PFTZ: I godina | Opća diskusija

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
Post Reply
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

PFTZ: I godina | Opća diskusija

Post by Dama Pikova »

Kao što sam naziv kaže, opća diskusija koja uključuje sva pitanja vezana za prvu godinu, a koja se ne mogu svrstati u temu s nazivom predmeta.
Last edited by Dama Pikova on Sun Aug 19, 2012 5:24 pm, edited 1 time in total.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Ugovor o poklonu

Post by sentinel »

Ima li netko Ugovor o poklonu? Ili zakon o tome, ali cini mi se da Zakon o poklonu ne postoji. Ili grijesim? Trebao bi mi jedan primjer toga, a ne mogu naci nista slicno na internetu. Ni na koje clanove iz kojih zakona se poziva, ni nista.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ugovor o poklonu

Post by Dama Pikova »

[quote="sentinel"]
Ima li netko Ugovor o poklonu? Ili zakon o tome, ali cini mi se da Zakon o poklonu ne postoji. Ili grijesim? Trebao bi mi jedan primjer toga, a ne mogu naci nista slicno na internetu. Ni na koje clanove iz kojih zakona se poziva, ni nista.
[/quote]

Ugovor o poklonu mozes naci u ZOO-u.
Ako nemas taj zakon i ne uspijes nikako naci na netu ni jedan primjer mogu ti ja iz mog zakona skenirati pa poslat.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

Nisam nasao ugovor tu, ali sam svakako nasao ono sto me je interesiralo. Hvala i javnim putem. :)

Bellatrix
Posts: 506
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:21 pm

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by Bellatrix »

Zna li neko nesto novo za Septembarske ispite,a da nije vezano za ispitni rok.Da li je neko nesto spominjao sta ili kako za neki ispit.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

A konkretno pitanje bi bilo?

Netko i nesto i neki su veoma siroki pojmovi. Ako te nesto zanima trebala bi znati sta je da znas i pitati.
U suprotnom, cekas dok se fakultet ne otvori i cekas da netko vidi ili provjeris sama.

Goddus
Posts: 2
Joined: Sun Aug 16, 2009 10:58 am

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by Goddus »

Koliko predmeta se može prenjeti i koji se predmeti NE MOGU prenjeti.

Zna neko 100% ?

Do sad što sam čuo od ljudi, sve su bila nagađanja.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

Jedan predmet se moze prenijeti, a ne mogu se prenijeti teorija drzave, teorija prava i rimsko pravo.

Miralemus
Posts: 30
Joined: Sat Jun 27, 2009 11:06 am

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by Miralemus »

6 bodova se moze prenijeti. Eh sad treba vidjeti koliko svaki predmet nosi bodova. Govorili su dok Rim nije bio uslovan da on sam nosi 6 bodova, nego valjda ce uvesti da se moze prenijeti 12 bodova jer vecinom svi predmeti nose preko 3 boda.
A sada Teorija i Rim su uslovni stoga...
Ma mi smo legendaran fakultet, ni jedan drugi nema 2 uslovna (tj. fakticki 3 teorija drzave, teorija prava i rim), pa na elektrotehnici kojia je po meni duplo teza ima samo jedan uslovan... Jos ova prica o "jedan se moze prenijeti", de ba malo realnosti, treba direktno otici i pitati one koji znaju. Ovo za 6 bodova je bilo od pocetka godine sto mi je asistentica rekla, ali sad se nesto svasta izmijenilo... Stvarno ne znam sta oni misli i hoce.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: I godina | Opća diskusija

Post by sentinel »

Komparativni sisutem u uvod gradjanskog prava takodjer nosi 6 bodova, pa opet nije uslovan. Nije to do bodova, nego sto oni misle da su to glavni predmeti koji se moraju savladati i koji odredjuju prvu godinu i ne daju da se ide dalje, a da se to nije rijesilo.

Post Reply

Return to “Prva godina”