PFSA: Krivično pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ady
Posts: 220
Joined: Sat Sep 26, 2009 8:49 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by ady »

Meni je ostalo krivicno od krivicnih sankcija, polazem kod Borislava Petrovica. Interesuje me sad ovaj Posebni dio-zar se bas mora uciti i sta se uci iz njega.  :f055:

hedija
Posts: 37
Joined: Sat Sep 05, 2009 10:53 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by hedija »

jedno pitanje, da li prof tomic dozvoljava da se koristi zakon kada se odgovara posebni dio(mislim prvenstveno na tumacenje clanova). hvala unaprijed. pozzzzzzzz

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Krivicno pravo II

Post by Dama Pikova »

Neće profesor sam reći da možeš koristiti zakon. To je na tebi da se ohrabriš, pa kako kad, nekad ne da i traži da zatvoriš zakon, a nekad možeš komotno čitat.

Napoleon
Posts: 49
Joined: Sat Aug 08, 2009 12:09 am

Odg: Krivicno pravo II

Post by Napoleon »

Pozdrav!ima li ko da je danas polagao krivicno 2?kako je bilo i koja su najcesca pitanja???hvala unaprijed!

studentica
Posts: 127
Joined: Wed Jul 01, 2009 10:41 am

Odg: Krivicno pravo II

Post by studentica »

ja polazem kod prof.petrovica, pa me interesuje je li se nesto preskace iz knjige..ili sve trebam uciti.. koliko sam upucena prvo pitanje je iz saucesnistva, drugo iz krivicnih sankcija, a trece  iz posebnog dijela..?

Nissy
Posts: 265
Joined: Sat Oct 31, 2009 7:58 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Nissy »

Pročitala sam prethodne postove ali nisam razumjela je li se može ovo polagati po dijelovima kao Krivično I... i kako vidim iz ovoga neće biti nikakv test prije redovnog termina....je li mi može ovo neko razjasniti??? Hvala... :)

Alen89
Posts: 2458
Joined: Wed Jul 01, 2009 1:49 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Alen89 »

[quote="Nissy"]
Pročitala sam prethodne postove ali nisam razumjela je li se može ovo polagati po dijelovima kao Krivično I... i kako vidim iz ovoga neće biti nikakv test prije redovnog termina....je li mi može ovo neko razjasniti??? Hvala... :)
[/quote]
Kako sam cuo, Krivicno II se polaze integralno. Bez podjele na glave.

ignis
Posts: 37
Joined: Mon Mar 02, 2009 12:21 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by ignis »

...i nema semestralnih testova.

Nissy
Posts: 265
Joined: Sat Oct 31, 2009 7:58 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Nissy »

Ima li neko da je bio danas na vježbama iz krivičnog,jesu li obavezne, potpisuje li se...?

Pravnifax
Posts: 99
Joined: Sat Oct 31, 2009 9:37 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Pravnifax »

Kad su vjezbe za prvu smjenu?

Post Reply

Return to “II godina”