jos jedan iz Institucija.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by sentinel »

[quote="Dzana_Tz"]
Da li neko zna da li ce slucajno biti jos jedan dodatni popravni rok iz Institucija rimskog prava,jer je Dzeneta rekla da ce biti jos jedan popravni rok iz Teorije drzave,pa sam se ponadala da ce biti jos jedan iz Institucija.
[/quote]
Kad je to Dzeneta rekla? I kad je rekla da ce biti?

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Bellatrix »

Nije rekla kada ce biti,a rekla je to juce u amfiteatru kada se trebao odrzati ispit iz Teorije drzave.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by sentinel »

[quote="Dzana_Tz"]
Nije rekla kada ce biti,a rekla je to juce u amfiteatru kada se trebao odrzati ispit iz Teorije drzave.
[/quote]
Pa bio sam na ispitu jucer i zato i pitam kada je rekla to, jer ja to nisam cuo. Samo sam cuo za rezultate i usmeni ispit. I da se moze otpisati onaj od jucer ukoliko se ne sklone stvari. :D

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Bellatrix »

E bas kada je govorila u vezi stvari rekla je da su je mnogi pitali u vezi dodatnog poravnog ispita i da od toga nece nista biti ako se neko usudi da prepisuje,i da ce sada najrigoroznije kaznjavati svakoga ko se okrene zbog bilo kojeg razloga.Ne znam,ja sam sigurna da je to rekla,ali opet pitaj jos nekoga ili u krajnjem slucaju Dzenetu.Jer znam da sam se obradovala kada sam cula da je rekla to za ispit.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by sentinel »

[quote="Dzana_Tz"]
E bas kada je govorila u vezi stvari rekla je da su je mnogi pitali u vezi dodatnog poravnog ispita i da od toga nece nista biti ako se neko usudi da prepisuje,i da ce sada najrigoroznije kaznjavati svakoga ko se okrene zbog bilo kojeg razloga.Ne znam,ja sam sigurna da je to rekla,ali opet pitaj jos nekoga ili u krajnjem slucaju Dzenetu.Jer znam da sam se obradovala kada sam cula da je rekla to za ispit.
[/quote]
Da, cuo sam to kada je rekla. Ali imam losu vijest. To je bio dodatni popravni ispit. :D
Finalni - Popravni - Dodatni popravni  :mrgreen:

Post Reply

Return to “Prva godina”