PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
ROCHER
Posts: 12
Joined: Fri Feb 05, 2010 3:19 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by ROCHER »

Kolege,koja pitanja najčešće prof.pita na usmenom ? Pozdrav

Coraco
Posts: 77
Joined: Fri Oct 21, 2011 11:33 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by Coraco »

ROCHER, profesor na usmenom ide po sadržaju knjige. Uglavnom bude jedno pitanje iz Srednjovijekovne Bosne, jedno iz Osmanske ili AU, i jedno iz doba Jugoslavije pa do Deytona.
Dakle, po sadržaju od prve lekcije i ne preskači ništa, svaki podnaslov je bio postavljen kao pitanje.

ROCHER
Posts: 12
Joined: Fri Feb 05, 2010 3:19 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by ROCHER »

Hvala kolega !Pozdrav

odemwingie
Posts: 329
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:58 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by odemwingie »

Evo i ja da se nadovezem malo na ovu temu oko pitanja.Ono sto profesor najvise pita kako sam ja primjetio jesu pitanja oko kraljeva,banova , zatim Bosanska crkva i to cesto pita,pita cesto politicke strane(MNO,SNO,HNZ,SDS BIH ),zatim AVNOJ i ZAVNOBIH,ustav iz 1974 godine i to je dosta pitao.Iz BIH U VRIJEME A-U,osim politickih stranak pita jos dualizam,trijalizam i uprava Benjamina Kallay-a.To su neka pitanja koja je najvise ponavljao od svih drugih.Nego zna li neko kako su prosli ovi u petak sto su bili na usmenom.poz

Coraco
Posts: 77
Joined: Fri Oct 21, 2011 11:33 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by Coraco »

odemwingie, navodno je došlo samo pet kolega od kojih je jednog kolegu pitao i nije položio, ali mu je rekao da dođe u ponedjeljak kao i ovima ostalim što su bili.

odemwingie
Posts: 329
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:58 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by odemwingie »

Ok,hvala na odgovoru kolega.

amra986
Posts: 46
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:16 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by amra986 »

Jel bio neko danas na nacio? kako je proslo?

Arhim
Posts: 188
Joined: Sat Dec 26, 2009 8:48 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by Arhim »

Bilo bezveze, ni malo popustljiv :s

amra986
Posts: 46
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:16 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by amra986 »

Imal neko od kolega ko nije polozio ovu nacio ,sta mislite da li je moguce otic do Mutapcica i namolit ga da jos jednom pita one koji nisu na usmenom polozili jucer i danas ? Da li ima smisla??

odemwingie
Posts: 329
Joined: Thu Jan 05, 2012 4:58 pm

Odg: PFTZ: Državno-pravni razvitak BiH (nacionalna)

Post by odemwingie »

Kolegice kakva je bila prolaznost na ovom predmetu iz socijalnog roka,posto nekako mi ne ide u glavu da bi Mutapcic oborio nekoga kome treba ,recimo samo Nacionalna za uslov.Ja kad sam bio na uvidu iz KUUGP-a profesor je reko da se nece ponoviti  07.09 a svi znamo da je tad na usmeno iz nacionalne prolaznost bila 90%.E sad da li se toga drzao ne znam al i ja se brinem za KUUGP,nisam nesto posebno uradio(tu sam negdje na prolazu )a ostalo mi je samo to za uslova.

Post Reply

Return to “Prva godina”