PFTZ: Teorija države i prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
Post Reply
Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

PFTZ: Teorija države i prava

Post by Legally Blonde »

Sve o predmetu Teorija drzave i prava.
Last edited by Legally Blonde on Sun Aug 19, 2012 5:24 pm, edited 1 time in total.

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by Bellatrix »

Jedan,ako ne i najtezi predmet na Pravnom fakultetu u Tuzli.Jako jako vazno prisustvovati vjezbama,slusati sve sto asistentica govori,javljati se i dolaziti spreman na vjezbe jer koga asistentica zapamti proci ce puno bolje na zavrsnom ispitu.Ispit se polaze na principu dva kolokvija i zavrsnog ispita.Ovo je ujedno i uslovni predmet.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

I misljenje asistentice je da su Teorija drzave i Teorija prava teski predmeti, a Teorija prava jos mozda i 50% vise. Ja to nisam primjetio. Stovise, cak mi je Teorija prava jedan od najzanimljivijih predmeta na prvoj godini i predmet koji se veoma lako uci.

lord
Posts: 53
Joined: Thu Jul 02, 2009 1:28 am

Odg: Teorija drzave i prava

Post by lord »

dzeneta car i ova nova prof nije toliko losa al ja obnovi drugu zbog teorije
ucit samo iz knjige nikakva skripta

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

Ovisi kakvu i ciju skriptu koristis. Tome pridodaj da Dzeneta ima svaku skriptu koja se do sad koristila i da gleda da da par pitanja iz skripte, a sve ostalo iz knjige. Zato savjetujem da knjigu procitas da znas o cemu se radi, a iz skripte ucis ono najvaznije. Naravno da je prisustvo na vjezbama u nekim slucajevima krucijalno za razumijevanje materije i predmeta.

lord
Posts: 53
Joined: Thu Jul 02, 2009 1:28 am

Odg: Teorija drzave i prava

Post by lord »

[quote="sentinel"]
Ovisi kakvu i ciju skriptu koristis. Tome pridodaj da Dzeneta ima svaku skriptu koja se do sad koristila i da gleda da da par pitanja iz skripte, a sve ostalo iz knjige. Zato savjetujem da knjigu procitas da znas o cemu se radi, a iz skripte ucis ono najvaznije. Naravno da je prisustvo na vjezbama u nekim slucajevima krucijalno za razumijevanje materije i predmeta.
[/quote]
pismeni nije frka al na usmenom...
prolaznost je 10%
ja dvije godine polago teoriju II ;(

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

Mislim da je sve to relativno. Drugarica mi je polagala skoro Teoriju prava, prosla na usmeni i profesorica ju je pitala neke najbanalnije stvari koje bi covjek trebao znati da ga probudis u 5h ujutru nakon zestoke pijanke.  :f010:

Miralemus
Posts: 30
Joined: Sat Jun 27, 2009 11:06 am

Odg: Teorija drzave i prava

Post by Miralemus »

A da li ima ko neku konkretnu skriptu iz Teorije prava? Do sad sam ucio samo iz knjige, malo je "preopsirno" i dosta stvari je dzeneta diktirala na vjezbama na kojima nisam mogao prisustvovati zbog drugih obaveza.

kumica
Posts: 15
Joined: Tue Jul 21, 2009 8:40 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by kumica »

knjigu u sake i nema frke a Dzeneta je po meni sasvim korektna :f010:

redberet
Posts: 18
Joined: Sun Jul 19, 2009 5:04 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by redberet »

[quote="kumica"]
knjigu u sake i nema frke a Dzeneta je po meni sasvim korektna :f010:
[/quote]
Definitivno, od skriptom tako obiman predmet nikada nećeš savladati :)

Post Reply

Return to “Prva godina”